۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

مزایای خرید ویلا کوهستانی در شمال

معایب و مزایای خرید ویلا کوهستانی

مزایای خرید ویلا کوهستانی چیست و چه عواملی سبب می شود تا افراد به خرید این نوع از ویلاها سوق پیدا کنند؟ مناطق شمالی ایران پر از شگفتی است به نحوی که می توان در جای جای آن زندگی کرد و از آن لذت برد. در این مطلب به بررسی مزایای خرید ویلا کوهستانی در شمال کشور می پردازیم.

مزایای خرید ویلا کوهستانی

مزایای خرید ویلا کوهستانی آنقدر چشم گیر است که افراد زیادی را ترغیب می کند تا به سمت این مناطق بروند. سکونت در ویلاهای کوهستانی چشم اندازی خیره کننده را به شما هدیه می دهد به نحوی که گویی پنجره خود را رو به سمت بهشت باز کرده اید. به همین دلیل می توان مهم ترین مزایای خرید ویلا کوهستانی را چشم انداز جذاب و رویایی آن دانست.

در هنگام خرید ویلای کوهستانی باید به جوانب مختلف توجه کنید تا بعدا دچار پشیمانی نشوید. معمولا افراد تصور می کنند که در مناطق کوهستانی هیچ رفاهی وجود ندارد و به عنوان مناطق پرت و دور افتاده از آن یاد می کنند. اما شما می توانید منطقه ای را انتخاب کنید که نه تنها دارای امکانات رفاهی باشد بلکه از نظر حقوقی و قانونی نیز دارای اسناد معتبر و سند شش دانگ باشد. در مطالب گذشته به بررسی انواع سند ویلا پرداختیم و گفتیم که بهترین نوع سند ، سندی است که قابلیت استعلام گیری از سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری را دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم اسنادی مانند اسناد قولنامه ای را قبول نکنید.

قیمت پایین

بسیاری از افراد تمایل زیادی به خرید ویلا زیباکنار در شمال دارند اما به دلیل قیمت بالای ویلا در این منطقه از کشور نمی توانند صاحب ویلا شوند. اما نگران نباشید ! چون ویلاهایی که در مناطق کوهستانی ساخته می شوند از قیمت پایین تری نسبت به سایر ویلاهای ساحلی ، شهرکی و جنگلی برخوردار هستند. به همین دلیل افرادی که دارای بودجه محدودی هستند نیز می توانند اقدام به خرید ویلا در زیباکنار کنند.

آب و هوای مطبوع

دور بودن مناطق کوهستانی از شهری سبب شده تا آب و هوای این مناطق همیشه پاک و بدون آلودگی باشد. افرادی که از شلوغی شهر کلافه هستند و به دنبال آب و هوای مطبوع برای تجدید روحیه می گردند به سراغ خرید ویلای کوهستانی بروند. یکی دیگر از مزایای خرید ویلا کوهستانی این است که اگر دچار بیماری های تنفسی و ریوی هستید با سکونت در این مناطق می توانید به بهبود حال خود کمک کنید.

چهار فصل

هنگامی که در مناطق بکر ایران مانند کوهستان ساکن می شوید به طرز عجیبی می توانید ۴ فصل سال را مشاهده کنید. در فصل زمستان بارش برف و نشستن آن ها بر روی قله کوه ، در فصل پاییز درختان زرد و نارنجی و در فصل بهار شکفتن گل های بهاری از عجایب مناطق کوهستانی به شمار می رود که منظره ای دلچسب و رویایی را برای افراد ایجاد می کند. اگر می خواهید به دور از هیاهوی شهر ، اوقات فراغت خود را سپری کنید باید به سراغ این مناطق بروید.

مزایای خرید ویلا کوهستانیبکر و دست نخورده

مناطق کوهستانی کمتر از مناطق ساحلی و جنگلی در دسترس هستند. به همین خاطر کمتر در معرض خراب کاری و ساخت و ساز قرار می گیرند .مناطق کوهستانی بسیار بکر هستند و ساخت ویلا زیباکنار در آن می تواند آرامش عجیبی را برای ساکنین به همراه داشته باشد. این مناطق در فصل زمستان از سرمای زیادی برخوردار هستند و دارای آب و هوای سرد و خشک می باشند و می توانید از خنکی آن نهایت لذت را ببرید.

