۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

مشخصات و ویژگی ویلا شهرکی چیست ؟ | آشنایی کامل با ویلا شهرکی

 ویژگی ویلا شهرکی چیست و چه مواردی سبب می شود تا افراد اقدام به این انتخاب کنند ؟ یکی از بهترین تصمیماتی که هر شخصی می تواند بر اساس بودجه و پس انداز مالی خود انجام دهد خرید ویلا در زیباکنار و شمال است. زیرا می تواند به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای برای اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت به یکی از خوش آب و هواترین و زیباترین منطقه کشورمان یعنی شمال ایران سفر کند. این امر می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری موافق نیز تلقی شود. در این مطلب به ویژگی ویلا شهرکی پرداخته ایم.

ویژگی ویلا شهرکی 

ویژگی ویلا شهرکی سبب شده تا بسیاری از افراد خرید این ویلا را نسبت به سایر ویلاها مانند ساحلی و جنگلی ترجیح دهند. در حال حاضر خرید ویلا شهرکی در شمال کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته است که نمونه های آن را میی توانید در فروش ویلا در زیباکنار ببینید. زیرا یکی از خلاقیت های جدید در حوزه ساختمان سازی ، این نوع ویلاها می باشند. ویلا شهرکی به نسبت دیگر ویلاهای ساحلی و جنگلی در شمال کشورمان دارای تفاوت هایی است و قوانین حاکم بر آن ها نیز هم کاملا فرق می کند.  به همین دلیل افرادی که این ویلاها را برای خرید و زندگی در شمال برمی گزینند باید به تمامی قوانین موجود در شهرک های مربوطه آگاه باشند و به آن عمل کنند. زیرا این مساله برای رعایت حقوق دیگر افراد شهرک نیز ضروری است.

در خصوص ویژگی ویلا شهرکی باید بگوییم که ویلاهای شهرکی به عنوان ساختمان هایی محسوب می شوند  که در زمین های بزرگ ساخته می شوند و دارای امکاناتی از جمله حیاط می باشند. توجه داشته باشید که معمولا حیاط ها به ساختمان های مجاور راهی ندارند اما قوانین حاکم بر این ویلاها یکسان می باشد و هیچکس نمی تواند آن ها را نادیده بگیرد. این مساله صحیح است که این ویلاها با یکدیگر در ارتباط نیستند، اما موقعیتی مانند همسایه با یکدیگر دارند و همان قوانینی را که در آپارتمان نشینی رعایت می کنند را باید مد نظر قرار دهند. لازم به ذکر است که بدانید همه افراد ساکن در ویلای شهرکی موظف به رعایت قوانین هستند.

چرا ویلاهای شهرکی محبوب شده اند ؟ 

در خصوص ویژگی ویلا شهرکی و دلیل محبوبیت آن نیز سخن خواهیم گفت. ویلا شهرکی دارای مزایا و قابلیت هایی هستند که سبب شده افراد زیادی اقدام به خرید آن ها کنند. اما قبل از اقدام به خرید ویلا شهرکی در شمال باید اقدام به انتخاب مشاور املاک با تجربه ، معتبر و مطمئن کنید و در این باره حتما با آن ها صحبت و مشورت کنید. یک مشاور املاک خوب می تواند راهنمای مناسبی برای شما در طول خرید ویلا شهرکی باشد. در انتخاب مشاور املاک دقت کنید. چون به دلیل رونق گرفتن ویلا سازی در شمال افراد زیادی وارد این کار شده اند که زمینه را برای کلاه برداری از مشتریان فراهم می بینند.

یک باور اشتباه که در خصوص ویژگی ویلا شهرکی در بین افراد وجود دارد این است که تصور می کنند این نوع از ویلاها در مکان های بسیار شلوغ و نا آرام ساخته می شوند اما در واقع چنین نیست. کسانی که این ویلاها را می سازند اول از همه سعی می کنند محیط مناسب و آرامی را انتخاب کنند. چون معمولا گردشگران برای گذراندن اوقات فراغت و آرامش به این مکان ها سفر می کنند. آن ها قبل از ساخت ویلا و ساختمان آن تلاش دارند تا بهترین و زیباترین چشم انداز را برای ساخت ویلا شهرکی در شمال برگزینند.

