۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

ضرورت تراس در ویلای شمال

وجود تراس در ویلای شمال باعث ایجاد چشم اندازی زیبا و رویایی برای ساکنین آن خواهد شد. کمتر کسی وجود دارد از ویلای تراس‌ دار در شمال کشور خوشش نیاید و یا اینکه بخواهد ویلایی بدون تراس را بخرد. وجود تراس در ویلای شمال یکی از بهترین گزینه ها برای رفع خستگی و استرس های روزمره می باشد. در این مطلب به ضرورت وجود این مکان کوچک در ویلا می پردازیم.

تراس در ویلای شمال

به جرات می توان گفت که تمام افراد به ضرورت وجود تراس در ویلای شمال واقف هستند. زیرا به عنوان بهترین مکان برای رفع خستگی محسوب می شود. مکانی است که می‌توان بدون هیچ دغدغه ای روی صندلی های راحتی نشست، به چشم انداز روبرو خیره شد و هوایی پاک را در ریه ها فرستاد. تراس در ویلای شمال به هنگام خرید ویلا در زیباکنار یا شمال یک ضرورت است. در ادامه شما را بیشتر با این مکان کوچک اما پر رمز و راز آشنا می کنیم.

تفاوت چند واژه مهم با یکدیگر ! 

بسیاری از افراد از واژه های تراس ، بالکن و ایوان به جای یکدیگر استفاده می کنند. و تفاوت تراس و ایوان را نمیدانند در صورتی که این واژه ها دارای تعاریف مختلفی هستند که هر کدام از آن ها را با یکدیگر بررسی می کنیم.

بالکن 

بالکن مکانی است که سقف دارد و چند زاویه ، حداقل یک طرف آن به فضای روبرو باز است.  مساحت بالکن جز مساحت خانه حساب می‌ شود و هر چه مساحت بالکن بیشتر باشد بر روی قیمت نهایی فروش ویلا در زیباکنار و شمال تاثیرگذار خواهد بود.

تراس 

تراس بخشی از ویلا به شمار می رود که فاقد سقف است و به همین دلیل است که مساحت آن جزو مساحت خانه محسوب نمی شود. به این معنی که هر چه مساحت آن بیشتر باشد تاثیری بر روی قیمت نهایی ویلا نخواهد داشت. عدم وجود سقف ، ضرور تراس در ویلای شمال را اثبات می کند. زیرا فضایی بسیار گسترده را در اختیار افراد قرار می دهد تا بتوانند نفسی تازه کنند. ” بهار خواب ” نام دیگر تراس است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

ایوان 

ایوان به فضایی اطلاق می شود که ارتفاعی بلندتر از اطراف در ویلا دارد . بلند بودن ایوان سبب می شود حیاط و محوطه بیرونی ویلا بهتر دیده شود. در سال های گذشته و ایام قدیم اغلب خانه ها دارای ایوان بودند و وجود اختلاف سطح به دلیل جلوگیری از ورود آلودگی هایی مانند گرد و خاک به داخل خانه بوده است.

تراس در ویلای شمالتراس جزء جدا نشدنی از ویلای شمال 

ساخت تراس در ویلای شمال رایج است. زیرا کاربرد زیادی دارد و اغلب مشتریان در هنگام اجاره یا خرید ویلا زیباکنار در شمال ابتدا به داشتن یا نداشتن تراس آن توجه می کنند. متاسفانه سال های زیادی است که متراژ کوچک خانه ‌ها سبب شده تا افراد برای گذراندن اوقات فراغت از محیط شهری فراری باشند و به دنبال پناهگاهی امن و سرسبز برای تخلیه استرس های روانی خود باشند. این امر سازندگان را مجبور کرده تا در طراحی ویلاهای شمال از تراس هایی دلباز استفاده کنند تا زمینه را برای خوش گذراندن افراد فراهم آورند.

تراس در ویلای شمال می تواند چشم اندازهای مختلفی را روبروی چشمان شما باز کند. اگر در ویلای ساحلی سکنی گزیده اید قطعا با رفتن در تراس منظره ای از ساحل و دریا را خواهید دید. اما اگر ویلای جنگلی را برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت انتخاب کرده اید قطعا به محض ورود به تراس با منظره ای دلفریب از جنگل و درختانی سرسبز مواجه خواهید شد که دل کندن از آن برای شما ناممکن خواهد بود.

مسلما مشتریان از ویلای تراس ‌دار استقبال گرمی می کنند و آن را با آغوش باز می پذیرند. اما زمانی دچار چالش می شویم که وجود استانداردها در ساخت تراس می شویم. متاسفانه سازندگان نمی توانند تراس را با هر ابعادی که می خواهند بسازند بلکه باید اصولی را در ساخت آن رعایت کنند تا علاوه بر تامین امنیت ویلا زیباکنار ، مجوزهای لازم را نیز از سازمان های مربوطه بگیرند. اما فراموش نکنید که معمار و نقشه بردار ویلا می تواند خلاقیت را در تراس ویلای شمال بگنجاند و آن را طوری بسازد که باعت روح بخشیدن به ویلا شود.

اصول مهم طراحی تراس در ویلای شمال 

تراس در ویلای شمال مکانی است برای جمع های دوستانه و خانوادگی . جایی که می‌توانید کنار بهترین دوستان و عزیزان خود قرار بگیرید و روزهای خوبی را بگذرانید. قطعا در این شرایط چشم دوختن به زیبایی ‌های شمال اوقات شما را شیرین تر خواهد کرد و سفری دلنشین و فراموش نشدنی را به شما هدیه خواهد داد. شما می توانید در تراس ویلا گیاهان مختلفی بکارید ، آبنما سازید و از مبلمان مخصوص تراس برای استراحت کمک بگیرید. اگر تا به حال تراس ویلا را طراحی نکرده اید در این بخش به شما کمک می کنیم تا بتوانید گام مهمی در این خصوص بردارید.

تراس در ویلای شمال مبلمان مخصوص تراس و بالکن 

تجربه موقعیت های مختلف و لذت بخش مانند صبحانه خوردن درون تراس در ویلای شمال می تواند یک روز خوب را برای شما شروع کند. همچنین صرف عصرانه و یک استکان نوشیدنی گرم هم بی‌تردید حسی وصف ناشدنی است. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما در تراس ویلا از صندلی و میز هایی استفاده کنید که زیبا و راحت باشند.  مبلمانی که برای قرار دادن در تراس ویلای شمال برمی گزینید بهتر است دارای اندازه ای متناسب با تراس ویلا باشند اگر تراس دارای متراژ کوچکی است قطعا خرید صندلی‌ و مبلمان کوچک نیز توصیه می‌ شود و برای تراس ‌هایی با متراژ بزرگ هم می توانید از صندلی‌ ومبلمان های بزرگ استفاده کنید. حتما می دانید که شمال دارای آب و هوایی مرطوب است پس نوعی از مبلمان را انتخاب کنید که با شرایط آب و هوایی مرطوب سازگاری داشته باشد.

استفاه از رنگ های شاد 

زیبا سازی تراس ویلا با رنگ های شاد نه تنها روحیه شما را بهتر می کند بلکه زیبایی ویلا را نیز افزون خواهد کرد. دور هم جمع شدن در تراسی پر از رنگ و زیبایی می تواند خاطره ای فراموش نشدنی را در ذهن دوستان و اعضای خانواده شما به وجود آورد.

استفاده از گل و گیاه در تراس 

به جرات می توان گفت که نمی توان تراس ، بالکن و ایوان ویلا را بدون گل و گیاه در نظر گرفت. زیرا وجود گلدان های زیبا و رنگی می تواند روحی جدید به تراس تزریق کند و زیبایی آن را دو صد چندان کند. برای انتخاب گلدان ها وسواس به خرج دهید. گلدان هایی با ابعاد مناسب و رنگی را انتخاب کنید. برای آب و هوای مرطوب باید از گلدان های سرامیکی و پلاستیکی استفاده کنید. زیرا مقاومت بالایی دارند و به زودی خراب نمی شوند.

تماس