۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

اجاره ویلا جنگلی زیباکنار و یا ساحلی کدام را انتخاب کنیم؟

Real Places theme must be activated to use Property Listing Visual Composer element!

اجاره ویلا جنگلی زیباکنار و یا ساحلی 

حتما شما هم برای گذراندن تعطیلات به فکر اجاره ویلا جنگلی زیباکنار افتاده اید اما در انتخاب ویلای جنگلی و ویلای ساحلی دچار تردید شده اید و نمیدانسته اید که کدام یک گزینه بهتری برای شماست. در این مقاله به اجاره ویلا جنگلی زیباکنار و ساحلی می پردازیم و هر دوی آن ها را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اجاره و خرید ویلا در زیباکنار با مشاورین ما در پارس ویلا در ارتباط باشید

اجاره ویلا جنگلی زیباکنار

اجاره ویلا جنگلی زیباکنار , امروزه بسیاری از افراد شهر نشین برای گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات به دنبال مکانی آرام و به دور از آلودگی هستند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید تعطیلاتی عالی را در مناطق ساحلی و جنگلی بگذرانید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

برای افرادی که به دنبال اجاره ویلا هستند دو انتخاب مهم پیش روی آن هاست. ویلای جنگلی و ویلای ساحلی. اما کدام یک گزینه مناسب تری است؟ مزایا و معایب هر کدام چیست؟

ویلای جنگلی 

همان طور که از نام این ویلا مشخص است ویلایی است در دل جنگل و درختان انبوه و سر سبز. حتما شما هم حس ناب حضور در جنگل را چشیده اید و تمایل به اقدام اجاره ویلا جنگلی زیباکنار داشته باشید. اما مزایا و معایب اجاره ویلا جنگلی زیباکنار چیست؟

معایب اجاره ویلای جنگلی  

عدم دسترسی 

همان طور که در مطالب پیشین اشاره کردیم یکی از فاکتورهای مهم در اجاره و خرید انواع ویلا میزان دسترسی آن به مرکز شهر و مراکز خدماتی و رفاهی است. به جرات می توان اولین عیب اجاره ویلا جنگلی زیباکنار را عدم دسترسی آن را مرکز شهر دانست. اگر این مساله برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است باید قید حضور در جنگل را بزنید.

اجاره ویلا جنگلی زیباکنار

بروز مشکل در فصول سرد سال

اشتباه بزرگی که می توانید در فصول سرد سال مرتکب شوید این است که اقدام به اجاره ویلا جنگلی زیباکنار

کنید. زیرا در فصل زمستان مشکلات فراوانی از جمله بارش شدید باران و برف به وجود خواهد آمد و ممکن است بر اثر این مشکلات راه های ارتباطی مسدود شوند. علاوه بر این هزینه گرمایش ویلا به طرز چشم گیری افزایش پیدا می کند. پس مناسب ترین فصل برای اجاره ویلا جنگلی زیباکنار فصول بهاری و معتدل سال است تا از مشکلات احتمالی در امان بمانید.

مزایای اجاره ویلای جنگلی 

آرامش 

داشتن آرامش یکی از ملاک های مهم در انتخاب ویلای جنگلی است. افرای که آرامش زیادی می خواهند شاید عدم دسترسی به مرکز شهر برای آن ها مشکل جدی محسوب نشود و ترجیح دهند که در دل جنگل با سکوت و آسایش تعطیلات خود را بگذرانند.

تنوع ویلاها

در مناطقی مانند شمال کشور و به خصوص زیباکنار جنگل های فراوانی وجود دارد. طبیعتا تعدد جنگل ها موجب ایجاد تنوع در ویلاها و نحوه ساخت آن ها نیز خواهد شد. اگر قصد دارید که اقدام به اجاره ویلا جنگلی زیباکنار کنید حتما گزینه های مختلف و جذابی در اختیار شماست.

