۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

روش‌های نگهداری از استخر ویلا شمال

در این مطلب قصد داریم به روش‌های نگهداری از استخر ویلا شمال بپردازیم. قطعا یک ویلای شیک و مجلل بدون داشتن استخر هیچ صفایی ندارد زیرا وجود استخر به عنوان یکی از عناصر مهم در شناخت یک ویلای جذاب محسوب می‌شود در این بخش علاوه بر بررسی روش‌ هایی برای نگهداری از استخر ویلا به سایر جواب این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

روش‌های نگهداری از استخر ویلا

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که روش های نگهداری از استخر ویلا را نمی‌دانید با ما همراه باشید تا نکات مهمی را در این خصوص به شما عزیزان بگوییم. ویلاها در انواع مختلف ساخته می‌شوند که یکی از محبوب‌ ترین و پرطرفدارترین آنها ویلاهای مجلل و شیک است. این ویلاها دارای مشخصه ‌های مختلفی هستند که می‌توان به سیستم هوشمند ، استخر ، جکوزی و …. اشاره کرد. این مطلب می‌خواهیم با شما در خصوص روش ‌های نگهداری از استخر ویلا سخن بگوییم.
استخر به عنوان جذاب‌ ترین بخش یک ویلا شناخته ‌می ‌شوند که می ‌توانند منظره و چشم‌انداز بسیار زیبایی به محوطه بدهد و امکان شنا و آب ‌تنی شما و اعضای خانواده و دوستان تان را نیز فراهم کند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از شنا کردن در استخر لذت می ‌برید پس باید نکات بهداشتی مربوط به آن را نیز رعایت کنید زیرا شنا کردن در آب آلوده می‌ت واند مضرات زیادی برای شما و سلامت تن به همراه داشته باشد.
معمولا افراد ترجیح می‌دهند که در فصل بهار و تابستان به شنا کردن در استخر پردازند و اوقات فراغت خود را به این شکل بگذرانند. اما نکته‌ مهم این است که شما باید با روش ‌های نگهداری از استخر ویلا نیز آشنایی داشته باشید تا در مواقع مناسب نسبت به بهداشتی کردن و ضد عفونی کردن آن اقدام کنید. تمیز کردن و نگهداری از استخر ویلا نیازمند برداشتن چندگام مهم است که به ترتیب به آنها اشاره می‌کنیم.

گام اول : آماده سازی و حفاظت

توصیه می‌کنیم در گام اول از عملکرد و راندمان صحیح استخر اطمینان حاصل کنید. زیرا در برخی از مواقع وجود مشکلاتی در سیستم و تاسیسات استخر باعث می‌شود که دائما آب آن آلوده شود. شما می‌توانید آماده سازی و حفاظت از استخر را با توجه به موضوعاتی مانند سر پوشیده بودن یا سرباز بودن آن انتخاب کنید. به طور مثال در استخرهایی که سرباز هستند نیازی نیست تا شما از سیستم‌ های تهویه یا تنظیم سرما و گرما استفاده کنید. چون معمولا در این شرایط آب دارای تعادل مناسب است. پمپ ‌های استخر را باید با دقت بررسی کنید و از صافی آنها مطمئن شوید. مرتبا صافی آنها را تخلیه کنید. معمولا برای تمیزی اطراف استخر و مواردی از این دست باید به نکات بسیار مهمی توجه کنیم.
یکی دیگر از مواردی که در نگهداری از استخر ویلا زیباکنار بسیار مهم است این است که سطوح داخلی و خارجی آن را به دقت چک کنید و مطمئن شوید که هیچ گونه آسیبی ندارند. چون معمولا استخرها به روش خانگی استفاده می‌شوند و باید از ایمنی زیادی برخوردار باشد. اگر شما قصد شنا کردن در استخرهای بیرون از ویلا را داشته باشید در آن مکان افرادی به نام غریق نجات وجود دارند که می‌ توانند شما را در هنگام خطر نجات اما استخرهای خانگی معمولا این امکان را ندارند و جان شما بیشتر در خطر می ‌افتد. شما باید مجراهای ورودی و آب استخر را بررسی کنید همچنین تجهیزات فلزی یکی دیگر از مواردی است که باید در این مرحله به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

