۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

خرید ویلا در شمال با قیمت ارزان، تحت چه شرایطی؟

خرید ویلا در شمال با قیمت ارزان، تحت چه شرایطی؟

خرید ویلا در شمال با قیمت ارزان یک بحث چالش برانگیز است. بهترین شهرهای مازندران، ویلاهای لوکس یا ویلاهای معمولی را برای فروش ارائه می‌دهند اما اینکه قیمت ویلاها در یک بازه زمانی، ارزان است یا گرانتر،  مسئله ای است که به عوامل مختلف بستگی دارد.

با یک جستجوی ساده در میان خبرهایی که درباره تغییرات قیمت ملک در مازندران منتشر شده می‌‌توان متوجه این مسئله شد. شاید بهتر باشد در قسمت‌های مختلف درباره قیمت خرید ویلا در شمال یا قیمت خرید زمین در شمال صحبت کنیم.

برای مشتریان خرید ویلا در مازندران، پیدا کردن ارزانترین قیمت، یک هدف است. عده‌‌ای از مشتریان تحت هر شرایطی به دنبال ویلای ارزان قیمت هستند اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند ویلاهای مازندران را از نظر امکانات معماری و ساخت با یکدیگر مقایسه کنند، قیمت‌ها را ارزیابی نمایند و اگر لازم باشد سرمایه کافی را برای خرید ویلا اختصاص دهند.

ارزانتر بودن یا گرانتر بودن قیمت‌ها برای خرید ویلا در مازندران در نظر عده خاصی از مشتریان پر رنگ‌تر و مهم تر است. توجه داشته باشید که در هر کدام از دسته‌های فوق که قرار داشته باشید، تغییرات قیمت‌های ملک در شمال به هیچ عنوان تاثیری در خرید شما نخواهد داشت! این جمله به مفهوم آن است که اگر امروز ویلای ارزان قیمت پیدا کردید، ممکن است در چند ماه آینده، همین ویلا، افزایش قیمت داشته باشد اما در مقایسه با ویلاهای لاکچری، هنوز هم ارزان قیمت محسوب شود.

با توجه به این تغییرات پیشنهاد می‌کنیم تمام مراحل صفر تا صد خرید ویلا یا خرید زمین در شمال را از طریق کارشناسان مجرب و مسلط به مناطق مختلف ساحلی، جنگلی و کوهستانی دنبال کنید.

در ادامه بهتر است نگاهی داشته باشیم به مسائلی که قیمت‌‌های خرید ویلای شمال را در سال ۹۹ تحت تاثیر قرار داده است. شاید این تجزیه و تحلیل به مشتریان ویلاهای شمال کمک کند درک بهتری از این بازار داشته باشند.

افزایش یا رکود غیر منتظره در بازار املاک شمال، فعالان این حوزه را با چالش‌های زیادی مواجه می‌کند. این مسائل هم برای صاحبان ویلا و زمین وجود دارد و هم مشتریان را دچار مشکل می کند.

در سال ۹۹ فاکتورهای زیادی، قیمت‌های خرید و فروش املاک و مستغلات شمال را تحت تاثیر قرار دادند. اگر به طور خاص به مسئله خرید و فروش ویلا در مازندران نگاه کنیم می‌توان از نظر پروژه‌های ساخت و ساز یا فروش ویلای آماده، این مسئله را تجزیه و تحلیل کرد.

خرید ویلای ارزان قیمت در مازندران امکان‌پذیر است، اما به طور قطع نمی‌توان گفت امروز این ویلا افزایش قیمت خواهد داشت یا خیر؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که قیمت ویلا در شمال را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تغییرات قیمت مصالح ساختمانی است. قطعاً نمی‌توان انتظار داشت که قیمت مصالح ساختمانی کاهش پیدا نکند اما قیمت ویلاهای نوساز، ارزانتر شود!! این تصور، یک خیال باطل و یک تفکر غیر منطقی است!

همچنان که قیمت مصالح افزایش پیدا می‌کند، مجریان و پیمانکاران ساختمان مجبور هستند قیمت فروش ویلای ساخته شده را مطابق با مصالح مصرفی تعیین کنند. مصالح گرانتر موجب افزایش قیمت ویلا خواهد شد. افزایش قیمت زمین باعث می‌شود قیمت نهایی خرید و فروش ویلای شمال هم افزایش پیدا کند.

در همین راستا، تغییرات قیمت ارز و دلار در بازار املاک شمال هم تاثیرگذار بود. قیمت خرید ویلا در شمال به ندرت با تغییرات قیمت ارز ارتباط دارد، اما خرید و فروش آپارتمان که با قیمت ارز و دلار تغییر داشت، با کاهش قیمت ارز، قیمت آپارتمان هم کاهش پیدا کرد.

با توجه به این توضیح به طور قطع می‌توان گفت قیمت خرید ویلا در شمال هرگز کاهش پیدا نمی‌کند، بلکه ممکن است در یک دوره زمانی خاص، این بازار دچار رکود شده باشد، اما نرخ تورم همچنان وجود دارد. قیمت زمین بالاتر می‌رود، مصالح ساختمانی ارزانتر نمی‌شود و بنابراین، قیمت ویلا کاهش پیدا نخواهد کرد.

اگر بخواهیم مشتریان خرید ویلا در شمال را دسته بندی کنیم به دو دسته کلی می‌توان اشاره کرد. گروه اول خانواده‌هایی هستند که به دنبال تغییر سبک زندگی و داشتن آرامش بیشتر، رهسپار شهرهای شمالی می‌شوند. خرید ویلا و خرید زمین در شمال این فرصت را برای آن‌ها فراهم می‌آورد تا در مناطق خوش آب و هوا زندگی کنند، بدون آنکه دغدغه شلوغی‌های شهر را داشته باشند.

گروه دوم مشتریان که به دنبال خرید ویلا در مازندران هستند افراد مسن و با بازنشسته‌اند که ترجیح می‌دهند دوران بازنشستگی خود را در کنار طبیعت سپری کنند. خرید زمین در شمال و بهره‌برداری از آن به هر نحو یا مدل، یک منبع درآمدی برای این افراد محسوب می‌شود.

زمین‌های مازندران برای بهره‌برداری محصولات کشاورزی، پروژه‌های ساخت و ساز یا راه اندازی یک کسب و کار صنعتی بسیار مناسب هستند. این به مفهوم آغاز یک سرمایه‌گذاری پرسود است.

تماس