۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

مشاوره خرید ویلا در شمال | راهنمای کامل و جامع

مشاوره خرید ویلا در شمال | راهنمای کامل و جامع 

در این مطلب به مشاوره خرید ویلا و بررسی جوانب مختلف آن می پردازیم. برای بسیاری از افراد خرید ویلا به عنوان یک سرمایه گذاری خوب مطرح می شود و تمایل دارند تا در یک منطقه خوب دست به خرید ملک و ویلا بزنند. قبل از اینکه اقدام کنید بهتر است مشاوره خرید ویلا را انجام دهید. اگر جزو افرادی هستید که سابقه ای در این خصوص ندارید این مطلب می تواند به شدت برای شما مفید باشد.

مشاوره خرید ویلا

مشاوره خرید ویلا چه مزایایی دارد ؟ اگر فردی برای اولین بار قصد خرید ویلا را داشته باشد قطعا موارد بسیار مهمی از چشمان او پوشیده می ماند و به تنها چیزی که فکر می کند خرید یک ویلای شیک در یک منطقه خوب است. اما منطقه خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟ ویلا باید چه خصوصیاتی داشته باشد تا بتوان به عنوان یک خانه امن از آن استفاده کرد ؟ استانداردهایی که برای ساخت ویلا در نظر گرفته می شود چیست ؟ مشاوره خرید ویلا تمام این موارد را برای شما عزیزان بازگو می کند تا بتوانید بدون احساسات و بر اساس منطق دست به انتخاب بزنید.

رعایت نکات مهم و اولیه

در خرید ویلا باید ابتدا نکات بسیار ابتدایی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال آیا ویلا دارای سند مستقل است ؟ آیا موارد قانونی آن انجام شده است ؟ آیا از قیمت مناسبی برخوردار است ؟ برای بسیاری از افراد قیمت اهمیت زیادی دارد زیرا باید بودجه ای برای آن در نظر بگیرند. در حال حاضر بهترین مکان برای خرید ویلا در شمال مناطقی از جمله زیباکنار و استان های سرسبز مانند گیلان است. البته در این مناطق نیز ویلا سازی رونق زیادی پیدا کرده است و افراد ترجیح می دهند برای گذراندن اوقات فراغت خود خانه و ویلایی در این مناطق داشته باشند. نکات اولیه را که باید در هنگام خرید ویلا در نظر بگیرید در ادامه بیان شده اند.

اطمینان از صحت سند

خرید ویلا در زیباکنار و سایر مناطق مشابه نیازمند دقت و توجه ویژه ای می باشد. زیرا خرید و فروش ویلا در این مناطق بازار گسترده ای دارد و امکان هر گونه تقلب و دستکاری در سند وجود دارد. اگر در حوزه قانون و وضعیت های ملکی سند اطلاعاتی ندارید توصیه می کنیم از یک فرد مطمئن بخواهید تا در این زمینه به شما کمک کند. البته خرید ویلا زیباکنار از بنگاه های املاک معتبر نیز می تواند به شما کمک زیادی کند. زیرا آن ها دارای اعتبار هستند و به راحتی اعتبار خود را از دست نمی دهند.

بررسی امکانات اولیه زندگی

یکی دیگر از مواردی که در خصوص مشاوره خرید ویلا حائز اهمیت است بررسی ملک مربوطه در حوزه امکانات اولیه زندگی مانند برق ، آب ، تلفن و گاز است. ویلاهای شهری و ویلاهایی که در کنار ساحل بنا شده اند اغلب دارای این امکانات هستند اما برخی از افراد ترجیح می دهند از محیط شهر به دور باشند و یک ویلای جنگلی خریداری کنند. ویلاهای جنگلی به دلیل دور بودن از شهر ممکن است فاقد امکاناتی از جمله تلفن و آب باشند.

در نظر گرفتن بهترین زمان خرید ویلا

در شمال شرکت های زیادی در زمینه ساخت و ساز ویلا فعالیت می کنند و در برخی از فصول مانند تابستان شرایط ویژه و فروش های اقساطی را در نظر می گیرند. شما می توانید در این فصل اقدام به خرید کنید و از یک تخفیف حسابی لذت ببرید.

parsvila2

معماری و نقشه ساخت ویلا

تقریبا همه ما انسان ها ویلاها را به عنوان یک خانه بزرگ و بسیار شیک در نظر می گیریم. مهم ترین عامل در ساخت یک ویلای بسیار زیبا داشتن نقشه و معماری عالی است. پس از اینکه با بررسی و اطمینان از سند ملک و بررسی امکانات اولیه مانند برق و آب تصمیم به خرید ویلا گرفتید باید آن را از نظر معماری و نقشه نیز برانداز کنید.

