۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تراس و جایگاه آن در ویلای شمال

تراس و جایگاه آن در ویلای شمال

واژه ی فارسی معادل تراس، بهار خواب است و در واقع فضایی است که از آن برای بهره مندی از زیبایی های حیاط استفاده می شود. تراس به فضای باز و غیر مسقف در ساختمان می گویند که جزء مشاعات ساختمان به شمار می رود و در مساحت ساختمان محاسبه نمی شود.

ساخت تراس و اندازه ی آن یک مسئله ی کاملا سلیقه ای است و هر فردی می تواند با توجه به علاقه مندی خود نحوه ی ساخت تراس را تعیین نماید. اما برای ساخت تراس استانداردهایی نیز در نظر گرفته شده است. تراس باید به گونه ای بنا شود که زمان ورود به داخل ساختمان، تراس روبروی شما قرار داشته باشد یعنی وقتی از دروازه به ساختمان نگاه می کنید باید تراس را ببینید و در واقع همان گونه که بیان شد تراس برای دیدن منظره ی بیرونی و رو به حیاط ساختمان است. تراس در ورودی خانه قرار می گیرد و این فضا می تواند در همکف یک خانه ی ویلایی یا در بام آپارتمان چندین طبقه قرار بگیرد. تراس تاثیر زیادی در زیبایی ویلای شمال دارد. اگر اقدام به خرید ویلا در شمال کرده اید و ویلای شما تراس دارد می توانید با قرار دادن گل و گیاه در آن، نمای ویلا را با طبیعت شمال سازگارتر کنید.

 

 

تراس به صورت استاندارد سطحی بالاتر از سطح حیاط و فضای اطرافش دارد و علت این امر به نوع کاربری تراس بر می گردد. تراس فضایی است که برای دور هم جمع شدن خانواده در شب های تابستان که هوا مناسب می باشد مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل این فضا باید به گونه ای تعبیه شود که بر فضای اطرافش تسلط داشته باشد. علاوه بر این بلندتر بودن فضای تراس در شکیل تر شدن نمای ساختمان تاثیر زیادی دارد و این امکان را در اختیار صاحب خانه می گذارد تا بتواند به صورت مجزا از این فضا استفاده کند.

 

اگر اقدام به خرید ویلا در شمال یا خرید ویلا در زیباکنار یا سایر شهرهای شمالی کرده اید و ویلای شما تراس دارد می توانید تراس ویلای خود را با نورپردازی، گیاهان همیشه سبز و مبلمان تزیین کنید و از این فضا نهایت استفاده را به خصوص در شب های تابستان که هوا مناسب است ببرید.

 

اگر ایده ی خاصی برای زیبا کردن تراس ندارید می توانید برای زیباسازی تراس عکس های مختلف از تزئین تراس ببینید و آن را روی تراس ویلای خود پیاده سازی کنید.

تماس