۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

راهنمای خرید زمین در شمال و زیباکنار + نکات کاربردی

در این مطلب به راهنمای خرید زمین در شمال خواهیم پرداخت. خرید زمین یکی از روش های سرمایه گذاری است که افراد زیادی به آن متمایل شده اند. زیرا ساخت و ساز در مناطق شمالی کشور مانند زیباکنار رونق گرفته است. در خصوص راهنمای خرید زمین در شمال به مواردی همچون هدف از خرید زمین ، میزان بودجه و مکان جغرافیایی زمین اشاره می کنیم و نکاتی را در این باره مطرح خواهیم کرد.

راهنمای خرید زمین در شمال

در راهنمای خرید زمین در شمال اگر قصد خرید ویلا در زیباکنار و یا شمال ندارید چه نکاتی گوشزد می شود ؟ از قدیم الایام خرید زمین و ملک یکی از روش های سرمایه گذاری مطمئن بوده است. در دوره های مختلف ، مناطق سر سبز مانند شمال مورد توجه افراد بوده است. همان طور که می دانید در حال حاضر نیز بسیاری از افراد برای گذراندن اوقات فراغت به مناطق شمالی کشور مانند زیباکنار سفر می کنند. خرید ویلا یا انواع زمین نیز می تواند به عنوان گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری باشد. اما قبل از اینکه هر اقدامی کنید باید اطلاعات کاملی در خصوص راهنمای خرید زمین در شمال داشته باشید تا دچار اشتباه نشوید.

یکی از پارامترهای مهمی که خرید زمین در شمال را تا این حد مورد توجه قرار داده است ظرفیت و پتانسیل رشد پذیری شمال کشور می باشد. به این معنی که هنوز جای زیادی برای پیشرفت دارد و در حال حاضر نمی توان توقفی برای آن در نظر گرفت. زیرا مناطق شمالی کشور دارای گنجینه های مهمی همچون آب و هوای سالم و مطبوع ، طبیعتی بکر و دست نخورده ، ظرفیت های بالا برای سرمایه گذاری و … است. به همین دلیل است که آن را به عنوان بهترین گزینه برای سرمایه گذاری ، خرید زمین و خرید ملک می دانیم.

جالب است بدانید که زمین ها و املاک شمال کشور جهت خرید و فروش ویلا در زیباکنار دارای تفاوت فاحشی از نظر قیمت با شهرهای بزرگ مانند تهران هستند. به این معنی که شما با بودجه ای که در اختیار دارید می توانید زمین بزرگ تری خریداری کنید و قطعا محدودیت های کمتری را تجربه خواهید کرد. پس می توان گفت که خرید زمین در شمال به صرفه تر از کلان شهرهاست.

نکات کاربردی در راهنمای خرید زمین در شمال

واقعیت این است که شما باید قبل از خرید زمین تمام جوانب را در نظر بگیرید. زیرا بی گدار به آب زدن سبب می شود تا نه تنها سرمایه شما از دست برود بلکه توانایی برگرداندن آن را نیز نداشته باشید. به طور مثال ممکن است شما از روی احساسات اقدام به خرید زمین در منطقه ای دور افتاده کرده باشید و تصور شما این باشد که در آینده ای نزدیک پیشرفت می کند و مبلغ آن چند برابر می شود اما با گذشت چند سال متوجه می شوید که پیشرفتی در کار نیست. در این شرایط تمایل به فروش زمین دارید اما هیچ کس به خرید آن تمایلی نشان نمی دهد.

هدف از خرید زمین

هدف شما از خرید زمین در شمال و ویلا زیباکنار چیست ؟ آیا قصد دارید زمین را بسازید و کاربری آن را به تجاری یا مسکونی تغییر دهید ؟ آیا قصد دارید زمین را به همان شکلی که هست نگهداری کنید ؟ پاسخ به تمام این پرسش ها سبب می شود تا شما هدف خود را از خرید زمین در شمال بدانید و آگاهانه اقدام کنید. یقین داشته باشید که اگر هدف خود را تعیین نکنید سبب پشیمانی خواهد شد.

