۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

آیا سفر با قطار به شمال امکان پذیر است؟

Real Places theme must be activated to use Property Listing Visual Composer element!

سفر با قطار به شمال

سفر با قطار به شمال قطعا یکی از به یاد ماندنی ترین سفر ها خواهد شد. آنقدر زیبایی و جذابیت در این سفر نهفته است که مطمئنا بارها و بارها آن را تکرار خواهید کرد. سفر با قطار به شمال یکی از راه های مسافرت به این منطقه زیبای کشورمان است. همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از خرید ویلا در زیباکنار با کارشناسان ما در پارس ویلا تماس بگیرید.

 

 

جاهای دیدنی راه در سفر با قطار

سفر با قطار به شمال امکان پذیر است. در مسیر این سفر جاهای دیدنی مختلفی را خواهید دید که زیبایی آن هوش از سرتان می پراند. در ادامه مطلب به این اماکن دیدنی و جذاب اشاره می کنیم.

 

گرمسار

در سفر با قطار به شمال می توانید در ایستگاه هایی توقف کنید و از این اماکن دیدن کنید. در مسیر تهران تا گرمسار کبوتر دره و سیمین دشت را خواهید دید. در سیمین دشت دریاچه ای به نام آهنک و غاری به نام اسپهبد خورشید را می بینید. اگر قصد دارید سری به غاز بزنید این نکته را مد نظر داشته باشید که بدون تجهیزات به سراغ غار نروید. زیرا این کار برای افراد تازه وارد خطراتی را به دنبال دارد. بهتر است که ابتدا خود را مجهز به ابزارهای ایمنی کنید تا در صورت وقوع هر گونه مشکل بتوانید از غار خارج شوید.

 

فیروزکوه

فیروزکوه یکی از اماکن گردشگری مشهور کشورمان است که به دلیل جاذبه های طبیعی و بکر تبدیل به یکی از بهترین مکان ها شده است. در طول سال توریست های زیادی از سراسر کشور و جهان برای دیدن فیروز کوه به کشور ایران سفر می کنند. وجود کوه های مسحور کننده که با دیدن آن ها متوجه قدمت آن ها می شوید یکی از زیبایی های فیروزکوه می باشد. گذر تاریخ بر این کوه ها موجب فرسایش آن ها شده که بیان گر گذراندن تاریخ های دور و دراز بر این منطقه است. و اما به تنگه واشی می رسیم. تنگه واشی جزو مشهورترین مکان های دیدنی ایران است که برای دیدن آن باید از قطار پیاده شوید و مسیر جداگانه ای را بپیمایید.

 

سفر با قطار به شمال

تونل گدوک

آیا تونل برای شما هم هیجان انگیز است؟ در سفر با قطار به شمال به تونل گدوک برخورد خواهید کرد که طولانی ترین تونل ایران است. طول تونل گدوک به بیش از ۲ کیلومتر می رسد که دارای زیبایی های خاص خود نیز می باشد.

 

سه خط طلا

وجه تسمیه سه خط طلا به این دلیل است که سه خط راه آهن به طور موازی در این منطقه بنا شده است. مهندسی و طراحی این منطقه به این دلیل بوده که قطار بتواند به راحتی کوه را دور بزند. زیرا دور زدن قطار در این بخش دشوار است.

 

پل ورسک

بعد از اینکه از سه خط طلا عبور کردید به پل ورسک می رسید. قدمت این پل بیش از ۶۰ سال است و در سال ۱۳۵۶ به ثبت ملی رسید. ثبت در کتاب های گینس نیز یکی دیگر از افتخارات این منطقه است. طراحی و مهندسی پل ورسک به عهده مهندسان آلمانی و اتریشی بوده که بنا بر ادعای صحیح آن ها عمر این پل به بیش از ۷۰ سال خواهد رسید.

 

سواد کوه

سرخ آباد و سواد کوه بعد از پل ورسک قرار دارند که با سفر با قطار به شمال می توانید از این نواحی نیز دیدن کنید. قلعه ای به نام قلعه کنگلو جزو قلعه های مشهور این ناحیه است که در روستایی به همین نام واقع شده است. زیبایی این قلعه به دلیل قرار گرفتن آن در ارتفاعات است. تپه ای که قلعه کنگلو بر روی آن قرار دارد در فصول سرد سال پوشیده از برف و به رنگ سفید در می آید که بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود. اگر در فصل زمستان با قطار به شمال سفر کردید حتما در بین راه این منظره جذاب را خواهید دید.

 

پل سفید

در هنگام رسیدن به پل سفید احساس می کنید که قطار به تدریج از ارتفاعات کوه در حل پایین آمدن است و شیب آن را احساس خواهید کرد. دریاچه ای به نام دریاچه شورمست در همین منطقه قرار دارد که برای دیدن آن باید از قطار پیاده شوید و مسیری جداگانه را بپیمایید.

 

پارک جنگلی جوارم

پارک جنگلی جوارم را بعد از پل سفید مشاهده خواهید کرد. این پارک از جذابیت های این منطقه محسوب می شود که دارای امکانات مناسبی برای گردشگران می باشد. وجود گونه های گیاهی و پرندگان مختلف در پارک جنگلی جوارم از زیبایی آن است.

 

سفر با قطار به شمال

نکات مهم در سفر با قطار به شمال

زودتر از موعد بلیط تهیه کنید

اغلب افراد تهیه بلیط قطار را به دقیقه ۹۰ موکول می کنند. این مساله ممکن است موجب جا افتادن شما از سفر شود. اگر در فصولی مانند تابستان و عید نوروز قصد سفر با قطار را دارید بهتر است زود تر از موعد بلیط را تهیه کنید و آن را به دقیقه آخر موکول نکنید.

نگران وزن چمدان نباشید

واقعیت این است که در هنگام سفر با قطار به شمال نیازی به نگرانی درباره وزن چمدانتان نیست. چون قطار مانند هواپیما وزن چمدان شما را محاسبه نمی کند و می توانید با خیال راحت وسایل مورد نیاز را با خود همراه ببرید.

از زمان استفاده کنید

در ساعاتی که در قطار حضور دارید از زیبایی و مناظر اطراف خود لذت ببرید. در قطار نخوابید زیرا سفر از هنگامی که حرکت می کنید شروع می شود نه در مقصد ! در این ساعات علاوه بر دیدن مناظر می توانید برای ادامه سفر نیز برنامه ریزی کنید.

با همسفرهایتان آشنا شوید

اگر به تنهایی سفر می کنید ممکن است در طی مسیر دچار بی حوصلگی شوید. بهترین کار برای رفع بی حوصلگی این است که با همسفرهایتان دوست شوید و با آن ها تا پایان حضور در قطار هم صحبت باشید.

حال همسفرهایتان را رعایت کنید

بهتر است در هنگام حضور در قطار و طی کردن مسیر برای همسفر هایتان ایجاد مزاحمت نکنید. عدم وجود صدای اضافی می تواند موجب رعایت حق آن ها شود. برای اطلاعات بیشتر از همسفر برای مسافرت مقاله دیگر ما را مطالعه کنید.

غذای سبک به همراه داشته باشید

برخی از افراد با غذای قطار سازگاری ندارند. اگر شما هم جزو این دسته هستید بهتر است که غذایی سبک با خود به همراه داشته باشید تا حین سفر گرسنه نمانید!

 

تماس