۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

استعلام قبل از خرید ویلا در شمال | الزامات مهم

استعلام قبل از خرید ویلا در شمال امری بسیار مهم و ضروری است. انواع سند ویلا در شمال دارای شرایط مختلفی می باشند که شما به عنوان خریدار موظف به بررسی آن ها هستید. استعلام قبل از خرید ویلا زیباکنار شامل بررسی تعداد مالکان ، استعلام از سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری ، استعلام شهرداری و … می باشد که در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم.

استعلام قبل از خرید ویلا

استعلام قبل از خرید ویلا شامل چه مواردی می باشد ؟ در حوزه خرید و فروش ویلا در زیباکنار یا شمال افراد زیادی فعالیت می کنند. علاوه بر آن ، شرکت ها و بنگاه های معاملاتی نیز دستی بر آتش دارند. شما باید قبل از خرید ویلا در شمال اطلاعات خود را بالا ببرید تا درگیر افراد سودجو و متقلب نشوید. زیرا تعدادی از آن ها از شرایط و ناآگاهی مشتریان سو استفاده می کنند و با دریافت هزینه ای هنگفت ، ملکی نامناسب را به آن ها می فروشند. با ما همراه باشید تا با استعلام قبل از خرید ویلا آشنا شوید.

استعلام مجوز پیمانکار

برخی از افراد به محض اینکه ملک ارزان قیمت به آن ها پیشنهاد می شود دست و پای خود را گم می کنند و تصور می کنند که فرصتی بهتر از این در اختیار آن ها قرار نخواهد گرفت. به همین دلیل بدون بررسی اقدام به خرید ملک می کنند و هنگامی به خودشان می آیند که کار از کار گذشته و تمام سرمایه آن ها از بین رفته است. استعلام مجوز پیمانکار یکی از استعلامات مهم قبل از خرید ویلا محسوب می شود که باید اهمیت زیادی برای آن قائل بود. مجوزهای مربوط به پیمانکار ، مشاور املاک و همچنین فروشنده را بررسی کنید.

استعلام قیمت ویلا

هنگامی که خرید ویلا در زباکنار یا شمال با قیمت تعیین شده به شما پیشنهاد می شود باید حتما قبل از پرداخت پول و خرید ویلا ، از قیمت ویلاهای اطراف نیز باخبر شوید. ممکن است قیمت ویلای پیشنهادی زیاد یا کم باشد. در هر دو صورت باید به اصل ماجرا شک کنید. بهترین روش برای استعلام گیری از قیمت ویلا این است که به سراغ سایر بنگاه های مشاور املاک بروید و پرس و جوهای لازم را انجام دهید.

استعلام از اداره منابع طبیعی

متاسفانه در حال حاضر بسیاری از زمین های کشاورزی را برای ساخت ویلا مورد تهاجم قرار داده اند. برخی از این زمین ها به شکل قانونی دارای تغییر کاربری هستند اما برخی دیگر به طور غیر قانونی اقدام به ساخت و ساز در آن ها شده است. معمولا قیمت ویلاهایی که به طور غیر قانونی ساخته می شوند کمتر است. در هر دو صورت باید استعلام قبل از خرید ویلا را از سازمان منابع طبیعی انجام دهید و مطمئن شوید که تغییر کاربری زمین به شکل قانونی انجام شده است و دارای کاربری کشاورزی نیست.

استعلام از اداره اوقاف

همان طور که می دانید املاکی که وقف می شوند قابل فروش نیستند. چون برخی از آن ها برای ساخت مدرسه ، مسجد و … در نظر گرفته می شوند .متاسفانه برخی از ورثه بعد از فوت مالک ، به طور غیر قانونی اقدام به فروش آن می کنند. اگر می خواهید دچار دردسر نشوید باید قبل از خرید ویلا ، استعلامات لازم را از اداره اوقاف دریافت کنید.

استعلام مشخصات دقیق ملک

قبل از اینکه قرارداد را امضا کنید تمام اطلاعات مانند متراژ ، پلاک و … را با سند اصلی مطابقت دهید. زیرا برخی از فروشندگان سودجو با تغییر و دستکاری در متراژ ، قصد دریافت پول بیشتری از شما دارند. اگر به این موارد توجه نکنید و قولنامه را امضا کنید هیچ مسئولیتی متوجه فروشنده نخواهد بود و این شما هستید که سرتان کلاه می رود.

استعلام قبل از خرید ویلااستعلام در خصوص تعداد مالکین

استعلام قبل از خرید ویلا در شمال می تواند در خصوص تعداد مالکین انجام شود. شما می توانید تعداد مالکین را از روی سند اصلی ، نامه انحصار وراثت و … تشخیص دهید. چون ممکن است ظاهرا یک نفر برای فروش ویلا به سراغ شما بیاید اما از نظر قانونی افراد دیگری نیز در این ویلا مالک هستند که باید در هنگام نقل و انتقال ملک ، امضای آن ها نیز در پایین قرارداد وجود داشته باشد. معمولا املاک ورثه ای دارای چند مالک هستند که سهم الارث آن ها بر اساس قانون تعیین می شود.

استعلام سند از سازمان ثبت اسناد

مهم ترین کاری که باید قبل از خرید ویلا یا هر ملک دیگری انجام دهید استعلام سند از سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری است. این استعلام به شما نشان می دهد که مالکین اصلی ویلا چه کسانی هستند و چند نفرند؟ همچنین مواردی از جمله در رهن بودن سند نزد بانک و سایر ارگان ها نیز اعلام خواهد شد. برای انجام این استعلام باید همراه با اصل سند و مدارک شناسایی مالک به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ استعلام را دریافت کنید. در حال حاضر اسناد قطعی و رهنی دارای بالاترین اعتبار هستند و می توانند به راحتی انتقال پیدا کنند.

استعلام قبل از خرید ویلاسخن پایانی !

بسیاری از افراد تصور می کنند که خرید ویلا در شمال امری بسیار ساده و پیش پا افتاده است. در صورتی که استعلام های مختلف را در اختیار خریداران قرار می دهند تا خریدار از بابت سلامت ویلا و سند مطمئن شود. برخی از خریداران احساسی رفتار می کنند و در خرید ویلا عجله می کنند. در صورتی که عجله کردن سبب می شود تا شما سرمایه خود را در مدت کوتاهی از دست بدهید و آن را به جیب کلاه برداران بریزید

علاوه بر استعلاماتی که باید از نظر قانونی انجام شود ، استعلاماتی نیز وجود دارد که باید خودتان انجام دهید. به طور مثال هیچ گاه بدون مشاهده ویلا از نزدیک ، اقدام به خرید آن نکنید. حتما به محل احداث ویلا بروید و آن را از جوانب مختلف مانند میزان دسترسی ، چشم انداز و … نیز بررسی کنید. وجود ویلا در فاصله ای کوتاه نسبت به جاده اصلی و مراکز شهری از مهم ترین ویژگی هایی است که هر ویلایی باید دارا باشد. زیرا دور بودن از مرکز شهر می تواند شما را دچار مشکلاتی کند.

تماس