۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

مزایا هوشمندسازی ویلا | هوشمندسازی چه اهمیتی دارد ؟

از جمله مهم ترین مزایا هوشمندسازی ویلا ، ایجاد امنیت است. شما می توانید با استفاده از هوشمند سازی اقدامات مهمی مانند کنترل سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، صرفه جویی در انرژی و … را انجام دهید. در این مطلب به بررسی جوانب مختلف و مزایا هوشمندسازی ویلا زیباکنار اشاره خواهیم کرد.

مزایا هوشمندسازی ویلا

مزایا هوشمندسازی ویلا چیست ؟ در دنیای امروز اغلب خانه ها و ویلاها به شکل هوشمند ساخته می شوند. به این معنی که می توانید تمام تجهیزات خانه را با استفاده از یک اپلیکیشن مدیریت کنید. عامل اصلی در هر کدام از خانه های هوشمند ، سیستم BMS یا مدیریت ساختمان می باشد. این سیستم قادر است تا دمای محیط را در محدوده دلخواه شما نگه دارد و یا روشن و خاموش کردن لامپ ها را بر اساس حرکت شما تنظیم کند. این سیستم بر عملکرد و راندمان کل دستگاه ها نظارت دارد و در صورت بروز هر گونه خطا و اشتباه ، آلارم می دهد. در ادامه بیشتر در خصوص مزایا هوشمندسازی ویلا سخن می گوییم.

آسایش و سهولت در استفاده

جالب است بدانید که مدیریت کردن خانه های هوشمند از طریق اپلیکیشن هایی که بر روی تلفن همراه نصب می شوند امکان پذیر است. شما هیچ محدودیتی از نظر جغرافیایی ندارید و هر جای دنیا که باشید می توانید با استفاده از نرم افزاری که بر روی دستگاه های هوشمند مانند تلفن همراه ، تبلت و لپ تاپ نصب می شوند اوضاع را کنترل کنید.

امنیت

به گفته پارس ویلا که در زمینه خرید و فروش ویلا در زیباکنار مشاوره میدهد قطعا می دانید سارقین زمانی به منزل ورود می کنند که از عدم حضور مالکین در خانه مطمئن باشند. هنگامی که شما ویلای خود را هوشمند می کنید و چراغ ها را در ساعات مشخصی روشن و خاموش می کنید امکان سرقت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید. و امنیت ویلا را افزایش می دهید، زیرا سارقین به هیچ عنوان نمی توانند از عدم حضور شما در منزل مطمئن شوند. از سوی دیگر نحوه ورود به خانه نیز تغییر می کند.

شما می توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که ورود به ویلا با استفاده از اثر انگشت ، اسکن شبکیه چشم و یا صدای شما باشد. قطعا با این راهکار هیچ سارقی نمی تواند وارد خانه شما شود. دوربین هایی که در محوطه نصب می شوند تمام رفت و آمدها و تردد غیر عادی را تشخیص می دهند و به محض مشاهده هر گونه تخلف ، هشدار آن ها فعال خواهد شد. علاوه بر این تمام پرده های خانه نیز هوشمند می شوند و می توانید در بازه های زمانی مشخص اقدام به باز و بسته کردن آن ها کنید تا سارقین از عدم حضور شما بویی نبرند !

صرفه جویی در مصرف انرژی

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر خانه خود را هوشمند کنند مصرف برق و انرژی آن ها سرسام آور می شود. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است. اگر شما به مزایا هوشمندسازی ویلا واقف باشید به خوبی خواهید دانست که حفظ دما در حالت دلخواه ، خاموش و روشن شدن لامپ ها بر طبق برنامه و … می تواند به میزان قابل توجهی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود و هیچ عاملی برای افزایش برق و انرژی مصرفی شما وجود ندارد.

مزایا هوشمندسازی ویلاکدام بخش های ویلا را می توان هوشمند کرد ؟

پپس از خرید ویلا زیباکنار دقت کنید که ، هوشمند کردن ویلا در بخش های مختلف مانند سیستم روشنایی ، وسایل الکترونیکی ، آبیاری باغچه و … هیچ محدودیتی ندارد و شما می توانید هر کدام از بخش ها را بر اساس نیاز خود هوشمند کنید. اما اگر به دنبال امنیت بیشتر و آسایش هستید توصیه می کنیم تمام ویلا را مجهز به این قابلیت کنید.

استخر ، سونا ، جکوزی

شاید فکر کنید که هوشمند سازی ویلا فقط برای بخش هایی مانند سیستم روشنایی و سرمایشی و گرمایشی است. در صورتی که شما می توانید مواردی مانند استخر ، سونا ، جکوزی و حتی باغچه را نیز مدیریت کنید. بخش هایی مانند پمپ تصفیه آب ، دمای استخر ، گرمایش سونا و تمام عواملی که می تواند آخر هفته خوبی را برای شما به همراه داشته باشد شامل این سیستم خواهد شد. تمام تنظیمات مربوطه از طریق تلفن همراه و از دور ترین نقطه جهان قابل دسترسی است. فقط کافیست تا چند کلیک کنید !

درب ورودی و پارکینگ

هنگامی که از مزایا هوشمندسازی ویلا سخن می گوییم باید اشاره ای به هوشمند کردن درب ورودی و درب پارکینگ نیز داشته باشیم. یکی از نکات قابل توجه در هوشمند سازی درب های ورودی ساختمان این است که تمام ورودی ها و خروجی ها به ویلا را گزارش می دهد و در صورتی که فردی به طور غیر عادی وارد ساختمان شد به شما اطلاع خواهد داد. همچنین اگر دوستان یا اعضای خانواده قصد ورود به منزل را داشته باشند می توانید از راه دور و با انجام چند کلیک ساده درب را برای آن ها باز کنید.

محوطه بیرونی و فضای سبز

محوطه بیرونی ، باغچه و فضای سبز از جمله مکان هایی محسوب می شود که می تواند تحت تاثیر سیستم هوشمندسازی ویلا قرار بگیرند. واقعیت این است که فضای سبز یکی از مهم ترین مکان های ویلا محسوب می شود زیرا بخش زیادی از زیبایی را مرهون آن می دانیم. از درختان مناسب حیاط ویلا و انواع گیاهان برای محوطه سازی استفاده می شود و آن ها نیاز به نگهداری دارند. هنگامی که خانه را هوشمند می کنید این قابلیت در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید آبیاری درختان و گیاهان را در مدت زمان مشخص انجام دهید.

مزایا هوشمندسازی ویلاکنترل دمای محیط و تهویه هوای مطبوع

معمولا هنگامی که افرادی که قصد خرید ویلا در زیباکنار و شمال ا دارند روزهای محدودی در سال به آن سر می زنند. به همین دلیل در اغلب روزهای سال شاهد خالی بودن ویلا هستیم. همین امر سبب می شود که هوای درون ویلا نامطبوع و ناخوشایند شود. اگر قصد هوشمندسازی ویلا را دارید باید بدانید که سیستم تهویه هوا نیز تحت تاثیر آن قرار می گیرد و می توانید قبل از ورود به ویلا هوای آن را تهویه کنید. در روزهای سرد زمستان و روزهای گرم تابستان این ویژگی برای شما مفید واقع می شود.

تماس