۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

خرید ویلای ارزان در شمال

خرید ویلای ارزان در شمال

قیمت‌های خرید ویلای ارزان در شمال در برخی از شهرهای مازندران، گرانتر و در برخی دیگر از مناطق، ارزانتر است. این تغییرات قیمت‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

سن ساختمان ویلا، امکانات ویلا، نحوه معماری و دکوراسیون داخلی، دسترسی محلی، موقعیت مکانی و ده‌ها عامل دیگر می‌توانند این قیمت ها را تحت تأثیر قرار دهند.

اگر مشتریان خرید ویلا در شمال در فصل پرفروش در سال نظیر تابستان یا بهار برای این کار اقدام کنند، دامنه قیمت‌ها تقریباً بیشتر است. با رکود بازار مسکن، قیمت خرید ویلای شمال هم ممکن است به شدت افت پیدا کند.

 

برای قدم اول در خرید ویلا در شمال باید از یک مرجع معتبر کمک بگیرید. با خرید ویلا تصمیم دارید ملکی را خریداری کنید که قرار است یک سرمایه خوب و مطمئن برای شما باشد.

خرید ویلا جنگلی، خرید ویلا ساحلی و خرید ویلا کوهستانی، سه گزینه پرطرفدار در میان مشتریان ویلاهای شمال هستند. شما می‌توانید با قیمت ارزان هم یک ویلای شیک داشته باشید. تحقیقات خود را کامل کنید و سپس برای خرید اقدام نمایید.

چرا خرید ویلای ارزان در شمال تا این اندازه مورد استقبال واقع شده است؟

 

فکر خرید ویلای ارزان در شمال همیشه وسوسه انگیز بوده است. لذت داشتن ویلای شمال در دل طبیعتی بکر و خوش آب و هوا و رقم زدن اوقاتی دلچسب و صمیمی با آرامشی که خستگی‌های گاه و بی‌گاه زندگی را از جانتان می‌رهاند، شما را گاهاً به این فکر و تصمیم وا داشته است که سرمایه‌ای که در اختیار دارید را به خرید ویلای شمال اختصاص دهید.

ویلای دلخواه و مطلوبی که هم انتظارات و نیاز شما از داشتن یک مکان شخصی و خصوصی برای آسایش و تفریح در شمال کشور را برآورده می‌کند، و هم برای شما یک سرمایه‌گذاری فکر شده و موفق را در پی خواهد داشت.

در واقع امروزه یکی از دلایل عمده‌ای که ما را به سوی تصمیم خرید ویلای شمال سوق می‌دهد این است که در سال‌های اخیر خرید ویلای شمال یا به طور کلی سرمایه‌گذاری در شمال با خرید ملک و زمین، به عنوان یک سرمایه‌گذاری موفق و پر سود ثابت شده است.

از این‌رو است که آمار متقاضیانی که در سال‌های اخیر اقدام به خرید ویلای شمال کرده‌اند همینطور رو به افزایش بوده است و به همان نسبت میزان ساخت و ساز و رقابت در ساخت و ساز ویلا در شمال کشور نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

اول خونه این مقاله را به صحبت درباره خرید ویلای شمال و مزایای آن پرداخته است، اما آنچه صراحتاً در این مقاله به آن اشاره خواهیم داشت حول این محور است که چرا خرید ویلای شمال ارزانتر و به صرفه‌تر از خرید ویلا در استان‌های دیگر کشور است؟

حتماً خودتان نیز این حدس و گمان را داشته‌اید که علت توجه و هجوم مردم به سمت سرمایه‌گذاری با خرید ویلای شمال در استان گیلان در شمال کشور شاید این امر بده است که خرید ویلای شمال برای خریداران و سرمایه‌گذاران ارزانتر و به صرفه‌تر بوده است.

* طراحی پلان ساختمان به این مفهوم است که طبق استانداردها، نقشه‌های کاملی از یک ویلا ترسیم می‌شود و با بهترین نرم افزارهای رایانه‌ای به صورت سه بعدی به تصویر در می‌آید. هرچه پلان ساختمان، حرفه ای تر طراحی شده باشد، ساختمان که در نهایت ساخته می‌شود، لوکس و شیک‌تر بوده و قیمت بیشتری هم برای فروش دارد.