ارزان بودن 

ارزان بودن ویلای جنگلی یکی فاکتورهایی است که موجب می شود افراد زیادی دست به انتخاب آن بزنند. می توان مهم ترین دلیل ارزان بودن این نوع از ویلاها را دور بودن از مرکز شهر و کاهش میزان دسترسی آن دانست. اما به هر حال فاکتور مهمی در لیست مزایای ویلای جنگلی محسوب می شود و شما با هر بودجه ای که داشته باشید می توانید اقدام به اجاره ویلای جنگلی کنید.

اجاره ویلای ساحلی زیباکنار 

ویلای ساحلی در کنار دریا ساخته می شود و کمتر کسی وجود دارد که از دیدن غروب و طلوع آفتاب لذت نبرد. خیلی از کسانی که اقدام به اجاره ویلای ساحلی می کنند قصدشان دیدن غروب و طلوع خورشید است زیرا حسی ناب و وصف ناشدنی است. اما بعد از بیان مزایا و معایب ویلای جنگلی نوبت به بررسی جوانب مختلف ویلای ساحلی می رسد تا شما بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

اجاره ویلا جنگلی زیباکنار

معایب ویلا ساحلی

بالا بودن رطوبت 

بالا بودن میزان رطوبت در نواحی دریایی بسیار بیشتر است. اگر قصد اجاره و یا خرید ویلاهای ساحلی را دارید بید ابتدا این نکته را در نظر بگیرید که آیا با رطوبت سازگاری دارید؟ آیا ساختمان ویلا به دلیل بالا بودن میزان رطوبت آسیب دیده یا خیر؟ زیرا نفوذ رطوبت در ساختمان می تواند موجب آسیب رساندن به مصالح و متریال آن شود. افزایش رطوبت می تواند موجب به وجود آمدن هوای شرجی نیز بشود .این نوع از هوا در فصول گرم سال بیشتر است و شما باید برای کاهش دمای درون ویلا از وسایل سرمایشی بیشتری بهره بگیرید. پس اجاره ویلای ساحلی در فصول سرد سال گزینه مناسب تری است.

قیمت بالا

هزینه اجاره ویلا ساحلی نسبت به ویلای جنگلی بالاتر است و قبل از اقدام به اجاره باید بودجه خود را به درستی بررسی کنید. یکی از دلایل بالا بودن هزینه اجاره آن میزان دسترسی آن به مراکز شهری و خدماتی است.

محدودیت در گل و گیاه

اگر عاشق طبیعت هستید و میخواهید که گل و گیاه در اطراف ویلای خود داشته باشید اجاره ویلای ساحلی گزینه نامناسبی برای شماست. زیرا آب و هوای ساحلی موجب عدم پرورش صحیح گل و گیاه خواهد شد.

اجاره ویلا جنگلی زیباکنار

مزایای ویلا ساحلی 

مناسب برای فصول سرد سال 

همان طور که در خصوص معایب اجاره ویلا جنگلی زیباکنار صحبت کردیم ویلای جنگلی گزینه نامناسبی برای فصول سرد سال است. در مقابل ویلای ساحلی می تواند بهترین انتخاب شما در این فصل باشد. زیرا در صورت بارش شدید برف و باران با انسداد راه ها و عدم دسترسی به جاده روبرو نخواهید شد.

 

دسترسی به مراکز تفریحی 

حتما شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که استفاده از مکان های تفریحی در تعطیلات برایتان الویت دارد. اگر ویلای ساحلی را اجاره کنید به راحتی می توانید به تمام مناطق تفریحی دسترسی داشته باشید و اوقات خوشی را بگذرانید.

محبوبیت 

به طور کلی ویلاهای ساحلی نسبت به ویلاهای جنگلی محبوبیت بیشتری دارند و این مساله به دلایل مختلفی است که در بالا به آن اشاره کردیم. اجاره ویلای ساحلی می تواند در گذراندن تعطیلات خوش به شما کمک کند و خاطره ای خوش را ذهن شما باقی بگذارد.

تماس