۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

ویژگی ویلا جنگلی در زیباکنار چیست ؟

ویژگی ویلا جنگلی

ویژگی ویلا جنگلی چیست که تا این میزان محبوب شده است ؟ در شمال ویلاهای مختلفی مانند ویلای ساحلی ، جنگلی و شهرکی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند. در مطالب گذشته به بررسی هر کدام از آن ها پرداختیم اما در این مقاله تلاش داریم تا شما را با ویژگی ویلا جنگلی آشنا کنیم.

ویژگی ویلا جنگلی در منطق شمالی

ویژگی ویلا جنگلی سبب شده تا بسیاری از افراد به خرید و اجاره آن علاقه پیدا کنند. خرید ویلا در زیباکنار و مناطق شمالی ایران مانند استان مازندان و سایر استان ها امروزه مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است و به دلیل امکانات و طبیعت بکری که دارد روز به روز بر محبوبیت آن اضافه می شود. ویلاهای جنگلی در شمال ایران به علت طبیعت فوق العاده چشم نوازی که دارند در معرض انتخاب گردشگران و توریست های زیادی قرار دارند. صنعت ساخت و ساز و ویلا سازی نیز در شمال ایران بسیار رونق پیدا کرده است. در ادامه ویژگی ویلا جنگلی را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

نکته بسیار مهمی که برای خرید ویلا جنگلی در شمال کشور وجود دارد این است که به تنهایی علاقه برای خرید ویلا کافی نیست. بلکه شما باید به خوبی بدانید که برای خرید ویلا جنگلی مناسب چه عواملی را باید در نظر گرفت ، یا خرید ویلا جنگلی در شمال کشور به عنوان یک سرمایه گذاری، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد؟ ویژگی ویلا جنگلی چیست و مهم ترین فاکتورها در انتخاب آن چه چیزهایی هستند ؟

واقعیت این است که دلایل مهم و مثبت زیادی وجود دارد که افراد را برای خرید ویلا زیباکنار و ویلا جنگلی در شمال ترغیب می‌کند. آب و هوای شمال کشور به عنوان آب و هوای بهشت گونه شناخته می شود که مسلما هر کسی را برای خرید خانه و ویلا در آن تشویق می کند تا برای مدتی هر چند کوتاه از فضای شهری و استرس های کاری به دور باشند . زندگی در محیط های خوش آب و هوا و دارای طبیعتی سر سبز کمک می کند تا افراد روحیه خود را تجدید کنند و با انرژی بیشتری به محل کار و زندگی خود باز گردند.

ویژگی ویلا جنگلی

استفاده از مصالح مرغوب و استاندارد 

خرید ویلا در شمال کشور می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب شود. زیرا مناطق موجود در شمال کشور دائما در حال پیشرفت هستند و روز به روز بر تعداد افرادی که به سراغ خرید این مکان ها می روند اضافه می شود. یک ویژگی ویلا جنگلی ساخت با مصالح مرغوب به همراه معماری دقیق داخلی و خارجی ساختمان می باشد. چون آب و هوای شمال کشور به نحوی است که رطوبت موجود در آن می تواند به مصالح ساختمان نفوذ کنند و مشکلاتی از جمله نم گرفتگی و در نتیجه تخریب ساختمان را به همراه داشته باشد. استفاده از انواع عایق رطوبتی یکی از نشانه های استفاده از مصالح مرغوب محسوب می شود. برای کارشناسی و خرید ویلا در شمال باید یک نفر معتمد را با خود همراه کنید تا در صورتی که ایراد در ساخت ویلا وجود داشت شما را در جریان بگذارد. فرد معتمد می تواند مشاور بنگاه املاک باشد یا یک دوست !

عدم قرار گیری در کنار رودخانه 

قرار گرفتن ویلا در مکان هایی مانند کنار رودخانه بسیار خطرناک است. اغلب افراد ترجیح می دهند ویلای جنگلی را خریداری کنند که در کنار رودخانه واقع شده است. در صورتی که طغیان رودخانه به عنوان مهم ترین عامل در مرگ انسان های آن ناحیه محسوب می شود. وقوع خطراتی از جمله سیلاب از دیگر مواردی است که باید آن را مد نظر قرار دهید.