نگهداری از استخر ویلاگام دوم : بررسی سیستم لوله کشی استخر

یکی دیگر از روش های نگهداری از استخر ویلا و مراقبت از آن این است که سیستم لوله‌کشی استخر را کاملا باید بررسی کنید و با مشاهده‌ هر گونه نشت احتمالی از پیشرفت آن جلوگیری کنید. شما باید به بهترین روش از استخر ویلا مراقبت و بهداشت آن را رعایت کنید. واقعیت این است که برخی از افراد تصور می‌کنند که نگهداری و مراقبت از استخر در ویلا کار بسیار دشواری است و نیاز به افراد متخصص و اقدامات تخصصی دارد در صورتی که شما می ‌توانید از تجهیزات آسان و کم هزینه مثل پمپ تصفیه آب استخر و …. استفاده کنید و با قرار دادن روکش‌ های محافظ از ورود آلودگی‌ های مختلف به آب استخر جلوگیری کنید.
موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسیاری از افراد بعد از خرید ویلا در زیباکنار و شمال آن را به حال خود رها می‌کنند و فقط مدت کوتاهی در طول سال در آن سکونت دارند. اگر شما هم جز این از افراد هستید باید بدانید که نگهداری و از استخر ویلا در شمال به تلاش بیشتری نیاز دارد. زیرا باید آب را تصفیه کنید استفاده از پمپ‌ های گرمایشی و سرمایشی را جدی ‌تر بگیرید و اجازه دهید تا بیست و چهار ساعت آب از فیلترها عبور کند و مواد اضافی و آلودگی ها از آب گرفته شود.

گام سوم : کلر زدایی

اگر قص خرید ویلا زیباکنار استخر دار دارید دمای متوسط و معمولی آب استخر حدودا ۲۶ الی ۲۷ درجه سانتیگراد است. شما باید این دما را رعایت کنید و در صورت نیاز دمای آن را بیشتر یا کمتر کنید. سنجش دمای آب با استفاده از کیت‌ های مخصوص انجام می‌شود. اگر مشاهده کردید که بعد از مدتی آلودگی‌ هایی مانند جلبک وارد استخر شما شد و شکل و ظاهر آن را مانند مرداب کرد باید با استفاده از مواد شیمیایی خاص به آب استخر شوک دهید تا جلبک‌ ها کاملا از بین بروند و آب پاکسازی شود.
توجه داشته باشید که اگر آب استخر را با کلر تصفیه کردید و پاکسازی شد ، باید به طور مجدد از پمپ ‌های تصفیه استفاده کنید تا مطمین شوید که آب کاملا بهداشتی شده است.

نگهداری از استخر ویلانکات مهم در نگهداری از استخر ویلا

– بهترین ماده‌ای که می‌تواند برای پاکسازی آب استخر از آن استفاده شود کلرهای پودری است .کلرهای پودری ته‌ نشین می ‌شوند. پس بهتر است بعد از اینکه آن را با آب ترکیب کردید اجازه دهید تا ته ‌نشین شدن آن انجام شود و سپس مایع شفاف را در استخر بریزید.

– اگر بعد از مدتی قصد راه ‌اندازی استخر را داشتید توصیه می‌کنیم تا ۲۴ ساعت روش پاکسازی آب را ادامه دهید تا تمام باکتری ‌های موجود در آب از بین برود بعد از ۲۴ ساعت باید با استفاده از کیت ‌های شیمیایی میزان کلر و بقیه‌ موارد شیمیایی آب را سنجش کنید و مطمئن شوید تا آب از بهداشت کافی برخوردار است در غیر این صورت شما دچار انواع بیماری ‌های پوستی خواهید شد.

– در حال حاضر استخرهایی که در ویلاهای مجلل و شیک ساخته می‌شوند دارای فیلتراسیون هستند. وجود سیستم ‌های فیلتراسیون باعث می‌شود تا مواد غیر محلول در آب استخر وارد نشود و محافظت و نگهداری از آن به بهترین شکل انجام شود.

تماس