۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

راهکارها و روش های نگهداری ویلا در شمال

روش های نگهداری ویلا در شمال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا آب و هوای شمال به نحوی است که می تواند باعث نفوذ رطوبت به بافت ساختمان و در نهایت تخریب آن شود. به همین دلیل توصیه می شود روش های نگهداری ویلا را بیاموزید و آن ها را بکار بگیرید.

روش های نگهداری ویلا 

روش های نگهداری ویلا در شمال چگونه است ؟ یکی از مواردی که اغلب افراد ویلا دار یا افرادی که درصدد خرید ویلا در زیباکنار و شمال هستن باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند این است که ویلا در شمال کشور به دلیل شرایط جوی نامناسب و رطوبت بالا، همواره در معرض مشکلاتی از قبیل تخریب و استهلاک قرار دارند و ممکن است به راحتی شاهد آسیب دیدن ویلا باشید. ولی با این وجود روش های مختلف و متنوعی برای حفظ و نگهداری از ویلا در شمال وجود دارد که می‌تواند عمر ساختمان را افزایش دهد و از تخریب زود هنگام آن جلوگیری کند.

در حقیقت مراقبت مداوم در کنار استفاده از راهکارها به عنوان بهترین روش های نگهداری ویلا در شمال و  ویلا زیباکنار میباشد و خریداران ویلا در شمال باید این اصول را به بهترین شکل رعایت کنند تا مدت زمان بیشتری از یک ویلا استفاده کنند. آب و هوای شمال بسیار مرطوب و شرجی است. اگر ساختمان با بهترین مصالح ساخته نشده باشد به مرور زمان رطوبت موجود در هوا را به خود جذب می کند و سبب پوسته پوسته شدن دیوارها و همچنین تخریب آن خواهد شد.

برخی از افراد تصور می کنند که نگهداری از ویلا کار پر هزینه و دشواری است. در صورتی که شما لازم نیست برای سالم نگهداشتن ویلا هزینه ای را پرداخت کنید. بلکه فقط کافیست تا به خوبی مراقبت آن باشید و هر چند وقت یکبار اقدام به بررسی و تعمیرات جزئی کنید. با این روش دیگر نگران تخریب های اساسی در ساختمان نخواهید بود.

رطوبت در ویلاهای ساحلی 

در خصوص رطوبت هوا در شمال باید بگوییم که این وضع در مورد ویلا های ساحلی شدید تر و خیلی رایج تر است و می‌تواند سرعت بیشتری در تخریب دیوارها و متریال ساختمان داشته باشد. زیرا در کنار دریا واقع شده اند .به همین دلیل توصیه می شود هنگام خرید ویلا در شمال ویلاهای نوساز و استاندارد را انتخاب کنند. ویلاهایی که در سایر مناطق دور از دریا مانند شهرک ها یا جنگل ها قرار دارند مقدار زیادی از رطوبت هوا در امان هستند و می توانند شاهد عمر طولانی تر ویلا باشند.

روش های نگهداری ویلا

بهترین روش های نگهداری ویلا کدامند ؟ 

ایزوگام 

پیشنهاد می کنیم برای دوری از تخریب دیوارهای ویلا در شمال بر اثر رطوبت و شرجی اقدام به ایزوگام کردن کنید. عایق‌ های رطوبتی یا ایزوگام ها می توانند به عنوان بهترین گزینه عمل کنند. اگر در مرحله ساخت و ساز ویلای خود قرار دارید حتماً از سازنده یا پیمانکار درخواست کنید که از یک لایه عایق و ایزوگام برای دیوارها و سایر مکان های ویلا استفاده کند. ولی اگر به تازگی ویلای خود را خریده ‌اید و تمایل دارید آن را در برابر رطوبت مقاوم کنید، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که توسط رنگ مورد علاقه تان در اسرع وقت دیوار های خارجی ویلا را رنگ آمیزی کنید. رنگ آمیزی دیوارهای خارجی ویلا با رنگ ‌هایی که دارای خواص ضد آب و عایق هستند سبب می‌ شود که آب به داخل دیوار جریان پیدا نکند و از استحکام ویلا اطمینان پیدا کنید. البته ناگفته نماند که رنگ آمیزی می‌تواند ویلا را زیباتر کند.

