۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

بررسی مزیت خرید ویلا اقساطی در زیباکنار

مزیت خرید ویلا اقساطی در زیباکنار و شمال کشور چیست ؟ در شمال کشور و مناطق خوش آب و هوا مانند زیباکنار شرایط مختلفی برای خرید ویلا وجود دارد که یکی از آن ها شرایط اقساطی است. در این مواقع خریداران بیشتری می توانند اقدام به خرید ویلا کنند. در این مطلب به مزیت خرید ویلا اقساطی خواهیم پرداخت.

مزیت خرید ویلا اقساطی

برخی از افراد مزیت خرید ویلا در زیباکنار و شمال به صورت اقساطی را بیشتر از خرید ویلای نقدی می دانند زیرا نیازی به پرداخت مبلغ ویلا به طور یکجا نیست. این موضوع برای افرادی که محدودیت بودجه دارند و از نظر اقتصادی نمی توانند هزینه خرید ویلا را به طور نقدی پرداخت کنند مناسب می باشد. یکی از مواردی که باید در هنگام خرید ویلا قسطی در شمال بدانید این است که هر ویلایی که به طور قسطی به فروش می رسد الزاما ویلای بی کیفیتی نیست. اما توصیه ای که به شما عزیزان داریم این است که حتما در هنگام خرید این نوع از ویلاها ابتدا با یک مشاور املاک معتبر مشورت کنید تا بهترین نوع ویلا را به شما معرفی کند. مزیت خرید ویلا اقساطی قابل توجه است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.
اگر خرید ویلا قسطی در شمال به شما پیشنهاد شد نباید سریعا احساساتی بشوید بلکه باید جوانب مختلف از جمله سند و سایر زوایا را در نظر بگیرید. در مطالب گذشته به این موضوع اشاره کردیم که خرید ملک و ویلا نباید بر اساس احساسات انجام شود زیرا در نهایت به جز پشیمانی چیزی عاید شما نخواهد شد.

نکته مهم در خرید ویلا اقساطی !

متاسفانه به دلیل رونق ساخت و ساز در مناطق شمالی کشور و ویلا زیباکنار مشکلات زیادی به دست افراد سودجو به وجود آمده است. برخی از این ویلاها دارای سندهای مشکل دار هستند که باید قبل از خرید آن ها را بررسی کنید. برخی از زمین هایی که ویلا بر روی آن ها ساخته می شود دارای کاربردی کشاورزی هستند و بدون آن که تغییر کاربری بدهند اقدام به ساخت ویلای مسکونی در آن کرده اند. این مورد باعث می شود که مبلغ فروش ویلا را بسیار پایین تر از آن چه که هست در نظر بگیرند و با ترفندهایی از جمله فروش اقساطی اقدام به فروش آن کنند.

مزیت خرید ویلا اقساطی چیست ؟

عدم نیاز به پرداخت یکجای هزینه

مهم ترین مزیت خرید ویلا زیباکار  و شمال به صورت اقساط این است که شما مقداری از مبلغ خرید ویلا را پرداخت می کنید و مابقی آن را طی چند قسط دیگر به حساب صاحبخانه واریز خواهد کرد. اگر مبلغ زیادی در اختیار ندارید و به دنبال خرید مکانی در یک منطقه خوش آب و هوا هستید توصیه می کنیم به سراغ این نوع از ویلاها بروید.
یکی از تصوراتی که مشتریان از خرید ویلا اقساطی دارند این است که فکر می کنند که ویلاهای قسطی دارای امکانات کمی هستند و این امر سبب می شود که برخی از آن ها دچار تردید شوند. اما واقعیت این است که اغلب ویلاهایی که به طور اقساطی به فروش می رسند هیچ کم و کسری نسبت به سایر ویلاها ندارند. اما ممکن است که متراژ آن ها مقداری کمتر از ویلاهای نقد باشد.

مزیت خرید ویلا اقساطیامکان انتخاب بهترین شهر

شهر زیباکنار به عنوان یکی از بهترین شهرها و گزینه ها برای انتخاب و خرید و فروش ویلا زیباکنار محسوب می شود. زیرا دارای آب و هوای مطلوبی است و می تواند یک مقصد ایده آل برای گذراندن اوقات فراغت محسوب شود. معمولا در این شهر ساخت و ساز رونق زیادی دارد و همین امر موجب می شود که انتخاب و خرید ویلا دارای تنوع زیادی از بابت قیمت و امکانات باشد.
یک مزیت خرید ویلا اقساطی این است که شما می توانید در شهر مورد نظر اقدام به این کار کنید. انواع ویلا در شمال و در منطقه زیباکنار موجود هستند که از نظر ساختمان و امکانات با یکدیگر مختلف می باشند. به طور مثال ویلای فلت ، نیم پیلوت ، دوبلکس و تریبلکس جزو انواع ساختمان ویلا محسوب می شود که نوع دوبلکس آن دارای بیشتری طرفدار و خریدار می باشد. شما با پرداخت قسطی مبلغ ویلا می توانید صاحب یکی از آن ها شوید.

پیشرفت منطقه

یک مزیت خرید ویلا اقساطی که از چشم بسیاری از افراد پوشیده است امکان پیشرفت یک منطقه با ساخت و فروش ویلاهای اقساطی است. قطعا تا به حال برخی از مناطق شمال کشور را دیده اید که برای ساخت و ساز به نظر خوب نمی رسند. اما زمانی که صحبت از ساخت و فروش ویلای اقساطی می شود هجوم مشتریان به آن منطقه شروع می شود و این امر می تواند به عنوان یکی از عوامل رشد و توسعه یک منطقه محسوب شود.

موارد مهم در هنگام خرید ویلا اقساطی در شمال !

تحقیق و بررسی

در هنگام خرید ویلای اقساطی باید به منطقه ، میزان دسترسی و امکانات آن توجه کنید. خرید ویلا باید رد منطقه ای باشد که امکان پیشرفت در آن وجود داشته باشد در غیر این صورت مجبور خواهید بود در یک ویلای بدون امکانات سکونت داشته باشید. شناخت سازنده و استعلام او از یک بنگاه مشاور املاک نیز مورد مهمی است که باید آن را مد نظر قرار دهید.

مزیت خرید ویلا اقساطیاستعلام سند

قبل از اینکه اقدام به معامله ویلا کنید باید از صحت سند آن مطمئن شوید. برای این کار باید همراه با اصل سند و مدارک شناسایی مالک ویلا به یک دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کنید و استعلامات مربوط به سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری را بگیرید. این استعلام سند می تواند به شما نشان دهد که ملک دارای سند قطعی است و یا در رهن سازمان هایی مانند بانک می باشد ؟ خرید ویلاهایی که دارای اسناد غیر ثبتی و قولنامه ای هستند خودداری کنید. زیرا این نوع از اسناد قابلیت استعلام از سازمان ثبت اسناد را ندارند و ممکن است در آینده دچار مشکلاتی از جمله اعتبار سند ، وقفی بودن ، رهن بودن و … را داشته باشد. برخی از زمین ها نیز باید کاربری خود را برای ساخت ویلا تغییر داده باشند و اگر دارای کاربری کشاورزی هستند باید به مسکونی و تجاری تغییر کاربری دهند.

تماس