۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

عوامل اثرگذار قیمت ویلا در زیباکنار

عوامل موثر بر قیمت ویلا چیست و چه فاکتورهایی می تواند بر ارزش ملک در شمال تاثیر گذار باشد ؟ واقعیت این است که خرید ویلا در زیباکنار و شمال برای هر فردی می تواند وسوسه کننده باشد. زیرا خرید ویلا در شمال و در یک منطقه خوش آب و هوا می تواند برای برخی از افراد یک رویا باشد. در این مطلب به بررسی عوامل موثر بر قیمت ویلا اشاره خواهیم کرد.

عوامل موثر بر قیمت ویلا 

در خصوص بررسی عوامل موثر بر قیمت فروش ویلا در زیباکنار و شمال می توان به متراژ ، میزان دسترسی ، دوبلکس یا فلت بودن ویلا و … اشاره کرد. هر کدام از این موارد بر هزینه نهایی ساخت آن تاثیر گذار است. همچنین ویلاهای ساحلی ، شهرکی و جنگلی نیز دارای قیمت های مختلفی هستند که می توان علل آن را بررسی کرد. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر قیمت ویلا در شمال اشاره می کنیم.

مکان ساخت ویلا       

مکان ساخت ویلا به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر بر قیمت ویلا در شمال محسوب می شود. شمال کشور از استان ها و شهرهای مختلفی تشکیل می شود که هر کدام از آن ها دارای ویژگی ها و اقلیم خاصی هستند. به طور مثال زیباکنار یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق در شمال به حساب می آید که افراد تمایل زیادی به خرید ویلا در آن ناحیه دارد. پس خرید ویلا در زیباکنار به مراتب نیاز به پول بیشتری نسبت به خرید ویلا در مناطق روستایی و دور افتاده دارد. این مساله در خرید خانه های شهری نیز وجود دارد. زیرا خرید خانه در مناطقی که میزان دسترسی آن زیاد است نیاز به مبلغ بیشتری دارد.

متراژ و مساحت ویلا 

از دیگر عواملی که بر روی قیمت خرید در شمال ویلا زیباکنار موثر است متراژ و مساحت ویلا می باشد. در ساخت و ساز ویلا برخی مواقع متراژهایی به کار می رود که می توان در آن اقدام به ساخت چندین ویلا کرد. معمولا این نوع از ویلاها را به عنوان ویلاهای شهرکی می دانند. ویلاهای شهرکی دارای تفاوت هایی با ویلاهای ساحلی و جنگلی است که می توان به میزان امنیت ، دسترسی و قوانین حاکم بر آن اشاره کرد. ویلاهای شهرکی بعد از ویلاهای ساحلی دارای دومین رتبه از نظر قیمتی هستند و بعد از آن ویلاهای جنگلی قرار دارند که از قیمت پایین تری برخوردار می باشند. قوانین حاکم بر ویلاهای شهرکی مانند زندگی شهری و حتی آپارتمان نشینی می باشد. زیرا باید حق همسایه را حفظ کنید و قوانین از جمله پرداخت شارژ ، عدم رفت و آمد زیاد و … را رعایت کنید.

میزان امنیت ویلاهای شهرکی به مراتب بیشتر از سایر ویلاهاست زیرا از نگهبانان ۲۴ ساعته برخوردار است. متراژی که برای ساخت ویلاها در نظر گرفته می شود با سال های نه چندان دور به طور کلی متفاوت است. به طور مثال ویلاهای سنتی را در متراژ های بالای ۱۰۰۰ متر می ساختند که این امر سبب می شد قیمت ویلا به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند .اما در حال حاضر اغلب ویلاها مدرن و لوکس هستند که مساحت آن ها از ۴۰۰ متر تجاوز نمی کند. البته متراژ های متفاوتی در هنگام خرید ویلا وجود دارد که اگر سری به بنگاه مشاور املاک بزنید حتما با آن ها روبرو خواهید شد. در مطالب گذشته به ” معیارهای انتخاب مشاور املاک ” پرداختیم.

