۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

انواع متریال ویلا چیست ؟ آشنایی کامل

در این مطلب به معرفی و بررسی انواع متریال ویلا خواهیم پرداخت. در مناطق شمالی کشور به دلیل وجود رطوبت از متریال مختلفی نسبت به سایر مناطق کشور استفاده می شود. زیرا این متریال باید عایق باشند و رطوبت هوا را به خود جذب نکنند. در ادامه با انواع متریال ویلا آشنا خواهید شد.

انواع متریال ویلا

انواع متریال ویلا  کدامند ؟ واقعیت این است که از هر متریال و مصالحی نمی توان برای ساخت ویلاهای شمال و ویلا زیباکنار استفاده کرد. زیرا شمال کشور دارای آب و هوایی مرطوب است و اگر از متریال معمولی و بی کیفیت استفاده شود به مرور زمان رطوبت هوا را به خود جذب می کند و نتیجه ای جز تخریب در طولانی مدت به دنبال نخواهد داشت. به همین دلیل انواع متریال ویلا باید دارای خواصی از جمله عایق رطوبتی باشند.

بتن

بتن از مخلوط سیمان و آب تشکیل می شود. میزان آب باید درصد مشخصی باشد تا بتن از قوام و استحکام کافی برخوردار باشد. اگر بتن شل تر یا سفت تر از حد نرمال باشد قطعا نمی تواند استحکام ساختمان را تضمین کند.بنابر این هنگام خرید ویلا در زیباکنار جویای این موضوع باشید.

سیمان

به گفته پارس ویلا  که در زمینه خرید و فروش ویلا در زیباکنار مشاوره می دهد ،،سیمان نه تنها در ساخت انواع ویلا شمال ، بلکه در ساخت خانه های مسکونی ، مجتمع های تجاری و انواع ساختمان ها نیز کاربرد دارد. مهم ترین وظیفه سیمان ، ایجاد چسبندگی بتن هاست. در حال حاضر بهترین برند سیمان به نام پرتلند شناخته می شود. معمولا سیمان از در دسترس ترین و ارزان ترین مصالح محسوب می شود که در مدت اخیر با افزایش قیمت همراه بوده است. سیمان علاوه بر ساخت ویلا می تواند در نمای آن نیز بکار رود. نما سیمانی ویلا ، جلوه ای بی نظیر به آن می دهد علی الخصوص اگر با سیمان سفید اقدام به ساخت نما ویلا کنید.
یکی از نکات مهم در استفاده از سیمان این است که باید از زمین ارتفاع کافی را داشته باشد. چون رطوبت موجود در زمین می تواند به آن نفوذ کند و کیفیت سیمان را تحت تاثیر منفی قرار دهد. سیمان نسبت به گچ از مقاومت بالاتری برخوردار است به همین دلیل در برخی از مکان های داخلی ساختمان و ویلا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب

چوب به عنوان یکی از محبوب ترین انواع متریال ویلا شناخته شده است. زیرا از زیبایی فوق العاده ای برخوردار است و نه تنها در نمای بیرونی ویلا بلکه در دکوراسیون داخلی نیز کاربرد زیادی دارد. از آن جایی که فلز و آهن در آب و هوای مرطوب شمال دچار مشکلاتی از جمله زنگ زدگی می شود باید چوب را جایگزین آن کرد. چوب ترمو دارای رنگ قهوه ای است و در برابر آسیب هایی همچون باد کردگی ، خوردگی ، پوسیدگی و … از مقاومت بسیار زیادی برخوردار می باشد. چوب ترمو نسبت به آهن از قیمت بالاتری برخوردار است اما می تواند زیبایی بی نظیری به نما ویلا در شمال بدهد .

