۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

مراحل ساخت ویلا در زیباکنار چیست ؟

برخی از افراد تمایل دارند تا ویلای مورد نظر را کاملا بر اساس سلیقه و میل خود بسازند و از زیبایی آن لذت ببرند. اما برخی دیگر ترجیح می دهند دردسرهای احتمالی را به جان نخرند و ویلاهای آماده را تهیه کنند. در این مطلب به بررسی مراحل ساخت  و خرید ویلا در زیباکنار خواهیم پرداخت.

پارس  ویلا  در زمینه خرید  فروش و ساخت ویلا  به شما خدماتی ارائه  میدهد جهت راهنمایی و مشاورره با ما در ارتباط باشید همچنین می توانید جهت اطلاعات بیشتر در  این زمینه فروش ویلا در زیباکنار را مشاهده کنید.

مراحل ساخت ویلا در زیبا شهر

مراحل ساخت ویلا در زیباکنار

مراحل ساخت ویلا در زیباکنار چگونه است و چرا برخی از افراد ترجیح می دهند به جای خرید ویلاهای آماده آن را بسازند ؟ حتما شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که حساسیت زیادی به محل زندگی و گذراندن اوقات فراغت خود دارید و بجای خرید ویلا زیباکنار ترجیح می دهید که تمام اجزای ویلا را خودتان بسازید. این امر مزیت های ویژه ای دارد. یکی از مواردی که می توان در خصوص مزیت های ساخت ویلا بیان کرد اجرای تمام بخش های ویلا بر اساس سلیقه و متریال مورد نظر است. اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که حساسیت زیادی به خرج نمی دهید و بودجه کافی در اختیار دارید توصیه می کنیم از خرید ویلاهای آماده استفاده کنید. این نوع از ویلاها معمولا دارای سند معتبر هستند. در مطلب گذشته تحت عنوان ” انواع سند ویلا در شمال | اطلاعات کامل ” به بررسی انواع سند ویلا پرداختیم که با بررسی هر کدام از آن ها می توانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. در ادامه به مراحل ساخت ویلا در زیباکنار اشاره می کنیم.

اطلاع از شرایط زمین

بسیاری از زمین هایی که در شمال کشور و منطقه زیباکنار وجود دارند دارای کاربری کشاورزی هستند و اغلب آن ها فاقد مجوز ساخت و ساز مسکونی می باشند. بهتر است قبل از خرید زمین از شرایط آن اطمینان حاصل کنید و استعلامات لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است که بدانید زمین هایی که دارای کاربری کشاورزی هستند تنها این قابلیت را دارند که از ۲۵ درصد ظرفیت آن برای ساخت و ساز استفاده کنید. در غیر این صورت کار شما غیر مجاز تشخیص داده شده و منجر به تخریب ویلا خواهد شد.

قرار گرفتن زمین کشاورزی در مناطق مختلف زیباکنار می تواند شرایط را به نفع شما تغییر دهد. به طور مثال اگر زمین در شهر واقع شده باشد شما می توانید از ظرفیت بیشتری نسبت به قبل یعنی بالغ بر ۵۰ درصد از آن برای ساخت و ساز مسکونی استفاده کنید. اگر زمین در اطراف و حومه شهر قرار داشته باشد این میزان به ۳۰ درصد خواهد رسید.

نقشه برداری 

نقشه برداری ساختمان بر اساس موقعیت زمین انجام می شود. اگر تمایل دارید که ساختمان نورگیر باشد باید به شمال ، جنوب و سایر جهت ها توجه لازم را داشته باشید. اغلب ویلاها در شرایطی ساخته می شوند که کاملا نورگیر هستند. در این وضعیت چینش وسایل و دکوراسیون داخلی بهتر انجام می شود و به اصطلاح عامیانه ویلا دارای محیطی دلباز و زیبا خواهد شد.

نقشه کشی ساختمان

طراحی نقشه ساختمان بعد از نقشه برداری از زمین انجام می شود. بعد از اینکه جهت مورد نظر برای ساختن ویلا زیباکنار را در نظر گرفتید نوبت به مراحل ساخت ویلا در زیباکنار می رسد. در این مرحله باید از متخصصین و نقشه کش های حرفه ای استفاده کنید. در این وضعیت می توانید تمام فاکتورهای مورد نظر خود را مانند مساحت پذیرایی ، مساحت آشپزخانه ، ساده یا دوبلکس بودن را انتخاب کنید. معمولا ویلاهای دوبلکس برای بسیاری از افراد دوست داشتنی و جذاب به نظر می رسد.

