۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

معرفی جنگل های گیلان نزدیک زیباکنار

جنگل های گیلان یکی از مقاصد گردشگری محسوب می شود که هر ساله تعداد زیادی از توریست های داخل و خارج از کشور برای دیدن آن ها به مناطق شمالی از جمله استان گیلان و زیباکنار سفر می کنند. جنگل های گیلان به دلیل طبیعت بکر و دست نخورده دارای جلوه ای بسیار زیبا و رویایی هستند که می توانند محل مناسبی برای انبساط خاطر و کسب آرامش باشند.

جنگل های گیلان

بهترین جنگل های گیلان نزدیک زیباکنار کدامند ؟ زندگی شهری سبب شده تا افراد علاقه زیادی به طبیعت ، علی الخصوص جنگل داشته باشند. جنگل به دلیل ویژگی هایی که دارد هر کسی را به خود مسحور می کند و به عنوان یک مکان امن برای تجدید انرژی و روحیه شناخته شده است. در حال حاضر تعداد کسانی که به دلیل زندگی در شهر دچار افسردگی شده اند زیاد است. به همین دلیل روانشناسان بهترین راه درمان را رفتن به طبیعت و استفاده از محیط های سرسبز می دانند. اگر شما هم قصد دارید با خرید ویلا در زیباکنار و شمال از محیط زندگی شهری دور شوید و مدتی هر چند کوتاه را به تمدد اعصاب بپردازید با ما همراه باشید تا بهترین جنگل های گیلان را به شما معرفی کنیم.

قلعه رودخان

قلعه رودخان دارای جنگل های فراوانی است که بیشترین دلیل شهرت آن ، وجود جاذبه های تاریخی است. این منطقه از دوره ساسانی تا به امروز از جذاب ترین مناطق شمال کشور محسوب می شده است که هر ساله توریست ها و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. نزدیکی قلعه رودخان به شهر فومن و زیباکنار موجب شده تا اغلب افرادی که به استان گیلان سفر می کنند ، به سراغ این منطقه هم بیایند و از زیبایی آن لذت ببرند. اگر می خواهید مدتی هر چند کوتاه را در دل جنگل بگذرانید می توانید به منطقه قلعه رودخان سفر کنید.

جنگل‌ میلاش

جنگل های میلاش در شهرستان رودسر و ناحیه رحیم آباد قرار واقع شده است که به دلیل طبیعت بکر و دست نخورده اش دارای شهرت زیادی می باشد. این منطقه پر از جنگل با درخت های سر به فلک کشیده است که هر بیننده ای را به خود مجذوب می کند. رودخانه هایی که در این ناحیه واقع شده اند مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت محسوب می شوند. جنگل میلاش در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد که در فاصله ای بسیار نزدیک به آن می توانید آبشار میلاش را نیز مشاهده کنید. اگر قصد دیدن این آبشار را دارید نمی توانید با ماشین شخصی به آن جا بروید.

کوربار ماسوله

کوربار ماسوله یکی از مناطق جنگلی در نزدیکی شهر ماسوله است که فاصله زیادی با منطقه خوش آب و هوای زیباکنار ندارد. شهر ماسوله به دلیل معماری و ساخت و ساز خانه هایش ، دارای شهرت زیادی در تمام جهان است. تمام خانه هایی که در این منطقه ساخته می شوند به صورت پلکانی هستند. ناحیه کوربار ماسوله به عنوان یک منطقه جنگلی شناخته شده که دسترسی به آن راحت نیست و برای دیدن این جنگل از مسیر سختی عبور کنید. اگر اهل ماجراجویی هستید و هیجان را دوست دارید توصیه می کنیم به سراغ کوربار ماسوله یکی از جنگل های گیلان بروید.

جنگل های گیلانجنگل های تالش

کمتر کسی در ایران وجود دارد که نام جنگل های زیبای تالش را نشنیده باشد. این منطقه در استان گیلان و در فاصله ای نه چندان زیاد از سایر شهرهای خوش آب و هوا مانند زیباکنار واقع شده است. اگر صاحب ویلا زیباکنار هستید از این جنگل ها دیدن کنید. جنگل های بکر ، کوه های بلند و چشم انداز منحصر به فرد سبب شده تا هر ساله گردشگران زیادی به این منطقه رفت و آمد داشته باشند.
اگر تا به حال به شهر زیبای تالش سفر کرده باشید قطعا نمی توانید بگویید که کدام منطقه آن بهتر است. زیرا تمام نواحی آن با درختان سر به فلک کشیده و خانه های روستایی پوشیده شده است. وجود دشت های سرسبز و مکانی به نام گردنه الماس ، تصویری بسیار خوش را در ذهن شما ماندگار خواهد کرد.

قله درفک

درفک از شناخته شده ترین مناطق استان گیلان محسوب می شود که علاوه بر جنگل دارای غاری به همین نام نیز می باشد. در مطالب گذشته تحت عنوان ” آشنایی با غارهای گیلان برای سفر ماجراجویانه ” به معرفی غار درفک پرداختیم. در این مطلب نیز به معرفی جنگل آن اشاره می کنیم. برای رسیدن به این منطقه چشم نواز باید به سمت شهر منجیل حرکت کنید. وجود درختانی سرسبز ، خورشیدی تابان ، کوه های زیبا موجب می شود تا هیچ گاه مناظر آن فراموش نشود.

تنیان

اگر می خواهید استخر طبیعی ، درختان صنوبر ، آب های زلال و بسیاری از زیبایی های طبیعت را یکجا ببینید باید به سراغ روستای تنیان بروید. این روستا پر از مناطق جنگلی است که می تواند تمام زیبایی ها را یکجا به شما هدیه کند. سفر در فصل تابستان موجب می شود تا شما بتوانید در آب های زلال این ناحیه آب تنی کنید و از جنگل های سرسبز آن لذت ببرید.

جنگل های گیلانزندگی در جنگل های شمال !

حتما از خواندن تیتر بالا تعجب کردید و تصور می کنید که زندگی در جنگل امکان پذیر نیست و یا با دشواری زیادی روبروست. اما واقعیت این است که بسیاری از افراد اقدام به ساخت و یا خرید ویلا زیباکنار در جنگل های شمال می کنند. استان گیلان نیز به دلیل زیبایی هایی که دارد به عنوان اولین مقصد آن ها شناخته می شود. زندگی در جنگل موجب می شود تا شما هر لحظه با چشم اندازهای خیره کننده و رویایی مواجه باشید و زندگی رنگ و بوی دیگری به خود بگیرد.
اگر قصد سکونت در ویلاهای جنگلی را دارید باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید و آن هم کمبود امکانات نسبت به ویلاهای شهرکی و ساحلی است. زیرا در جنگل نمی توانید از قابلیت هایی مانند گاز ، آب و .. استفاده کنید و برای بهره مندی از آب باید به سراغ آب چاه بروید. بهداشتی بودن این آب می تواند سلامت شما را تضمین کند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دائما در ویلاهای ساحلی ساکن می شوید توصیه می کنیم برای یک بار ویلاهای جنگلی را نیز امتحان کنید.

تماس