۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

آشنایی با مناطق ممنوعه خرید ویلا

مناطق ممنوعه خرید ویلا چه ویژگی هایی دارد ؟ در این مطلب به بررسی موضوع مهمی خواهیم پرداخت که بسیاری از افراد در هنگام خرید ویلا در شمال نسبت به آن بی توجه هستند. بررسی ویژگی های مناطق ممنوعه خرید ویلا موضوع این مقاله است. تا پایان با پارس ویلا در زمینه فروش ویلا در زیبا کنار همراه باشید.

مناطق ممنوعه خرید ویلا 

مناطق ممنوعه خرید ویلا کدامند ؟ قطعا برای شما هم پیش آمده که در هنگام خرید ویلا در شمال توجهتان به یک ویلا جلب شده که از لحاظ مختلف مانند معماری ، مصالح ، قیمت و … در موقعیت ایده آلی قرار دارد و شما وسوسه به خرید یا اجاره آن شده اید. اما واقعیت این است که شما مجاز به خرید ویلا در هر منطقه ای نیستید. زیرا برخی از مناطق برای این کار نامناسب هستند و می توانند ویلا و جان شما را به خطر بیندازند. مناطق ممنوعه خرید ویلا در شمال را با یکدیگر بررسی می کنیم.

قرار گرفتن ویلا در کنار رودخانه 

در سال های اخیر ویلا سازی در کنار رودخانه ها ممنوع شده است و به دو دلیل اجازه نمی دهند که افراد در این مناطق اقدام به ویلا سازی کنند در غیر این صورت نسبت به تخریب آن اقدام خواهند کرد. اولین در خصوص ممنوعه بودن احداث ویلا در کنار رودخانه ، خطر طغیان است. چون احتمال وقوع سیل و سیلاب وجود دارد و می تواند در یک چشم برهم زدن ویلا را نابود کند.

دومین دلیلی که بر اساس آن خرید ویلا در کنار رودخانه ممنوع اعلام می شود محافظت از منابع طبیعی و همچنین مبارزه با کم آبی است. به همین دلیل اگر ویلا در حریم رودخانه ساخته شود قطعا با تخریب مواجه خواهد شد. قبل از اینکه هزینه هنگفتی بابت خرید این نوع از ویلاها پرداخت کنید ابتدا تمام جوانب آن را بسنجید.

قرار گرفتن ویلا در فاصله بسیار نزدیک به دریا 

خرید ویلاهایی که فاصله بسیار کمی با دریا دارند مانند خرید ویلا در زیبا کنار، ریسک بزرگی است. زیرا برخورد امواج با ساختمان می تواند به مرور زمان اثر فرسایشی داشته باشد و ویلا را از بین ببرد. همچنین میزان رطوبت هوا در نزدیکی دریا بسیار زیاد است و این امر می تواند به مرور زمان بر مصالح بکار رفته در ساخت ویلا تاثیر بگذارد و آن ها را تخریب کند. احتمال بروز آب گرفتگی یکی دیگر از دلایلی است که این منطقه را جزو مناطق ممنوعه خرید ویلا می دانند.

قرار گیری ویلا در مسیر دکل برق 

دکل های فشار قوی برق دارای امواج بسیار قوی هستند که اگر در نزدیکی انسان قرار بگیرند سلامتی و آرامش او را بر هم خواهند زد. زیرا این امواج بسیار خطرناک می باشند و نباید ویلایی را خریداری کنید که در نزدیکی یا مسیر احداث دکل برق قرار داشته باشند. بسیاری از افراد این نکته را نمی دانند و به محض مشاهده قیمت پایین نسبت به خرید آن وسوسه می شوند. در صورتی که اصل ماجرا را نمی دانند !

