۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

۷ اشتباه رایج هنگام خرید ویلای شمال

اشتباه رایج هنگام خرید ویلای شمال

برخی از افراد دچار اشتباه رایج هنگام خرید ویلای شمال می شوند و همین امر موجب پشیمانی آن ها خواهد شد. در این مطلب به مواردی تحت  عنوان ” ۷ اشتباه رایج هنگام خرید ویلای شمال ” اشاره می کنیم که بهتر است قبل از اینکه اقدام به خرید کنید با آن ها آشنا شوید.

اشتباه رایج هنگام خرید ویلای شمالاشتباهات در خرید ویلا

اشتباه رایج هنگام خرید ویلای شمال چیست و چگونه افراد دچار پشیمانی بعد از خرید ویلا می شوند ؟ واقعیت این است که روز به روز تقاضا برای خرید ویلا در زیباکنار  و بقیه شهر های شمال بیشتر می شود و تعداد افرادی که تمایل به داشتن ویلا برای گذراندن اوقات فراغت دارند رو به فزونی است. تمام این افراد دارای اطلاعات یکسانی در خصوص خرید ویلا نیستند به همین دلیل اغلب آن ها دچار اشتباهات و مشکلاتی می شوند که در برخی از مواقع جبران آن ها سخت است. در ادامه به ۷ مورد از اشتباه رایج هنگام خرید ویلای شمال می پردازیم تا قبل از خرید بتوانید اطلاعات خود را بالاتر ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید.

۱-عدم استعلام سند از سازمان ثبت املاک 

برخی از افراد به قدری در خرید ویلای شمال و حتی خانه معمولی عجله می کنند که کارهای بسیار مهمی مانند استعلام گرفتن سند از سازمان ثبت را به طور کلی فراموش می کنند. ویلا سازی در شمال رونق زیادی دارد به همین خاطر نیز تعداد افراد سودجو روز به روز بیشتر می شود. مهم ترین اشتباه رایج هنگام خرید ویلای شمال عدم استعلام سند از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است که می تواند در آینده مشکلات عدیده ای را برای شما ایجاد کند.

اسناد ویلا دارای چند نوع مختلف است که در مطالب گذشته تحت عنوان “ انواع سند ویلا در شمال | اطلاعات کامل ” به توضیح و بررسی هر کدام از آن ها پرداختیم. برخی از اسناد مانند اسناد قطعی و رهنی قابلیت استعلام گیری را دارند اما برخی دیگر مانند اسناد قولنامه ای را نمی توان استعلام گرفت. به همین دلیل توصیه می شود قبل از خرید ویلا در شمال از صحت سند اطمینان حاصل کنید.

۲- خرید ویلا از روی عکس و تصویر 

در حال حاضر تعداد وب سایت هایی که در زمینه رهن، اجاره،خرید و فروش ویلا در زیبا کنار و شمال فعالیت می کنند زیاد است. برخی از آن ها فعالیت خود را به طور حرفه ای آغاز کرده اند و روز به روز به تعداد مشتریان و میزان رضایت آن ها افزوده می شود اما برخی از وب سایت ها فقط با ارائه عکس و تعریف و تمجید از ویلا شما را ترغیب به خرید می کنند. عدم ارائه نکات منفی و مشکلات خانه سبب می شود تا شما بعد از پرداخت هزینه پشیمان شوید. زیرا برخی از افراد با دیدن تصویر اقدام به خرید می کنند و حضوری برای دیدن ویلا مراجعه نمی کنند.

قالب مقالات پارس ویلا۳- تصمیم گرفتن از روی احساسات 

یک اشتباه رایج هنگام خرید ویلا زیباکنار و شمال این است که احساساتی تصمیم بگیرید و بودجه خود را در نظر نگیرید. بسیاری از افراد بعد از پیدا کردن ویلای مورد علاقه شان هر طور که شده تمایل به خرید آن پیدا می کنند حتی اگر بودجه آن را در اختیار نداشته باشند. این افراد با گرفتن وام های سنگین و قرض از اطرافیان خود را به مدت طولانی درگیر پرداخت اقساط می کنند که می تواند کیفیت زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. بهترین کار این است که احساسات خود را کنترل کنید و از منطق خود استفاده کنید.