معایب خرید ویلای کوهستانی

پس از اینکه به معرفی و بررسی مزایای خرید ویلا کوهستانی پرداختیم نوبت به این می رسد که اشاره ای به معایب آن نیز داشته باشیم. چون ویلاهایی که در مناطق مختلف ساخته می شوند دارای مزایا و معایب به طور همزمان می باشند.

فروش سخت

واقعیت این است که با وجود مزایای متعدد در ویلاهای کوهستانی ، باید معایبی را نیز درباره آن توضیح دهیم تا افراد بتوانند با دید بازتری اقدام به خرید این نوع از ویلاها کنند. ویلاهایی که در مناطق کوهستانی ساخته می شوند دارای مشتریان خاص هستند و نمی توان آن ها را در مدت زمان کوتاهی فروخت. به همین دلیل پروسه فروش آن ها مقداری زمان بر خواهد بود.

فاصله زیاد تا مرکز شهر

مناطق کوهستانی دارای فاصله زیاد از شهر و مرکز آن هستند. چون در مناطق کم رفت و آمد ساخته می شوند که آسایش و آرامش را به همراه داشته باشند. در واقع می توان گفت که میزان دسترسی این ویلاها بسیار کم است و برای افرادی که دائما به شهر رفت و آمد دارند مناسب نیستند. چون باید زمان زیادی برای تردد در نظر بگیرند. در هنگام خرید ویلا در شمال و مناطق کوهستانی این نکته را نیز در نظر بگیرید که مناطق کوهستانی در فصول سرد سال مانند زمستان که با بارش برف و باران همراه است در اغلب مواقع دچار انسداد در مسیر می شود و شما به ویلای خود دسترسی نخواهید داشت.

مزایای خرید ویلا کوهستانیعدم وجود امکانات شهری

منظور از امکانات شهری وجود فروشگاه ها ، نانوایی ، مراکز درمانی ، مراکز تفریحی و … است. این امکانات در مناطق کوهستانی وجود ندارد و همین مساله موجب می شود تا افراد کمی به ساخت و یا خرید ویلا کوهستانی اقدام کند. این ویلاها برای سکونت های کوتاه مدت و چند روزه بهتر هستند. چون سکونت بلند مدت نیاز به امکانات شهری دارد. اگر قصد دارید به طور بلند مدت در این مناطق سکونت کنید توصیه می کنیم تمام احتیاجات خود را از داخل شهر تامین کنید تا مجبور نشوید که دائما در مسیر کوهستان در رفت و آمد باشید.

امنیت پایین

از قدیم الایام ، امنیت یکی از مباحث بسیار مهم و ضروری بوده است که انسان توجه ویژه ای به آن داشته است. واقعیت این است که امنیت در  انتخاب ویلا از فروش ویلا در زیباکنار یکی از شاخصه های مهم انتخاب آن است. زیرا در اغلب مواقع سال در ویلا حضور ندارید و باید امنیت منطقه به حدی باشد که شما هیچ گونه نگرانی از بابت سرقت و  … نداشته باشید. ویلاهای شهرکی از این نظر در بهترین حالت خود قرار دارند زیرا دارای نگهبانان ۲۴ ساعته می باشند. اما ویلاهای کوهستانی از امنیت بسیار پایینی برخوردار هستند که این موضوع می تواند مشتری را از خرید ویلا منصرف کند.

نکته پایانی !

اگر با خواندن مزایای خرید ویلا کوهستانی ترغیب شدید که در این ویلاها ساکن شوید توصیه می کنیم به اجاره کردن آن فکر کنید ، نه خرید ! چون خرید این ویلاها مسائلی همچون امنیت را در جلوی راه شما قرار می دهد که می تواند در طولانی مدت برای شما مشکل ساز شود. اما اجاره و سکونت کوتاه مدت به عنوان بهترین گزینه مطرح می شود.

تماس