دسترسی

معمولا عدم دسترسی به جاده ها و مراکز شهری در مدت زمان کوتاه یک ویژگی ویلا جنگلی محسوب می شود. زیرا جنگل ها در اطراف و حومه شهرها واقع شده اند. اگر قصد دارید اقدام به خرید ویلا جنگلی کنید باید میزان دسترسی آن به جاده ها ، مراکز تفریحی ، مراکز پلیس ، مراکز درمانی و … را ارزیابی کنید.

قیمت مناسب 

قیمت خرید ویلا جنگلی در شمال نکته مهم دیگری است که به عنوان مهم ترین ویژگی خرید ویلا مطرح می‌شود. ویلاهای جنگلی در شمال کشور مخصوصا زیباکنار و استان مازندران به دلیل اینکه از مرکز شهر و جاده اصلی فاصله زیادی دارند با قیمت کمتری به فروش می رسند که این امر یکی از مهم ترین دلایلی است که افراد را نسبت به خرید این نوع از ویلا ترغیب می کند. اگر بودجه کمی در اختیار دارید و می خواهید به طور کلی از فضای شهری به دور باشید می توانید اقدام به خرید ویلا جنگلی کنید.

ویژگی ویلا جنگلیامنیت 

ویلاهای جنگلی به دلیل اینکه از فضای شهری به دور هستند و در حومه آن واقع شده اند ممکن است از امنیت پایین تری بهره مند باشند به همین علت توصیه می کنیم قبل از خرید و ساکن شدن در ویلا امنیت آن را ارزیابی کنید و برای امنیت هر چه بیشتر ویلا پیشنهاد می کنیم از امکانات و تجهیزاتی نظیر درب های ضد سرقت و دوربین های مداربسته استفاده کنید. این تجهیزات به میزان زیادی به شما کمک می کنند تا  بتوانید بر امنیت ویلا بیفزایید.

مشاوره گرفتن را فراموش نکنید ! 

در شمال کشور به دلیل رونق ویلا سازی مشاورین املاک زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا انتخاب بهتری داشته باشید.البته بعضی از سایت ها مانند پارس ویلا در صفحه فروش ویلا در زیباکنار نیز در این مورد به شما مشاوره دهند. شما به عنوان خریدار نیاز دارید برای هر گونه سرمایه گذاری در مناطق شمال کشور به یک فرد کاربلد و متخصص که در این زمینه سابقه و تجربه دارد رجوع کنید تا بتوانید انتخاب و خریدی مطمئن داشته باشید.

در انتخاب مشاور املاک باید ملاک های زیادی را در نظر بگیرید. اولا اینکه او باید هوشیار باشید، مشاور املاک خوب باید به وظایف خود آگاهی کامل داشته باشد و شما را به درستی راهنمایی کند . برخی از مشاورین املاک به دنبال کلاه برداری از مشتریان خود هستند و دائما در تلاش اند تا سر آن ها کلاه بگذارند. به همین دلیل در انتخاب مشاور املاک دقت داشته باشید.

از قانونی بودن سند ویلا مطمئن شوید ! 

پس از اینکه به بررسی ویژگی ویلا جنگلی پرداختید و دست به انتخاب زدید نوبت به این می رسد که سند آن را از لحاظ قانونی نیز چک کنید. در مطالب گذشته تحت عنوان ” انواع سند ویلا در شمال | اطلاعات کامل ” بیان کردیم که بهترین روش برای اطلاع از قانونی بودن سند ویلا استعلام گرفتن از آن است. برخی از سندها مانند سندهای قولنامه ای قابلیت استعلام گیری ندارند و باید در خرید این نوع از ملک ها جانب احتیاط را رعایت کنید.

مورد بسیار مهم دیگری که وجود دارد کنتور برق و گاز است که باید در ویلا نصب شده باشد. اگر ویلا زیباکنار دارای مدارک و اسناد معتبر مانند سند شش دانگ و قطعی باشد اخذ کنتورها بدون دردسر و قانونی و با هزینه مشخص شده طی خواهد شد. در غیر این ‌صورت کنتورهایی که از آن ها نام بردیم غیر قانونی بر روی ویلا نصب شده و هزینه چند برابری برای گرفتن آن نیاز است. علاوه بر این باید جریمه های مربوطه را نیز پرداخت کنید.

تماس