۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

آیا خرید ویلا زیباکنار برای سرمایه‌گذاری گزینه خوبی است؟

اگر قصد خرید ویلا برای سرمایه گذاری را دارید باید نکات بسیار مهمی را در این خصوص بدانید. زیرا خرید هر نوع ویلایی نمی تواند به نفع شما باشد و سرمایه شما را چند برابر کند. در این مطلب به جوانب مهمی از خرید ویلا برای سرمایه گذاری می پردازیم که دانستن آن خالی از لطف نخواهد بود.

خرید ویلا برای سرمایه گذاری 

آیا خرید ویلا برای سرمایه گذاری توصیه می شود ؟ سرمایه‌گذاری واژه ای است که هنوز بسیاری از افراد اصول و راز و رمزهای آن را نمی دانند. به همین دلیل اشتباهات بزرگی را مرتکب می شوند. اما در نقطه مقابل بارها با سرمایه‌گذارانی روبرو شده‌ایم که سرمایه‌گذاری را آسان ترین راه برای رسیدن به ثروت تلقی می کنند. سودآوری از نتایج واضح و بدیهی در سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌گذاری این حس را در افراد ایجاد می‌کند که در آینده با فروش ملک ، کالا یا …. با قیمتی بالاتر به سود می رسیم. به شرط اینکه دست به نوعی سرمایه گذاری هوشمندانه زده باشیم. خرید ویلا در زیباکنار برای سرمایه گذاری یکی از روش های رسیدن به پول است.

در کشور ایران سرمایه‌گذاری در بازار ملک ، مسکن و ویلا مورد توجه افراد بوده است و این تصور وجود دارد که بازار مسکن جزو کم ریسک ترین بازارها محسوب می شود زیرا که می تواند سرمایه آن ها را حفظ و در مدت زمانی کوتاه یا بلند آن را دو برابر کند. سرمایه‌گذاری می تواند نتیجه ای عالی را نصیب سرمایه گذار کند به شرط آنکه فوت و فن آن را بدانیم و بیاموزیم.

بهترین زمان برای سرمایه گذاری را در نظر بگیرید ! 

بدیهی است که بهترین و مناسب ترین زمان برای سرمایه‌گذاری در بازار ملک و املاک ، زمانی است که ثبات اقتصادی بر بازار وجود دارد و هیچ گونه آشفتگی در آن نیست. هنگامی که بازار از رونق می افتد بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری محسوب می شود.

با در نظر گرفتن میزان تقاضا هم می‌ توان بازار مسکن را سنجید و از آن برای سرمایه گذاری استفاده کرد.  عرضه و تقاضا دو بخش مهم و یا به عبارتی ساده تر دو کفه ترازو در بازار ملک و مسکن محسوب می شوند. قطعا تمام افرادی که اطلاعاتی هر چند کوچک در خصوص سرمایه گذاری دارند می دانند که اوج گرفتن تقاضا باعث اوج گرفتن تقاضا نیز خواهد شد و در مقابل کم شدن عرضه نیز باعث ایحاد تورم و گرانی می شود.  

بی گذار به آب نزنید ! 

بی گدار به آب زدن و دل را به دریا زدن در اغلب مواقع می تواند به ضرر سرمایه گذاران تمام شود. سرمایه‌گذاری در زمینه ویلا و ملک و خرید ویلا زیباکنار و یا سایر شهر ها برای سرمایه گذاری دقیقا همان جایی است که باید چشمان خود را حسابی باز کنید و هیچ گاه ویلا را به شرط چاقو نخرید ! توصیه می کنیم فاکتورهای مختلفی مانند موقعیت ملک را به دقت بررسی کنید و اصطلاحا آن را زیر ذره بین بگذارید و تمام زوایای آن را بسنجید. ویلاهایی را انتخاب کنید که در موقعیت های مناسب قرار دارند و می دانید که به سرعت پیشرفت می کنند. به طور مثال عرض می کنیم که خرید ویلاهایی که سر دو نبش هستند و یا در نزدیکی جاده های اصلی شهر قرار دارند موقعیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می دهند .

خرید ویلا برای سرمایه گذاریخرید ویلا با قیمت مناسب ! 

نشانه یک سرمایه‌گذاری خوب خرید ویلا با قیمت مناسب است. مقایسه قیمت بهترین روشی است که شما را به هدف تان نزدیک تر خواهد کرد. به لطف پیشرفت تکنولوژی و برخوردار شدن تمام مردم از نعمت اینترنت ، مقایسه کردن قیمت های کار آسانی شده است. فقط کافی است تا به جستجو در صفحات اینترنت مانند صفحه  فروش ویلا در زیباکنار بپردازید و قیمت های مختلف در مناطق متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنید. توصیه می کنیم که این کار را به دور از هر گونه عجله و همراه با مشورت با افراد با تجربه انجام دهید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید به هیچ عنوان به تنهایی اقدام به خرید ویلا برای سرمایه گذاری نکنید. چون قطعا فروشنده ویلا متوجه عدم آگاهی شما خواهد شد و ویلا را با قیمتی بالاتر از آنچه که هست به شما خواهد فروخت. اما به طور کلی خرید ویلا برای سرمایه گذاری را به عنوان یک گزینه مناسب توصیه می کنیم.

خرید ویلا در موقعیت جغرافیایی مناسب 

شمال که به سرسبز ترین منطقه ایران مشهور است، یک نقطه مهم و حیاتی برای سرمایه‌گذاران به شمار می آید. وقتی از مکان های جغرافیایی و پرتقاضا در ایران سخن می گوییم اولین منطقه ای به ذهنمان می رسد شمال و مناطق بکری مانند زیباکنار است. مناطق شمالی کشور به دلیل آب و هوایی که دارد اولین گزینه برای سرمایه گذاران محسوب می شود و به آن ها این انگیزه را می دهد تا علاوه بر سرمایه گذاری اقدام به گذراندن اوقات فراغت در یکی از بهترین مناطق جغرافیایی کنند.

ذکر این نکته لازم است که اگر می خواهید از سود آور بودن سرمایه گذاری خود مطمئن شوید باید هنگام خرید زمین در شمال و یا ویلا زیباکنار ، به میزان ساخت و ساز و پروژه‌های اطراف زمین و ویلا دقت کنید، بعضی  از پروژه‌ها ارزش املاک اطراف خود را به شدت بالا می‌برند. قطعا خرید این نوع از ملک ها نشانه های از هوش اقتصادی افراد دارد. معمولا قبل از شروع این پروژه ها قیمت پایین است و ارزش خرید کردن را دارد. پس چنین املاکی مصداق و نشانه واقعی از سرمایه‌گذاری افراد به نظر می آید. 

خرید ویلا برای سرمایه گذارینکته مهم ! 

عواملی مانند رطوبت و فرسودگی به عنوان دو موضوع جداگانه در خصوص املاک شمال وجود دارد که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. یکی از معایبی که در خصوص خرید ویلا در شمال وجود دارد فرسودگی آن در طول زمان است. یکی از مهم ترین عوامل در این باره وجود رطوبت در مناطق شمالی کشور است. نفوذ رطوبت به مصالح ساختمان سبب می شود تا ویلا در مدت زمانی کوتاه دچار مشکلاتی از جمله نم گرفتگی و در نهایت پوسیدگی شود. اگر قصد دارید ویلا را با هدف سرمایه گذاری بخرید باید توجه کنید که ویلا دارای عایق رطوبتی باشد. زیرا این نوع از عایق ها از تخریب ویلا در مدت طولانی جلوگیری خواهند کرد.

تماس