۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

طرح هادی روستایی چیست.!؟

اهمیت طرح هادی روستایی در خرید و فروش زمین چیست؟

از شهر، دود ، بوق و قیل‌ و‌ قال خسته شده‌اید و دلتان می‌خواهد به دامن طبیعت زیبا در روستاهای مختلف کشور پناه ببرید؟

اگر جوابتان بله است دیگر نگران نباشید ما شما را یاری می دهیم در اولین قدم باید بدانید که برای این‌ کار خرید یک زمین خوب در روستای مد نظرتان است تا بعد هم یک ویلای جمع‌ و‌ جور و خوش ساخت در آن بسازید.

همین حالا هم اگر به سایت دیوار ، سایت شیپور یا سایت های مشابه مراجعه کنید، با تعداد زیادی آگهی زمین در نقاط مختلف کشور مواجه خواهید شد

(زمین های ارزان = بدون مدارک) که می‌توانید برای خرید آن‌ها اقدام کنید. اما حتما قبل از تمام کردن معامله و خرید زمین ، نگاهی به جزئیات طرح هادی روستایی محل مورد نظرتان بیندازید.

حتما به این فکر فرو رفته اید که طرح هادی و مزیت های آن چیست؟ با ما همراه شوید تا پاسخ این سئوال را پیدا کنید.

71f0ca6e f900 4f72 b04f d12e6aee306f

طرح هادی روستایی

طرح هادی روستایی در حقیقت یک نوع نقشه راه برای توسعه یک روستا محسوب می‌شود.

در تعریف این طرح هم این‌طور آمده است: «طرح هادی روستایی طرحی است که ضمن سامان‌دهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های سامان‌دهی فضا و سکونت‌گاه‌های روستایی یا طرح‌های جامع ناحیه‌ای تعیین می‌کند.»

طرح هادی چه‌طور در خرید و فروش زمین به‌کار می‌آید؟
سوالی که در ذهن ها به وجود می آید این است که در خرید و فروش زمین کارایی این طرح چگونه است؟

وقتی شما یک قطعه زمین روستایی می‌خرید قصد ساخت‌ و‌ ساز در آن دارید،اما شاید وقتی برای گرفتن مجوز ساخت‌ و‌ ساز به مراجع قانونی مراجعه کنید با پاسخ منفی مواجه شوید.

در حقیقت آنجا به شما خواهند گفت که براساس طرح هادی روستایی شما اجازه ساخت‌ و‌ ساز در این زمین را ندارید.

((( برای گرفتن مجوز پروانه ساخت میتوانید از مشاوران خبره ما کمک بگیرید ۰۹۱۱۵۶۰۲۰۰۰ )))

اهمیت طرح هادی روستایی در خرید و فروش زمین چیست؟

با اصطلاح «داخل بافت» آشنا شوید
اصطلاحی که درباره این طرح باید بدانید این است «داخل بافت» است یعنی چی؟

وقتی می‌گویند که زمینی در داخل بافت قرار دارد، منظورشان این است که آن زمین در محدوده مجاز طرح هادی قرار دارد و می‌توانید برای آن مجوز و پروانه ساخت بگیرید.

چطور باید از جزئیات طرح هادی روستایی باخبر شد؟
چگونه میتوان طرح هادی روستایی را بدست آورد؟

مرجع تهیه این طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و شما برای به دست آوردن آخرین نسخه این طرح باید به سراغ دهیاری‌ها یا شهرداری‌ها بروید.

مسئولان این نهادها هم موظف هستند جزئیات کامل این طرح را در اختیار شما قرار دهند.پیشنهاد دیگر این است که حداقل از چند نفر معتمدهای روستا بپرسید که زمین مورد نظر شما در داخل بافت قرار دارد یا نه.

آیا تغییر کاربری زمین روستایی ممکن است؟
در جواب باید بگوییم بله این امکان وجود دارد.شما می‌توانید درخواست تغییر کاربری یک زمین روستایی را هم داشته باشید.

بر اساس توافق انجام شده میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان امور اراضی هر گونه تغییر کاربری‌های اراضی داخل طرح‌ های ‌هادی روستایی با موافقت سازمان امور اراضی انجام خواهد شد. در نتیجه شما برای ارائه چنین درخواستی باید به این سازمان بروید.

حالا که با طرح هادی روستایی بیشتر آشنا شده‌اید می توانید در خصوص خرید یک زمین روستایی اقدام کنید پیشنهاد ما به شما منطقه آزاد انزلی-زیباکنار است منطقه بکر و خوش آب و هوا در استان گیلان.

برای خرید زمین سنددار با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۱۵۶۰۲۰۰۰

photo 2019 10 21 15 41 58

اکنون دیگر شما می‌دانید که اگر زمینی در داخل بافت نباشد و شما بخواهید در آن ساخت‌ و‌ ساز کنید، به ساختمان شما سند نمی‌دهند و هر روز امکان تخریب آن توسط شهرداری یا دهیاری وجود خواهد داشت.

پس قبل از هرگونه خرید در خصوص زمین روستایی ابتدا به سراغ طرح هادی در دهیاری‌ها یا شهرداری‌ها بروید و مطمئن شوید که زمین در داخل بافت روستایی قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین خبره شرکت ویلا بست تماس حاصل فرمایید : ۰۹۱۱۵۶۰۲۰۰۰

تماس