ویلا شهرکی به سه دسته تقسیم می شوند که می توان به ویلا ساحلی، ویلا جنگلی و ویلا شهری اشاره کرد. هر کدام از این موارد دارای ویژگی و خصوصیات منحصر به فرد می باشد که در هنگام خرید باید به بررسی و ارزیابی دقیق آن ها بپردازید تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

ویژگی ویلا شهرکی

ویلا شهرکی ساحلی

ویلا شهرکی ساحلی یکی از پر طرفدارترین ویلاهای شهرکی می باشند. ویلا شهرکی برای کسانی که علاقه زیادی به دریا دارند و می خواهند در مکانی مستقر شوند که کمترین فاصله با ساحل را داشته باشند بسیار مطلوب است. در ضمن این ویلاها به علت نزدیکی به دریا از رطوبت زیادی برخوردار هستند. از این رو توصیه می شود افرادی که دچار بیماری های مفاصل و استخوان هستند از خرید و سکونت در این ویلاها خودداری کنند.

ویلا شهرکی جنگلی

ویلا شهرکی جنگلی دسترسی شما را به جنگل بسیار راحت تر می کند و در فاصله بسیار کوتاهی از آن واقع شده است. ویژگی ویلا شهرکی جنگلی این است که علاوه بر چشم انداز بسیار زیبا دارای آب و هوای مطبوع و تمیز است. افرادی که تمایل دارند به طور کلی از فضای شهری به دور باشند گزینه مناسبی محسوب می شود و می توانند در طول سفر از آن نهایت لذت را ببرند.

ویلا شهرکی معمولی

ویلاهای شهرکی معمولی در نزدیک ترین فاصله به شهر و در اطراف آن بنا می شوند، میزان دسترسی به این ویلاها بسیار عالی می باشد. در واقع می توان گفت که بهترین مکان برای ساخت ویلا شهرکی در مناطق شهری یا اطراف آن است. چون به راحتی می توان به جاده اصلی دسترسی پیدا کرد و از خدمات شهری بهره مند شد.

امنیت ، مهم ترین ویژگی ویلا شهرکی 

بسیار واضح است که ویلا شهرکی از امنیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا این ویلاها دارای نگهبان و حراست ۲۴ ساعته می باشند . این امر به این معنی است که هیچ رفت و آمدی در اطراف ویلا دور از چشم حراست انجام نمی شود. این نوع ویلاها برای کسانی که می خواهند سکونت کوتاه مدت در ویلا داشته باشند و فقط در تعطیلات تابستانی و نورروز به شمال سفر می کنند گزینه بسیار مناسبی است. اگر جزو این دسته از افراد هستید توصیه می کنیم زمانی که در ویلا ساکن نیستید آن را به سایر گردشگران اجاره دهید تا به عنوان یک منبع درآمد خوب برای شما باشد.

از جمله مزایای مهم و دیگر ویژگی ویلا شهرکی این است که افراد را ترغیب به خرید ویلا شهرکی در شمال و یا خرید ویلا زیباکنار می کند قیمت مناسب این ویلاها می باشد. ویلا شهرکی در شمال نسبت به دیگر ویلاها دارای قیمت بسیار پایین تر و مناسب تری هستند، و دلیل آن هم فاصله ای است که با مرکز شهر دارد. البته فراموش نکنید که وجود فاصله بین شهر و ویلا بیانگر عدم وجود امکانات نیست.

ویژگی ویلا شهرکی

نکات مهم در خرید ویلا شهرکی در شمال

بررسی میزان دسترسی 

از نکات مهم در خصوص خرید ویلا شهرکی بررسی راه های دسترسی به امکانات شهری است، این مساله درست است که ویلا شهرکی راه های دسترسی مناسبی دارند ولی با این حال این امر را مورد بررسی قرار دهید.

کیفیت مصالح بکار رفته در ویلا

 ویلاها با مصالح مختلف از نظر کیفیت ساخته می شوند. در هنگام خرید ویلا شهرکی، باید کیفیت مصالح به کار رفته در آن را بررسی کنید که حتما از استحکام کافی برخوردار باشند و به صورت عایق رطوبت عمل کنند. چون شمال دارای آب و هوای مرطوبی است و اگر از عایق های رطوبتی استفاده نشود حتما رطوبت به درون مصالح نفوذ می کند و زمینه را برای تخریب ویلا فراهم خواهد کرد.

بررسی سند ویلا 

در مطالب گذشته در خصوص انواع سند ویلا در شمال سخن گفتیم و خدمت شما عزیزان عرض کردیم که سند ویلا زیباکنار باید دارای قابلیت استعلام گیری از سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری را داشته باشد تا موقعیت ملک را به خوبی تشریح کند. بهترین نوع سند به عنوان سند قطعی و رهنی شناخته می شود. از خرید ویلاهای دارای قولنامه خودداری کنید.

تماس