انواع متریال ویلاسنگ

شما می توانید به جای چوب ، از سنگ های مختلف مانند تراورتن و گرانیت در نمای ویلا و همچنین راه پله ها نیز استفاده کنید. سنگ ها جلوه ای جذاب به نمای ویلا می دهند و مانند چوب ترمو در برابر رطوبت شمال مقاومت زیادی دارند. در هنگام استفاده از سنگ ها توجه داشته باشید که نمی توان از همه سنگ ها برای نما استفاده کرد. زیرا برخی از آن ها دارای ساختار محکمی نیستند و می توانند رطوبت را به خود جذب کنند.
به طور مثال سنگ مرمریت که از زیبایی بسیار زیادی برخوردار است به عنوان بدترین انتخاب برای نمای ویلا شناخته می شود. چون عایق رطوبتی نیست و هنگامی که در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار می گیرد به سرعت رنگ و براقیت خود را از دست می دهد. به همین دلیل معمولا در دکوراسیون داخلی ویلا از آن استفاده می شود.

بلوک

بلوک های سفالی یا آجرهای سفالی یکی دیگر از انواع متریال ویلا به شمار می روند که علاوه بر قدرت جسبندگی از استحکام بسیار زیادی نیز برخوردار هستند. آجرهای سفالی دارای قیمت مناسبی هستند به همین دلیل بسیاری از افراد به دلیل وجود محدودیت در بودجه ترجیح می دهند از آجرهای سفالی استفاده کنند. اما این متریال دارای دو نوع معمولی و عایقی هستند که توصیه می کنیم برای ساخت ویلا در شمال از نوع عایق آن بهره مند شوید. زیرا نوع معمولی آن در هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت دچار مشکلاتی مانند شوره زنی می شود.

گچ

همان طور که می دانید گچ در برابر رطوبت مقاومت زیادی ندارد. اما برای اینکه بتوانید آن را برای استفاده در مناطق مرطوب مهیا کنید باید مواد خاصی را با آن ترکیب کنید. اگر ساخت ویلا در شمال را به دست مجری یا شرکت های حرفه ای و با تجربه سپرده اید نگران نباشید ! زیرا آن ها به خوبی با فوت و فن استفاده از انواع متریال ویلا آشنا هستند و می توانند ویلایی بی عیب و نقص را به شما تحویل دهند.

انواع متریال ویلاانواع متریال ویلا برای تیغه چینی

تیغه چینی نیاز به استفاده از متریال مختلف دارد که بر اساس فاکتورهای همچون وزن تعیین می شود. در ادامه به معرفی و بررسی این عوامل خواهیم پرداخت.

وزن

طبیعی است که هر چه در ساخت ویلا در شمال از متریال سنگین تری استفاده کنید ، وزن سازه نیز بیشتر می شود. به همین دلیل توصیه می شود که در هنگام انتخاب مصالح ، به وزن آن ها توجه زیادی کنید. هر چه سازه از وزن کمتری برخوردار شود مراحلی مانند تیغه چینی در آن آسان تر انجام خواهد شد.

هزینه تمام شده

انتخاب مصالح تاثیر زیادی در قیمت تمام شده ویلا دارد. به طور مثال بلوک های سیمانی دارای قیمت بسیار مناسبی هستند و در مناطقی مانند شمال کشور در دسترس می باشند. این نوع از بلوک ها علاوه بر قیمت مناسب دارای استحکام ، دوام و مقاومت بالایی هستند که سبب می شود ساخت ویلا با آن ها مقرون به صرفه باشد. از دیگر متریالی که می تواند هزینه تمام شده ویلا را جهت خرید ویلا زیباکنار کاهش دهد استفاده از سیمان سفید در نمای ویلا به جای سنگ ، چوب ترمو و … است. زیرا سیمان بسیار ارزان تر است. اما نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که سیمان به مرور زمان دچار آلودگی و کثیفی می شود که باید مرتبا اقدام به شستشوی آن کرد. افرادی به نام ” راپل کار ” که وظیفه آن ها کار در ارتفاع است می توانند شستشوی نما را برای شما انجام دهند.

تماس