آشنایی با مناطق ممنوعه خرید ویلا

قرار گیری ویلا در جاده های خاکی 

یکی از مهم ترین معیارها در خرید ویلای شمال ، میزان دسترسی آن است و قرار گیری آن در نزدیکی جاده حکایت از میزان دسترسی آن به مراکز شهری ، درمانی ، پلیس ، تفریحی و … دارد. اما توجه داشته باشید که این جاده نباید خاکی باشد. چون در فصولی مانند زمستان که بارش برف و باران زیاد است جاده گل آلود می شود و به طور کلی امکان رفت و آمد برای شما وجود نخواهد داشت. ذکر این نکته بسیار واجب است که مهم نیست ویلا چقدر لوکس و لاکچری است .بلکه این مساله مهم است که در چه مکانی واقع شده است و آیا می توانید بعد از سکونت در آن رفاه و آسایش خود را تامین کنید یا خیر ؟

قرار گیری ویلا در اراضی کشاورزی

بسی جای تاسف است که بگوییم در سال های اخیر کشاورزان زیادی زمین های زراعی خود را به مردم شهر می فروشند تا آن ها ویلا را سازی انجام دهند. ساخت این ویلاها در زمین های کشاورزی تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل از نظر قانونی ویلا با خطر تخریب توسط قانون روبروست و توصیه می کنیم سرمایه خود را در مناطق ممنوعه خرید ویلا هزینه نکنید. زیرا این زمین ها قبل از ساخت ویلا کاملا خشک می شوند و بسیاری از گونه های طبیعی و گیاهی از بین می رود. همچنین حفر چاه هایی به منظور ساخت استخر و سایر ویلاهای لاکچری در این زمین ها می تواند خطر بی آبی و کمبود آب را با بحران جدی تری روبرو کند. معمولا زمین های کشاورزی دارای قیمت های بسیار پایینی هستند و اغلب خریداران وسوسه می شوند.

قرار گیری ویلا در مکان های دور و پرت 

همان طور که اشاره کردیم ویلا باید دارای دسترسی باشد تا شما بتوانید در مدت زمان کوتاهی به جاده اصلی مانند ویلا زیبا کنار، مراکز شهری و تفریحی دسترسی داشته باشید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در مناطق پرت و دور افتاده اقدام به خرید و یا ساخت ویلا نکنید. زیرا دسترسی شما بسیار محدود خواهد شد.

آشنایی با مناطق ممنوعه خرید ویلا

نکته مهم !

اغلب افراد ترجیح می دهند برای فرار از استرس های زندگی شهری و مشغله های کاری ، به یک منطقه خوش آب و هوا مانند شمال کشور پناه ببرند و هر چند وقت یک بار برای کسب آرامش به آن جا سفر کنند. در دنیای امروز که اکثر افراد دچار مشکلات اقتصادی شده اند بودجه کافی برای خرید ویلا را ندارند.  از طرفی بازار ساخت و فروش ویلا در شمال بسیار داغ است. به همین دلیل برخی از افراد سودجو با ساخت ویلا در مکان های نامناسب و یا فروش زمین های زراعی با قیمتی بسیار نازل تلاش می کنند تا افراد را به خرید زمین و ویلا ترغیب کنند. برخی از این ویلاها نیز دارای سندهای نامعتبر هستند که قطعا خریدار را در دردسر خواهد انداخت.

توصیه ما به شما عزیزان این است که قبل از خرید ویلا به تمام مواردی که در این مطلب و سایر مطالب وب سایت اشاره شده توجه کنید و از خرید ویلا در مناطق ممنوعه ، فاقد سند معتبر و … بپرهیزید. برای اینکه بتوانید با خیال راحت اقدام به خرید ویلا در شمال کنید پیشنهاد می کنیم به سراغ مشاور املاک معتبر بروید. در مطالب گذشته تحت عنوان ” معیارهای انتخاب مشاور املاک چیست  ؟ ” به بررسی ویژگی هایی پرداختیم که بر اساس آن می توانید یک مشاور املاک معتبر پیدا کنید. همچنین بررسی سند و استعلامات لازم از سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری جزو ضروری ترین کارهایی است که باید قبل از خرید ویلای مورد نظر انجام دهید. سند ویلا در شمال دارای چند نوع مختلف است که در مطالب گذشته به معرفی آن ها و معتبرترین شان پرداختیم. شما می توانید در صورت تمایل به خرید ویلا زیبا کنار می توانید با ما تماس بگیرید.

تماس