۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱

نقش تکنولوژی در سفر چیست ؟

نقش تکنولوژی در سفر به قدری پررنگ است که نمی توان مسافرت بدون تکنولوژی را متصور شد. زیرا بسیاری از امور به واسطه حضور تکنولوژی برای ما آسان می شوند که می توان به نرم افزارهای مسیر یاب ، رزرو انواع بلیط ، اینترنت اشیاء و …. اشاره کرد. در سال های گذشته نقش تکنولوژی در سفر بسیار کمرنگ بود و افراد بدون در نظر گرفتن آن اقدام به مسافرت های طولانی مدت می کردند اما در حال حاضر اوضاع فرق کرده است.

نقش تکنولوژی در سفر

در سال های نه چندان دور نقش تکنولوژی در سفر به قدری کمرنگ بود که برخی از مواقع دیده نمی شد و افراد اهمیت زیاد به آن نمی دادند گویی که اصلا وجود نداشت. ولی در زندگی امروز به موجب گسترش فضای دیجیتال و ورود آن به تمام ابعاد زندگی انسان سبب شده تا شاهد پررنگ تر شدن نقش آن هستیم چون قادر است مسافرت را برای افراد دلچسب تر کند. به عنوان مثال مشتریان پارس ویلا برای خرید ویلا در زیباکنار یکی از معیارهای مهمی که مد نظرشان است داشتن اینترنت پرسرعت است. به جرات می توان گفت که سفر کردن برای انسان می تواند تاثیرات بسیار مثبت و چشم گیری در روحیه بگذارد و در بالا بردن کیفیت زندگی نیز به آن ها کمک شایانی کند. حتما برای شما جالب خواهد بود اگر بدانید که تاثیر یک سفر خوب بر روحیه می تواند تا ۶ ماه ماندگار باشد و فرد را در بهترین حالت روحی قرار دهد.

اما سوال مهم اینکه نقش تکنولوژی در سفر چیست و به چه طریق باعث تسهیل و بالا بردن جذابیت آن شده است؟ قطع به یقین می توان گفت که نسل آینده و فرزندان مان هیچ تصوری از خرید بلیط به شکل حضوری نخواهند داشت. سفر کردن به مناطق ناشناخته را امری ناممکن نمی دانند زیرا می توانند که نرم افزارهای مسیر یاب مانند یک همسفر خوب در کنار آن ها خواهد بود. در سال های آینده قطعا هیچ مکانی وجود نخواهد داشت که فاقد اینترنت باشد.

مهم ترین تاثیر و نقش تکنولوژی در سفر

صرفه جویی در مصرف کاغذ

پارس ویلا به عنوان یک شرکت مشاور املاک جهت خرید و فروش ویلا در زیبا کنار در ابتدای مطلب به این موضوع اشاره کرده است که یکی از مهم ترین جوانب و نقش های تکنولوژی در سفر این است که می توان بسیاری از کارها مانند رزرو و خرید بلیط را به صورت آنلاین انجام داد. همین امر سبب می شود تا در مصرف کاغذ صرفه جویی شود و تمام موارد لازم در سیستم ها ذخیره شود.

صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در زمان از چند جنبه حائز اهمیت است. هنگامی که شما تمام کارهای سفر را به شکل اینترنتی و آنلاین انجام می دهید دیگر نیازی به حضور در صف های طولانی ندارید و این مساله می تواند به شدت باعث صرفه جویی در زمان شما شود و دیگر لازم نباشد که با رفت و آمد در سطح شهر و گیر افتادن در ترافیک ، وقت با ارزش خود را هدر بدهید.

مورد دیگر که باعث صرفه جویی در زمان شما می شود این است که اگر برای اولین بار به یک مکان ناشناخته سفر می کنید قادر خواهید بود که از نرم افزارهای مسیر یاب بهره بگیرید. این نرم افزارها به شما کمک می کنند تا به راحتی مسیر خود را پیدا کنید و دچار اشتباه نشوید. در صورتی که نبودن این نرم افزارها موجب می شود شما مسیر را به اشتباه طی کنید و مجبور به برگشت از آن شوید.

