۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

 

خرید ویلا در مناطق خوش آب و هوا از دیرباز وجود داشته، اما این روزها تا حدودی با افزایش روبه‌رو بوده است. از دلایل این افزایش می‌توان به آلودگی هوا، شلوغی، ازدحام و فشارهای زندگی شهری اشاره کرد

زندگی شهری روز به روز سخت‌تر می‌شود. کلان‌شهرها هر روز گسترده‌تر، شلوغ‌تر و پرازدحام‌تر می‌شوند. آلودگی هوا و آلودگی صوتی نیز در این چند سال چند برابر شده است. تمام این موارد می‌تواند موجب شود افراد از شهرها فراری باشند و به مناطق بکر، خلوت و آرام‌تر روی بیاورند.

اگرچه بهترین راهکار برای انتخاب ویلاهای مناسب در شمال این است که به طور حضوری به مشاور املاک در منطقه مورد نظر خود مراجعه کنید، اما پیش از آن لازم می‌دانیم به شما توصیه ‌کنیم، حتماً قبل از خرید ملک یا ویلای موردنظر خود، برخی نکات را همواره در ذهن داشته باشید.

 

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

اگر ویلا را برای گذراندن تعطیلات می‌خواهید، باید به منظره‌ای که روبروی آن قرار دارد توجه ویژه‌ای داشته باشید. ویلاهای جنگلی، ویلا باغ‌ها و ویلاهای ساحلی از بهترین گزینه‌ها برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح محسوب می‌شوند.

برای خرید ویلا در شمال نباید عجولانه تصمیم گیری کنید و باید مواردی مانند راه‌های دسترسی به ویلا و امکانات آن را بررسی کنید

موقعیت جغرافیایی ویلا و همسایگی آن را بررسی کنید:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید ویلا در شمال باید به آن توجه داشته باشید، موقعیت جغرافیایی ویلا می‌باشد. برای این که موقعیت ویلای مورد نظر را بررسی کنید، لازم است قبل از خرید آدرس آن را از فروشنده یا املاک دریافت کرده و در محل حاضر شوید. پس از حضور در محل باید این موضوع را بررسی کنید که ویلا تا مرکز شهر چقدر فاصله دارد.

معمولاً ویلاهایی که در قلب جنگل واقع شده‌اند از مرکز شهر و زندگی شهرنشینی فاصله بیشتری نسبت به ویلاهای شهرکی، باغ ویلاها و ویلاهای ساحلی دارند. با وجود این فاصله برای خرید باید مسافت زیادی را طی کنید تا بتوانید به فروشگاه‌های سطح شهر دسترسی داشته باشید.

موارد ذکر شده تنها چند  مورد از معایب ویلاهای جنگلی است، اما هنوز هم افراد زیادی صرفاً به دلیل این که علاقه‌مند هستند از زندگی شهری فاصله بگیرند و در سکوت و آرامش چند صباحی را سپری کنند، نسبت به خرید ویلا در شمال در قلب جنگل‌های همیشه سبز اقدام می‌کنند.

 

 

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

 

 

ویلاهای شهرکی در نزدیکی شهر ساخته می‌شوند و تراکم جمعیتی بیشتری نسبت به دیگر نواحی دارند. با وجود این که این ویلاها دسترسی خوبی به امکانات شهری دارند، اما افراد کمی دست به انتخاب آن‌ها می‌زنند؛ زیرا فردی که از زندگی شهری خداحافظی کرده و برای خرید ویلا در شمال اقدام کرده، نمی‌خواهد در یک شهر کوچک‌تر سکونت داشته باشد.

ویلاهای شهرکی با وجود این که امکانات و قیمت مناسب‌تری نسبت به ویلاهای ساحلی ویلاهای جنگلی دارد، اما باز هم مشتریان خاصی حاضر هستند که این ویلاها را برای سکونت و تفریح انتخاب کنند و بیشتر افراد به خرید ویلای شهرکی در شمال به دید سرمایه گذاری نگاه می‌کنند.

امکانات ویلا را با ویلاهای همسایه‌اش مقایسه کنید.

برای خرید ویلا در شمال باید امکانات ویلا را با همسایه‌های آن مقایسه کنید. به عنوان مثال اگر ویلایی که قصد خرید آن را دارید بسیار لوکس طراحی شده و فروشنده مبلغ را با توجه به این موضوع مشخص کرده، کافی است سری به ویلاهای لوکسی که در نزدیکی ویلا قرار دارند و از هر لحاظ با ملک مورد نظر شباهت دارند بزنید و قیمت آن‌ها و امکاناتی که دارند را جویا شوید.

اگر یک ویلا دارای چندین پارکینگ سرپوشیده باشد به طبع قیمت بیشتری نسبت به یک ویلا که محلی برای پارک خودرو برای آن در نظر گرفته نشده خواهد داشت. در ویلا باغ‌ها درخت‌هایی که درون باغ قرار دارند و مسیری که تا رسیدن به ساختمان وجود دارد نیز در قیمت آن تاثیرگذار است.

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

برای اطلاعات بیشتر به سایت ما {پارس ویلا } مراجعه نماید

تماس