عوامل موثر بر قیمت ویلاطراحی داخلی ویلا 

طراحی داخلی یکی از عوامل موثر بر قیمت خرید ویلا زیباکنار محسوب می شود. زیرا برخی از ویلاها به صورت دوبلکس و برخی دیگر به صورت فلت یا ساده طراحی می شوند . طبیعتا هر چه تعداد طبقات ویلا بیشتر باشد تاثیر مستقیمی در افزایش قیمت نهایی آن خواهد داشت. موارد دیگری که جزو طراحی داخلی محسوب می شوند شامل طراحی اتاق نشیمن ، تعداد اتاق ها ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و … است. نحوه قرار گیری هر کدام از آن ها باید به نحوی باشد که افراد بعد از سکونت در آن احساس راحتی کنند. طراحی سقف کاذب ، کفپوش های مدرن ، ایجاد نور مخفی در سقف و … هر کدام بر قیمت ویلا تاثیر گذار هستند. اغلب ویلاهای لوکس دارای این پارامترها هستند.

کیفیت مصالح ساختمانی

قیمت ویلا و بکارگیری از مصالح ساختمانی مختلف با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارند. معمولا بخش عمده ای از هزینه ساخت ویلا مربوط به مصالح ساختمانی بکار رفته در آن است. نمای ویلا بخش مهمی از زیبایی خارجی آن است. برخی از افراد ترجیح می دهند از سنگ ، چوب و یا سرامیک در نمای خارجی استفاده کنند. اما توجه داشته باشید که ویلایی را انتخاب کنید که مقاومت زیادی در برابر هوای مرطوب شمال داشته باشد. زیرا نفوذ رطوبت به درون مصالح ساختمانی می تواند آن ها را در مدت زمان کوتاهی تخریب کند و کیفیت ساختمان را تحت تاثیر قرار دهد .

قدمت ساختمان 

نوساز یا قدیمی بودن ساختمان از دیگر عوامل موثر بر قیمت ویلا است. قطعا هر چه سن ویلا کمتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود. به طور معمول ویلاهایی که از عمر زیادی برخوردار هستند با قیمت پایین تری به فروش می رسند و بعد از آن بازسازی یا تخریب می شوند. در این شرایط می توان گفت که زمین ویلا دارای ارزش و ساختمان آن فاقد ارزش چندانی خواهد بود. زیرا ساختمان نیاز به تعمیر دارد و باید هزینه ای بابت آن پرداخت کرد که برای برخی از افراد مقرون به صرفه نیست.

ویلاهای نوساز نیازی به تعمیرات ندارد و می توانید سال های طولانی از آن استفاده کنید بدون اینکه هیچ خرجی در آن انجام دهید. اگر محدودیتی در بودجه ندارید و می خواهید که خیالتان از بابت کیفیت و سلامت ساختمان راحت باشد اقدام به خرید ویلاهای نوساز کنید.

عوامل موثر بر قیمت ویلامحوطه سازی ویلا  

تمام ویلاها دارای محوطه و فضای بیرونی هستند. ایجاد محوطه و فضای سبز در ویلاها دارای هزینه است. هر ویلایی که برای محوطه آن طراحی انجام شده و تعداد گل و گیاه و درخت در آن زیادتر است دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. برخی از ویلاها در این محوطه ها دارای آلاچیق ، باربیکیو ، آبنما و … نیز می باشند  که این امکانات مبلغ ویلا را افزایش می دهد .

امکانات رفاهی 

بسیاری از افراد ویلا را همراه با استخر ، سونا و جکوزی تصور می کنند. برخی از ویلاها دارای این امکانات هستند اما باید مبلغ بیشتری را برای خرید آن ها اختصاص دهید. زیرا برای ساخت آن هزینه و زمان بیشتری صرف شده است. قطعا گذراندن روزهای گرم تابستانی در یک ویلای دارای استخر می تواند احساس لذت بخشی را به شما منتقل کند و سبب شود تا به راحتی روزهای تابستانی را پشت سر بگذارید.

تماس