 

خرید ویلای ارزان در شمال

خرید ویلای ارزان در شمال، مقرون به صرفه‌تر است…

برای درک بهتر این و اثبات این امر که خرید ویلای شمال ارزانتر و به صرفه‌تر از خرید ویلا در بسیاری استان‌های دیگر کشور است، خوب است بدانید که اگر شما به عنوان یک سرمایه‌گذار مقدار مشخصی از سرمایه را در اختیار داشته باشید و تصمیمتان بر این باشد که یک ویلا در جای دیگری غیر از محل زندگی تان بخرید، حتماً هم در جریان این تصمیم و خرید بزرگ با نوسانات قیمت‌ها و معیار کلی بازار خرید و فروش ویلا آشنا خواهید شد.

برای درک بهتر این مسئله کافیست که تنها قیمت زمین و ملک‌های مسکونی را در شهرهای بزرگ نظیر تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و … را مورد بررسی قرار دهید. سپس این قیمت‌ها را با قیمت زمین و ملک‌های مسکونی در شهرهای استان‌های شمالی کشور مقایسه نمایید.

حال به راحتی در خواهید یافت که با سرمایه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید زمینی با متراژ بالاتر، با موقعیت جغرافیایی بهتر و ملکی با استانداردهای بیشتر در شمال خریداری کنید. در صورتیکه با همان میزان سرمایه‌ای که در اختیار دارید، در شهرهای بزرگ به دلیل بالا بودن قیمت‌ها دچار محدودیت‌های قابل توجهی خواهید شد.

 

دلایل ارزانتر بودن ویلای شمال

گاهاً این تصور برای ما پیش می‌آید که اگر ما برای خرید ملک یا هر چیز دیگری، هزینه کمتری صرف کنیم، به این معنی است که کیفیت آن ملک یا شئ‌ای که خریداری کرده‌ایم به قدر کافی نخواهد بود و به بیان ساده‌تر ارزش و اعتبار چندانی ندارد. اما همیشه عوامل منطقی و قابل توجیهی پشت این ارزانتر بودن یا حتی گرانتر بودن‌ها قرار دارد که در هر صورت می‌تواند خریدار و متقاضی‌اش را توجیه کند.

در رابطه با خرید ویلای شمال نیز همین تصور میان برخی از علاقه‌مندان به خرید ویلا وجود دارد.

 

اما اگر بخواهیم رک و پوست کنده به سراغ علل عمده ارزانی ویلاهای شمال کشور خصوصاً استان‌ گیلان  برویم، نگاه و توجیه منطقی در رابطه با ارزانتر بودن خرید ویلای شمال این است که به طور کلی هزینه‌های ساخت ویلا در شمال برای سازنده‌ها بسیار معقول‌تر و در واقع ارزانتر از سایر نقاط کشور و خصوصاً کلان شهرهاست.

طبیعی است که وقتی یک ویلا با هزینه‌های بیشتری (هزینه مصالح، هزینه استادکاران، هزینه زمین و غیره) برای سازنده‌اش تمام می‌شود، خرید آن ویلا هم مبلغی بیشتر از حد معمول نسبت به ویلاهایی که هزینه کمتری برای ساختشان صرف شده است نیاز داشته باشد.

بنابراین این یک رابطه منطقی و معمول است برای توجیه این امر که چرا خرید ویلای شمال برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به خرید ویلا ارزان و به صرفه‌تر است.

 

از طرفی دیگر یکی از دلایلی که به نوعی می‌تواند مسبب این ارزان بودن ویلای شمال باشد، بحث رقابت در شمال کشور است! رقابت در عرصه ساخت و ساز. علت به وجود آمدن این رقابت هم چیز دور از انتظاری نیست.

وقتی تمایل افراد به خرید ویلای ارزان در شمال روز به روز بیشتر شد و میزان خریداران ویلای شمال به طرز قابل توجهی در سال‌های اخیر افزایش یافت، ناخواسته این رقابت در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش ویلاهای شمال شکل گرفت.