در نظر گرفتن میزان بودجه

هر فردی برای خرید زمین و سرمایه گذاری مبلغ مشخصی را در اختیار دارد. توصیه می کنیم قبل از اینکه زمین را بخرید بودجه را در نظر بگیرید. طبیعتا هر چه بودجه بیشتری در اختیار داشته باشید دستتان در انتخاب بازتر خواهد بود. زمانی که شما بودجه خود را تعیین می کنید زودتر می توانید زمین مناسب با آن را پیدا کنید.

مکان جغرافیایی زمین

قصد دارید در چه مکانی زمین بخرید ؟ بارها در مطالب گذشته به این نکته اشاره کردیم که بهترین مکان برای خرید زمین یا ویلا ، مکانی است که جای پیشرفت دارد. برخی از افراد تصور می کنند که خرید زمین یا ویلا در یک منطقه کاملا پیشرفته کار درستی است. در صورتی که اگر شما بخواهید سرمایه گذاری کنید باید مکانی را انتخاب کنید که در حال حاضر ارزش چندانی ندارد اما به زودی پیشرفت می کند. یکی از نشانه های این امر احداث پروژه های جدید در اطراف زمین یا ویلاست که نشان از آینده درخشان آن می باشد. 

توجه به نوع سند زمین

سند زمین دارای انواع مختلفی است. انواع سند زمین یا ویلا شامل قطعی ، رهنی ، ورثه ای  و …. می باشد که در مطالب گذشته به آن ها اشاره کردیم. همان طور که می دانید بازار فروش املاک در شمال کشور بسیار داغ است و این موضوع زمینه را برای کلاه برداری و سوء استفاده افراد مهیا می کند. برای در امان ماندن از سودجویی افراد ، باید به سراغ مشاور املاک معتبر بروید. ” انتخاب مشاور املاک ” باید بر اساس سابقه ، خوش نامی و … باشد.

اسنادی که برای زمین صادر می شود بر اساس نوع مالکیت و نوع کاربری است. زمین ها دارای انواع کاربری شامل زراعی ، باغات و مسکونی هستند که هر کدام از آن ها دارای ارزش متفاوتی می باشد. برای اطمینان از صحت سند باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و استعلام های مربوطه را از سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری دریافت کنید.

راهنمای خرید زمین در شمالبررسی زمین از لحاظ حقوقی

در خصوص راهنمای خرید زمین در شمال باید بگوییم که برخی از زمین ها دارای مشکل حقوقی هستند. به این معنی که ممکن است نیاز به عقب نشینی داشته باشند. شما باید مشکلات حقوقی زمین را از طریق سازمان شهرداری دنبال کنید و مطمئن شوید که زمین هیچگونه مشکلی از این بابت ندارد.

توجه به نوع کاربری زمین

همان طور که اشاره کردیم زمین هایی که در شمال وجود دارند دارای کاربری های مختلف از جمله مسکونی ، باغات و زراعی هستند که انتخاب هر کدام از آن ها بستگی به نیاز شما دارد. برخی از افراد تمایل دارند که بلافاصله بعد از خرید زمین وارد چرخه کسب سود شوند اما برخی دیگر تمایلی به این کار ندارند و خرید زمین را فقط به عنوان سرمایه گذاری انجام می دهند.

به طور مثال اگر شما تمایل دارید که بعد از خرید زمین آن را تبدیل به یک مجتمع تفریحی کنید باید به ظرفیت های آن منطقه توجه ویژه ای داشته باشید. اگر منطقه بسیار دور افتاده باشد شما نمی توانید در آینده ای نزدیک به هدف خود برسید. پس در این مواقع باید در مناطقی زمین بخرید که پیشرفت کافی را داشته باشد و شما قادر به کسب سود در کوتاه مدت باشید.

تماس