پنجره های دوجداره 

یکی از روش های نگهداری ویلا نصب و استفاده از پنجره های دو جداره است. این پنجره ها که در حال حاضر از طرفداران زیادی برخوردار است و در اغلب خانه های شهری نیز استفاده می شود عایق‌ های بسیار خوبی برای حرارت و صدا محسوب می شوند و مهم ترین علت استفاده از آنها نیز به همین دو فاکتور برمی‌گردد. اما فراموش نکنید که این پنجره های دو جداره از یک لایه عایق بسیار محکم ساخته شده اند که می‌تواند شدیداً به سود ویلا در شمال باشد. پنجره‌ های دوجداره در برابر رطوبت مقاومت زیادی از خود نشان می دهند، اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید و فراموش نکنید که اکثر آنها فاقد این لایه عایق هستند و رطوبت را از خود عبور می‌دهند. وجود عایق در پنجره ‌های دوجداره به این علت است که رطوبت به بخش داخلی ساختمان نفوذ نکند و وسایل و تجهیزات ویلا دچار خوردگی نخواهند شد. زیرا بسیاری از افراد که اقدام به خرید ویلا می کنند فقط چند روز در سال به سراغ آن می آیند و اوقات فراغت خود را می گذرانند و ویلا در اغلب مواقع خالی است. به همین دلیل توصیه می شود که از روش های نگهداری ویلا برای سالم ماندن آن استفاده کنید.

روش های نگهداری ویلاعدم کاشت درخت 

نکته مهمی که در خصوص نگهداری از ویلا باید مد نظر داشته باشید این است که از کاشتن درختان در اطراف دیوار ویلا در شمال باید خودداری کنید. زیرا ریشه درختان می تواند به عمق زمین و زیر ساختمان نفوذ کند. حتما شما هم این عقیده را دارید که کاشت درخت نارنج، پرتقال یا نارنگی در حیات ویلا شمال ایده بسیار جالب و خوبی به نظر می رسد و بسیاری از خریداران ویلا مخصوصا مشتریان فروش ویلا در زیباکنار این محیط را دوست داشته باشند .اما نباید فراموش کرد که رشد درختان در مناطق شمالی بسیار بالاست و به دلیل شرایط خاص آب و هوایی نباید زمان زیادی را برای بزرگ شدن درخت صرف کرد. اگرچه داشتن این درختان می‌تواند برای شما بسیار لذت بخش باشد، ولی به هیچ عنوان فراموش نکنید که این کار بیش از آنکه خوب و لذت بخش باشد، می‌تواند خطرناک هم باشد و سازه ویلا را تحت تأثیر منفی قرار دهد. بسیار جای تاسف است که بگوییم که اگر تا به حال از این مساله خبر نداشتید و در اطراف دیوارهای ویلا درخت کاشته اید باید هر چه سریع تر جلوی رشد آن را بگیرید.

بستن فلکه آب در هنگام خروج از ویلا 

یکی دیگر از خطراتی که می تواند به طور بالقوه سلامت ویلا در شمال را تهدید کند و به آن صدمه بزند فراموشی ماست. چون بسیاری از افراد در هنگام خروج از ویلا فلکه آب را نمی بندند و برف را قطع نمی کنند. افرادی که قصد خرید ویلا زیباکنار و در شمال را دارند معمولا قصد اقامت به طور دائم در آن را ندارند و نهایتا می خواهند روز در ماه از آن استفاده کنند همین مساله سبب می شود که ویلا در مدت زمان طولانی خالی بماند و باز گذاشتن فلکه آب، برق و گاز سبب بروز خطرات بزرگی برای ویلا در شمال خواهد شد. با توجه به شرایطی که در خصوص آب و هوای منطقه وجود دارد، احتمال افت فشار یا تغییر موقعیت هر کدام از این موارد وجود دارد و اگر بخواهیم فراموشکار باشیم این امر می‌توانند مشکلات بزرگی برای ویلا در شمال ایجاد کنند.

تماس