۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مزایای خرید ویلا چیست؟

مزایای خرید ویلا چیست؟

خرید ویلا یکی از خواسته های عاشقان سفر به شهر های شمالی و زندگی در آب و هوای معتدل آن است. تصور این که با خرید ویلا و در اختیار داشتن یک ویلای زیبا با امکانات مناسب، که هر موقع از سال یا در ایام تعطیلات بتوانیم در آن زندگی کنیم، رویایی است. با ماشینی شدن زندگی ها، نیاز بیشتری به نزدیکی با طبیعت و کسب آرامش از دریا، جنگل، کوهستان و … داریم. خرید ویلا این موقعیت را برای ما فراهم می کند.

آشنایی با انواع ویلا:

هنگامی که قصد خرید ویلا داریم، انواع ویلا با توجه به موقعیت مکانی یا نوع سازه، پیش روی ما است. رایج ترین دسته بندی ویلا ها بر اساس موقعیت مکانی آن ها است. بر این اساس انواع ویلا شامل موارد زیر می شود:

  • ویلا ساحلی: یکی از زیبا ترین و به تعبیری، معروف ترین نوع ویلا، ویلای ساحلی است. ویلا های ساحلی در فاصله کمی تا دریا قرار گرفته و عموما دسترسی و دید مستقیم به ساحل دارند. نسیم خنک ساحلی از دریا به ویلای ساحلی می تابد و صدای آرامش بخش امواج، روح ساکنین ویلای ساحلی را نوازش می کند. نکته مهم در هنگام بررسی، انتخاب و خرید ویلای ساحلی، توجه به رعایت اصول مهندسی در ساخت و رعایت فاصله ایمن تا خط دریا است. برخی از ویلا های ساحلی به صورت غیر مجاز در محدوده خطر یا سواحل عمومی بنا شده اند که با دستور تخریب مقام قضایی روبرو می شوند.
  • مزایای خرید ویلا چیست؟
  • ویلا جنگلی: همان طور که از نام این ویلا بر می آید، ویلا جنگلی در فاصله کمی از جنگل و در مجاورت آن بنا شده است.
  • ویلا کوهستانی: ویلا های کوهستانی معمولا در فاصله بیشتری از جنگل های انبوه و دریا و ساحل واقع شده اند. مزیت ویلا های کوهستانی نسبت به ویلاهای جنگلی و ساحلی، رطوبت
  • کمتر هوا است. این مسئله به خصوص برای افرادی که مایل اند هم از مزایای زندگی در ویلا و طبیعت استفاده کنند و هم با رطوبت زیاد میانه خوبی ندارند، گزینه مناسبی است.
  • ویلا شهرکی: ویلاهای شهرکی بیشتر در بافت شهری با خیابان کشی منظم و در فاصله بیشتری از محیط طبیعی واقع شده اند. از مزیت های ویلاهای شهرکی دسترسی آسان تر به مراکز خرید، مراکز درمانی و سایر خدمات شهری نسبت به ویلا های دیگر است. همچنین شرایط ویژه فروش برای ویلاهای شهرکی بیشتر از ویلا های جنگلی یا ساحلی وجود دارد. می توان با استفاده از وام یا به صورت پیش فروش نسبت به خرید این ویلا ها اقدام کرد.

 

تماس