متریال

برای بررسی کردن نقشه و نحوه ساخت ویلا باید نکته مهمی را در نظر بگیرید و آن هم قرار گرفتن ویلا در کنار دریا می باشد. اگر ویلا در کنار دریا واقع شده است باید با متریالی ساخته شده باشد که در برابر رطوبت مقاومت زیادی از خود نشان دهند. در غیر این صورت شاهد تخریب و پوسیدگی بخش های مختلف آن به مرور زمان خواهیم بود.

داشتن سیستم تهویه

شمال یکی از مناطق بسیار مرطوب ایران است. به همین دلیل برای جلوگیری از بروز بیماری های استخوان و مراقبت از سازه های داخلی ساختمان از سیستم های تهویه هوای مطبوع استفاده می شود تا رطوبت داخل ویلا دائما در حال تهویه باشد. حتما در هنگام خرید ویلا این قابلیت را در نظر بگیرید در غیر این صورت می توانید بعد از ساکن شدن در آن اقدام به نصب سیستم تهویه هوای مطبوع کنید.

نورگیر

خانه ها و ویلاهایی که نورگیر هستند دارای فضای دلباز نیز می باشند. سمت و سوی قرار گرفتن ویلا در میزان نورگیر بودن آن بسیار مهم است. در مشاوره خرید ویلا حتما این نکته به شما یادآور خواهد شد که اگر دکوراسیون داخلی برای شما اهمیت دارد باید ویلایی را انتخاب کنید که نور کافی در آن وجود داشته باشد تا دست شما در چینش وسایل باز باشد.  جهت مشاور برای خرید ویلا زیباکنار با ما تماس بگیرید.

موقعیت مکانی و میزان دسترسی

از مهم ترین مواردی که باید مد نظر قرار دهید موقعیت مکانی و میزان دسترسی ویلا به جاده های اصلی ، مراکز خرید ، مراکز درمانی و مراکز تفریحی است. قطعا شما برای خوش گذراندن به شمال آمده اید و قصد ندارید که ساعات زیادی را در ویلا بمانید. به همین دلیل باید بعد از بیرون آمدن از ویلا در کوتاه ترین زمان ممکن به جاده و سایر مراکز دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت در خرید ویلا شکست خورده اید. قطعا در زمان مشاوره خرید ویلا این نکات را رعایت کنید. قطعا بنگاه املاک معتبر در شمال تمام این موارد را برای شما توضیح خواهند داد
علاوه بر دسترسی به جاده ها و مراکز تفریحی باید میزان دسترسی ویلا به دریا و جنگل را نیز در نظر بگیرید. زیرا این دو مکان برای گردشگران و مسافران از اهمیت زیادی برخوردار است. رفتن به دریا و جنگل تا حد زیادی باعث تغییر روحیه شما و رفع استرس و نگرانی های روزمره خواهد شد.

parsvila3

امنیت ویلا

امنیت ویلا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به نحوی که باید تصمیم نهایی را بر این اساس اتخاذ کنید. ویلاهایی که به نام ویلاهای شهرکی ساخته می شوند امنیت بیشتری نسبت به ویلاهای ساحلی و جنگلی دارند. زیرا دارای نگهبانان ۲۴ ساعته هستند که در صورت عدم حضور شما به مدت طولانی نیز از ویلای شما مراقبت می کنند. معمولا ویلاهای شهرکی دارای موقعیت جغرافیایی مناسب و میزان دسترسی عالی هستند که امنیت و آرامش خاطر را برای شما به همراه می آورند.

اگر قصد دارید ویلای ساحلی و غیر شهرکی را خریداری کنید باید حتما شرایط آب و هوایی آن را در نظر بگیرید. زیرا ممکن است دریا در طول بارندگی طغیان کند و ویلا را تبدیل به یک محل ناامن برای زندگی شما کند. بهتر است وضعیت فرسایش خاک را در منطقه بررسی کنید و اگر شاهد فرسایش زیاد بودید نشان دهنده عدم تعادل آب و هوا در آن منطقه است. شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت فروش ویلا در زیباکنار با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس