۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

معایب ویلا متراژ بالا چیست ؟

کمتر کسی از معایب ویلا متراژ بالا آگاه است. ویلاها در مساحت های مختلفی ساخته می شوند و انتخاب هر کدام از آن ها بر اساس میزان بودجه ، سلیقه و نیاز افراد انجام می شود. معمولا خانواده هایی که دارای اعضای زیاد هستند ترجیح می دهند از ویلاهای بزرگ بهره مند شوند. در این مطلب به بررسی معایب ویلا متراژ بالا خواهیم پرداخت.

معایب ویلا متراژ بالا

معایب ویلا متراژ بالا کدامند؟ ویلاها در مساحت ها و متراژ های مختلفی ساخته می شوند. به طور معمول ویلاهایی که بیش از ۵۰۰ متر هستند تحت عنوان ویلای متراژ بالا معرفی می شوند. این ویلاها به شکل های مختلفی مانند فلت ، نیم پیلوت ، دوبلکس و تریبلکس طراحی شده که نوع دوبلکس جزو پرطرفدارترین انواع ساختمان ویلاست. قبل از اینکه در خصوص معایب ویلا متراژ بالا سخن بگوییم باید اشاره ای به محاسن و مزایای آن داشته باشیم.
اغلب این ویلاها دارای محوطه ای بزرگ هستند که می توانید از انواع درخت های مناسب حیاط ویلا در آن استفاده کنید. گیاهان پوششی ، درختچه ها و چمن ها می توانند منظره ای بسیار زیبا و دلنشین را برای شما به همراه آورند. از دیگر مزایای آن برخورداری از محیطی بزرگ و دلباز است. این ویلاها به نحوی طراحی شده اند که نور طبیعی به میزان کافی از طریق پنجره ها وارد ویلا می شود و به همین دلیل می توانید انواع مختلف دکوراسیون داخلی منزل را در آن پیاده سازی کنید. اکنون به معایب این نوع از ویلاها اشاره می کنیم.

قیمت بالا

اولین مشکلی که در خصوص ویلاهای متراژ بالا وجود دارد قیمت گزاف آن هاست. هزینه خرید ویلا زیباکنار و این ویلاها به قدری زیاد است که کمتر کسی توانایی خرید آن ها را دارد. البته فقط متراژ تعیین کننده قیمت ویلا نیست بلکه سایر عوامل از جمله محل ساخت ویلا و نزدیکی آن به شهر ، ساحل و جنگل نیز می تواند قیمت آن را افزایش دهد. همچنین مصالحی که در ساخت آن بکار می رود باعث بالا رفتن هزینه آن خواهد شد. در مطالب گذشته به ” انواع متریال ویلا ” پرداختیم و گفتیم که به طور مثال استفاده از چوب ترمو در نمای ساختمان هزینه بسیار بالاتری نسبت به سنگ دارد. به طور کلی مصالحی که در ساخت ویلای شمال استفاده می شود با مصالحی که در ساخت ویلاهای عادی در سایر نقاط کشور استفاده می شود متفاوت است.
شمال دارای اقلیمی مرطوب است به همین دلیل نمی توان از مصالح عادی در ساخت ویلاهای آن استفاده کرد. مصالح معمولی در برابر رطوبت عایق نیستند و با جذب آن می توانند به مرور زمان تخریب و فرسوده شوند. برخی از مصالح وارداتی هستند و به دلیل افزایش روز افزون دلار شاهد گران شدن بیش از حد مصالح هستیم.

معایب ویلا متراژ بالاهزینه نگهداری زیاد

قطعا یکی از معایب ویلا متراژ بالا هزینه نگهداری آن است. هر چه امکانات و قابلیت های یک ویلا بیشتر باشد هزینه نگهداری و تعمیر آن نیز بیشتر خواهد شد. زیرا باید امنیت ویلا را تضمین کنید. اغلب افرادی که اقدام به خرید ویلا در شمال کشور می کنند ، مدت کوتاهی در سال در آن اقامت دارند و در سایر مواقع ، ویلا خالی از سکنه است. نصب دزدگیر ، دوربین مدار بسته و استخدام نگهبان ۲۴ ساعته سبب می شود که شما هزینه بسیار زیادی را بابت نگهداری از ویلا پرداخت کنید. علاوه بر امنیت ، استخر ، محوطه و فضای سبز ویلا نیز نیاز به مراقبت و نگهداری دارد.
طراحی دوبلکس
همان طور که اشاره کردیم ویلاهای با متراژ بالا معمولا به صورت دوبلکس ساخته می شوند و این موضوع را می توان از معایب ویلا زیباکنار متراژ بالا دانست. زیرا برخی از خانواده ها کم تعداد هستند و یا تمایلی به سفرهای دسته جمعی ندارند. به همین خاطر ، دلیلی نمی بینند که هزینه زیادی بابت این نوع از ویلاها پرداخت کنند. اگر شما قصد خرید این نوع از ویلاها را دارید توصیه می کنیم ویلای ساحلی یا ویلای جنگلی را خریداری کنید. زیرا دوبلکس بودن آن سبب می شود تا بتوانید منظره پیش رو را از ارتفاع بالاتری مشاهده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.
یکی از نکاتی که در هنگام خرید ویلادر زیباکنار باید به آن توجه داشته باشید خرید ویلا از شرکت ها و بنگاه های املاک معتبر است. زیرا ساخت ویلا در شمال ، علی الخصوص ویلاهای ساحلی رونق بسیار خوبی دارد و این امر سبب ساز سو استفاده برخی از افراد خواهد بود. به این معنی که یک ویلا را به چند نفر می فروشند.

عوامل موثر بر افزایش قیمت ویلا

همان طور که در شمال کشور ویلاهای گران قیمت و لوکس پیدا می شود ، ویلاهایی با قیمت مناسب و متراژ پایین نیز وجود دارد. به طور کلی می توان گفت که عواملی همچون متراژ ، میزان دسترسی ، نوع مصالح ، امکانات و …. مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ویلا محسوب می شوند. اگر انتظار زیادی از ویلا و قابلیت های آن دارید پس باید مبلغ بالاتری را برای خرید آن در نظر بگیرید. برخی از افراد بجای خرید ویلا ، اقدام به خرید زمین در شمال کشور می کنند و به طور شخصی آن را می سازند. برخی دیگر نیز به قصد سرمایه گذاری ، اقدام به خرید ویلای آماده در شمال می کنند. اگر قصد سرمایه گذاری دارید حتما ویلا را در منطقه ای خریداری کنید که امکان پیشرفت داشته باشد.

معایب ویلا متراژ بالابهترین زمان برای خرید ویلا با متراژ بالا

پس از اینکه به مهم ترین معایب ویلا متراژ بالا اشاره کردیم نوبت به این می رسد که به بهترین زمان خرید آن نیز بپردازیم. در برخی از فصول قیمت خرید ویلا کاهش پیدا می کند و برخی از شرکت ها امکان خرید قسطی ویلا در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. در این مواقع می توان گفت که شما با پرداخت پول کمتری می توانید صاحب یک ویلای زیبا در بهترین منطقه ایران شوید. البته لازم به ذکر است که در برخی از معامله ها اگر قیمت خرید یا فروش ویلا در زیباکنار و شمال به میزان قابل ملاحظه ای کم باشد باید آن را گزارش داد. چون ممکن است ویلا دچار مشکل قانونی و ثبتی باشد و یا به چند نفر دیگر فروخته شده باشد.

تماس