مراحل ساخت ویلا د زیبا شهر

محاسبه هزینه ساخت ویلا 

یکی از مراحل ساخت ویلا در زیباکنار محاسبه هزینه ها بر اساس متریال مورد نظر است. برخی از افراد تمایل دارند تا نمای ویلا را از چوب ترمووود بسازند. چون جلوه ای بی نظیر و رویایی به ظاهر ویلا می دهد. اما برخی دیگر تمایل دارند تا از سایر متریال مانند سرامیک برای نمای ساختمان استفاده کنند. تمام این موارد به علاوه سایر مواد و مصالح ساختمانی دارای هزینه های مختلفی هستند که بعد از نقشه کشی هزینه ها اعلام می شوند.

ساخت نقشه

بعد از اینکه هزینه ها به مالک اعلام شد و او هزینه را تقبل کرد نوبت به ساخت نقشه می رسد. در این مرحله که از مهم ترین مراحل ساخت ویلا در زیباکنار محسوب می شود باید تمام اجزای ویلا بر اساس متریال تعیین شده ساخته شود. توصیه می کنیم از مهندسین ناظر مورد اعتماد استفاده کنید. بسیاری از شرکت های ویلا سازی در شمال کشور و منطقه زیباکنار وجود دارد که در زمینه ساخت ویلاهای شهرکی و ویلاهای ساحلی فعالیت می کنند. می توانید از آن ها کمک بگیرید.

عایق کاری ویلا 

حتما می دانید که منطقه زیباکنار و شمال کشور دارای آب و هوایی مرطوب است. این نوع از آب و هوا سبب می شود تا به مرور زمان رطوبت به بدنه ساختمان وارد شود و زمینه را برای تخریب آن فراهم آورد. نوعی از عایق به نام عایق رطوبتی وجود دارد که از نفوذ رطوبت به متریال ساختمان مانند نمای آن جلوگیری می کند.

عایق کاری ویلا امری بسیار ضروری است و سهل انگاری در انجام آن باعث بروز مشکلات زیادی در آینده خواهد شد. زیرا ساخت ویلا نیازمند هزینه زیادی است که قطعا تمایل دارید تا با بهترین کیفیت انجام شود.

مراحل ساخت ویلا در زیبا کنار

نصب سقف مناسب برای ویلا 

بارندگی در مناطقی مانند شمال کشور زیاد است و برای جلوگیری از آسیب های احتمالی باید از سقف های مناسب استفاده کرد. بهترین نوع سقف به عنوان سقف های شیروانی شناخته می شوند که مایل هستند و در هنگام بارندگی هیچ آبی بر روی سقف جمع نمی شود. این نوع از سقف ها از متریال مختلفی تولید می شوند که بهترین آن چوب ترمووود است. چوب هایی که در ساخت ویلا بکار می روند در برابر عوامل طبیعی بسیار مقاوم هستند و اگر از قیمت بالای آن ها چشم پوشی کنیم قطعا گزینه مناسبی برای ویلای شما خواهند بود.

رنگ آمیزی ویلا

قبل از اینکه ویلا به رنگ مورد علاقه شما در بیاید باید کاملا سفید شود. پس از اینکه رنگ سفید کاملا خشک شد نوبت به رنگ آمیزی اصلی می رسد. بعد از آن می توانید سایر امکانات از جمله شومینه ، سقف کاذب و سایر موارد را در ویلا نصب کنید. رنگ آمیزی که یکی از جذاب ترین و همچنین مهم ترین مراحل ساخت ویلا در زیباکنار است.

تامین انرژی ساختمان

منظور از تامین انرژی ساختمان برق کشی ، گاز کشی و سایر امکاناتی از جمله تلفن و آب است. اگر قصد دارید ویلای خود را در شهر بسازید قطعا می توانید تمام این امکانات را برای ساختمان تامین کنید. اما به ساخت ویلا در مناطق جنگلی علاقه دارید باید از برخی امکانات مانند تلفن و آب چشم پوشی کنید. زیرا امکانات زیادی در جنگل وجود ندارد. معمولا افرادی که در ویلاهای جنگلی زندگی می کنند از آب طبیعی آن جا استفاده می کنند. اما توجه داشته باشید که آب مصرفی بهداشتی باشد و دارای آلودگی هایی از جمله میکروب و باکتری های مختلف نباشد.

تماس