طبیعی بود که برای اینکه هر سازنده و فروشنده‌ای بتواند سهم قابل توجهی در سود کردن در این رقابت داشته باشد، می‌بایست تا حدی که جلب توجه خریدار را کند هزینه‌های خرید ویلای شمال را کاهش می‌داد.

اما این را در نظر داشته باشید که این کاهش هزینه‌ها از سوی سازنده یا فروشندگان ویلای شمال به معنی کاستن از کیفیت برای داشتن قیمت‌های متعادل‌تر نبود و در شمال کشور هم ویلاهایی را خواهید دید که داشتن سرمایه لازم برای خرید آن‌ها کار آسانی نخواهد بود، اما منظور این است که به طور کلی هزینه‌ها در شمال معقول‌تر و در دسترس‌تر هستند.

این نیز به این دلیل است که به عنوان مثال سازنده یک ویلا در لواسان تهران نسبت به سازنده یک ویلا در شمال کشور متحمل هزینه‌های بیشتری خواهد شد. به این دلیل که زمینی که در لواسان یا مناطق ییلاقی شهرهای بزرگتر خریداری می‌شود به طرز چشمگیری پر هزینه‌تر خواهد بود. به همان نسبت هم هزینه‌های مربوط به تهیه مصالح، دستمزد استادکاران و کارگران ساختمانی و هزینه‌های جانبی دیگر در ساخت ویلا نیز بیشتر و بیشتر هستند.

 

* با خرید زمین و باغ در شمال در کنار خرید یک ویلا می‌توانید بهترین سرمایه گذاری را داشته باشید. زمین‌های کشاورزی و زمین مناسب برای ساخت و ساز ویلا در حال حاضر گزینه‌هایی پرطرفدار هستند. شما هم می‌توانید بهترین زمین را در شمال داشته باشید. اول خونه شما را راهنمایی می‌کند.

خرید ویلای ارزان در شمال

سخن پایانی

پس به خاطر داشته باشید و دچار این اشتباه رایج و متداول نشوید که ارزانتر بودن و به صرفه‌تر بودن خرید ویلای شمال دلیلی است که نشان می‌دهد ملک شما ارزش و اعتبار لازم یا کیفیت ساختی مورد نیازش را ندارد و یا سرمایه‌گذاری شما سرمایه‌گذاری ارزشمندی نخواهد بود.

میزان استقبال علاقه‌مندان به خرید ویلا از خرید ویلای شمال به خودی خود اثبات این است که خرید ویلای شمال یک سرمایه‌گذاری موفق است که امتحانش را در فعالیت‌های اقتصادی پر سود و موفق کاملاً پس داده است.

حال اگر قصد خرید ویلا در شمال کشور را دارید، ما به عنوان نمایندگان تیم اول خونه شما را به مشاوره با متخصصین امور خرید و فروش ویلا و املاک اول خونه در شمال کشور دعوت می‌کنیم. تا ضمن کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر در زمینه‌ای که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، بتوانید معامله‌ای امن و مطمئن را در کنار مشاوری حرفه‌ای از تیم اول خونه تجربه نمایید.

۱- آیا خرید ویلای ارزان در شمال یک سرمایه‌گذاری خوب است؟

خرید ویلا در شمال به بودجه مالی شما بستگی دارد. ویلاهای ارزان قیمت، امکانات کاملی ندارند و ممکن است از نظر ساخت و مصالح، کیفیت لازم را نداشته باشند. بنابراین گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری عالی نیستند.

۲- چرا قیمت برخی از ویلاهای شمال، ارزانتر است؟

تغییرات در بازار مسکن- رقابت زیاد در مناطق مختلف مازندران برای فروش ویلا- ورود افراد بی‌تجربه به بازار ویلای شمال و فعالیت به عنوان واسطه‌گری- بی‌کیفیت بودن مصالح ویلا- رکود بازار در فصل‌های سرد سال.

۳- هزینه یک ویلا به چه عواملی بستگی دارد؟

نوع پروژه- معماری بیرونی- نمای داخلی- امکانات ویلا- سن ساختمان- محوطه سازی- مسیر دسترسی- موقعیت جغرافیایی- نوع مصالح در ساختمان- هزینه‌های پیمانکاری و …

تماس