نقش تکنولوژی در سفراستفاده از ابزارهای پیشرفته

برخی از افراد در هنگام سفر کتاب ها ، آهنگ ها و فیلم های مورد علاقه شان را با خود همراه می کنند تا در ویلا زیباکنار و اقامتگاه از آن بهره ببرند. این مساله باعث می شود تا وزن بار آن ها به شدت افزایش پیدا کند و در برخی از مواقع بابت آن جریمه پرداخت کنند. اما از مهم ترین تاثیرات و نقش تکنولوژی در سفر می توان به امکان فشرده کردن تمام فایل ها اشاره کرد. چون دیگر نیازی نیست که شما تمام کتاب هایتان را به شکل فیزیکی با خود حمل کنید. بلکه می توانید یک فلش تهیه کنید و آن ها را به شکل pdf در آن ذخیره کنید. همچنین برای فیلم برداری و عکس برداری نیازی به حمل دوربین های سنگین وزن نیست .چون تلفن های همراه به قدری هوشمند شده اند که می توانید هر تعداد عکس و فیلم را به کمک آن بگیرید.

ارتباط بهتر با غیر همزبانان

واقعیت این است که نقش تکنولوژی در سفر غیر قابل انکار است. یکی از مزایایی که تکنولوژی در اختیار شما قرار می دهد امکان ترجمه همزمان است. به این معنی که شما می توانید اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مترجم آنلاین را بر روی دستگاه های هوشمند مانند تلفن همراه و تبلت نصب کنید و با غیر همزبانان خود ارتباط برقرار کنید. در صورتی که در سال های گذشته که این نرم افزارها وجود نداشت شما باید زبان خود را تقویت می کردید و دائما کتاب ” انگلیسی در سفر ” را با خود حمل می کردید.

امکان پرداخت های آنلاین

اگر در سفر هستید و مجبور به پرداخت پول به فرد دیگری هستید نیازی نیست تا به صف های طویل عابر بانک ها مراجعه کنید بلکه می توانید با نصب نرم افزارهای معتبر مانند ” آپ ” بر روی دستگاه هوشمند مانند تلفن همراه اقدام به انجام تراکنش های لازم کنید. این کار می تواند باعث سرعت در انجام کارها ، صرفه جویی در زمان ، هزینه و کاغذ کند. امنیت این روش نیز بیشتر از استفاده از عابر بانک است. زیرا با دارا بودن رمز دوم پویا قادر خواهید بود که هر چند دقیقه یک بار ، رمز جدید دریافت کنید و از بابت سرقت های اینترنتی خیال تان راحت باشد.

نقش تکنولوژی در سفراستفاده از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به بهترین شکل قادر است باعث افزایش راندمان و بهبود عملکرد مکان هایی از جمله هتل ها و فرودگاه های شود. وجود هوش مصنوعی قادر است در تشخیص چهره کمک شایانی کند. علاوه بر این هوش مصنوعی کارهایی از جمله پذیرش مسافر در هتل ها و مسافرخانه ها را نیز انجام می دهد. به بیانی ساده تر باید بگوییم که تکنولوژی هوش مصنوعی توانسته به میزان قابل توجهی وطایف انسانی را اجرا کند و جای نیروهای انسانی را در اغلب امور گرفته است.

اینترنت اشیاء

اینترنت اشیا این قابلیت را در اختیار افراد و مسافرین قرار داده تا بتوانند با بهره گیری از اینترنت وسایل مختلف را مدیریت کنند. به طور نمونه می توان به خاموش و روشن کردن چراغ ها در ساعت معین اشاره کرد.  همچنین خودرو های هوشمند فاقد راننده , روشن و خاموش کردن بخاری و سیستم های تهویه مطبوع از مهم ترین مزایای اینترنت اشیای به شمار می رود که انقلابی عظیم در زندگی روزمره افراد به وجود آورده است و نقش خود را در سفر نیز به اثبات رسانده است.

تماس