۴- عدم توجه به امکانات اصلی خانه 

منظور از امکانات اصلی وجود سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، عایق بندی خانه و … است. افرادی که برای اولین بار به سراغ خرید ویلا در شمال می روند اشتباه فاحشی را مرتکب می شوند و آن هم عدم توجه به این امکانات است و تنها چیزی که مشاهده می کنند ظاهر و زیبایی آن است. در مطالب گذشته تحت عنوان ” ۱۰ ویژگی ویلا شیک در شمال چیست ؟ ” به بیان نکاتی در خصوص ویلاهای لاکچری پرداختیم .اما در خرید ویلا تنها ظاهر و جلوه آن مهم نیست بلکه باید آن را از لحاظ مختلفی مورد بررسی قرار دهید. به طور مثال کیفیت آنتن دهی تلفن همراه یا داشتن اینترنت پر سرعت از مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید.

۵- اعتماد بیش از حد به بنگاه معاملاتی 

همیشه توصیه کرده ایم که اگر قصد خرید ویلا در شمال کشور را دارید به سراغ بنگاه های املاک معتبر یا شرکت های سازنده خوش نام و خوش سابقه بروید. اما فراموش نکنید که هیچ گاه نباید به طور ۱۰۰ % به آن ها اعتماد کنید. زیرا بنگاه های املاک اول از هر چیز به فکر درآمد و کمیسیون خود هستند و قطعا مسئولیت نهایی خرید با شما خواهد بود. پیشنهاد می کنیم یک فرد مورد اعتماد از اعضای خانواده یا دوستان را با خود همراه کنید که در این زمینه دارای اطلاعات قبلی است.

۶- عدم نوشتن قولنامه و نادیده گرفتن احتمالات 

هیچ گاه به طور زبانی معامله نکنید زیرا احتمالات مختلفی وجود دارد که معامله شما بهم بخورد و پول تان از دست برود. بهترین کار است که حتما بین فروشنده و خریدار قولنامه امضا شود و تمام موارد مربوط به خانه و کیفیت معامله در آن ذکر شود. مواردی از جمله مشخص کردن تعهدات ، میزان پرداخت قسطی یا نقدی ، شرایط احتمالی در خصوص عدم پرداخت پول و … باید در قولنامه ذکر شود .

اشتباهات در خرید ویلا۷- تنبلی 

بسیاری از اشتباهات بعد از خرید ویلا قابل جبران نیستند و پشیمانی سودی نخواهد داشت. به همین دلیل شما نباید در گشتن و پیدا کردن ویلای مورد نظر تنبلی به خرج دهید. اغلب کسانی که از خرید ویلا پشیمان شده اند افرادی بوده اند که اشتباه رایج هنگام خرید ویلا زیباکنار و شمال را مرتکب شده اند. تمام مواردی که در بالا گفتیم مانند استعلام سند ، عدم خرید ویلا از روی عکس ، عدم توجه به امکانات اصلی و . .. همگی سبب پشیمانی شما خواهد شد. بهترین کار این است که بعد از انتخاب ویلای مورد نظرتان همه چیز را چند بار چک کنید تا از صحت آن اطمینان حاصل شود.

کلام آخر ! 

قبل از اینکه برای خرید ویلا در شمال اقدام کنید یک لیست تهیه کنید و تمام انتظارات خود را از یک ویلا یادداشت کنید. به طور مثال برخی از افراد به چشم اندازهای جنگلی علاقه دارند و تمایل دارند صبح که چشمان خود را باز می کنند درختان جنگل جلوی دیدگان آن ها باشد. این انتظار سبب می شود که شما به سراغ ویلاهای جنگلی بروید و دور ویلاهای ساحلی و شهرکی را خط بکشید. داشتن چک لیست موجب می شود تا شما انتظارات غیر واقعی خود را بشناسید و در هنگام خرید ویلا در شمال دچار احساسات کاذب نشوید.

مورد دیگری که باید به عنوان کلام آخر مطرح شود این است که قصد شما از خرید ویلا سرمایه گذاری است یا گذراندن اوقات فراغت در آن ؟ اگر قصد سرمایه گذاری را دارید باید حساسیت های بیشتری به خرج دهید زیرا باید ویلا را در منطقه ای خریداری کنید که امکان رشد و پیشرفت  داشته باشد.

تماس