۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

هنگام بازدید از ویلا در زیباکنار به چه مواردی توجه کنیم

هنگام بازدید از ویلا در زیباکنار به چه مواردی توجه کنیم

ویلا در زیباکنار یک انتخاب ایده آل برای گذراندن ایام تعطیلات و بودن در کنار خانواده است که زمینه را برای استفاده از دریا و جنگل را فراهم می‌آورد. این ویلاها در کنار سایر اقامتگاه‌های استان گیلان و شهر زیباکنار هر ساله میزبان میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی هستند.

بااین‌ وجود ویلاها از اهمیت بیشتری برخوردارند و گردشگران آنها را برای بیش از چند روز می‌خواهند. بنابراین نحوه انتخاب آنها و همچنین بستن قرارداد اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند یک تجربه خوشایند برای شما باشد.

در انتخاب و بازدید از ویلا در زیباکنار اصول خاصی وجود دارد که باید مورد نظر قرار گیرد.

ویلا در زیباکنار همانند سایر املاک موجود در کشور می‌تواند شرایط مختلفی را تجربه کند و این شرایط وضعیت آن را به کلی تحت تأثیر قرار می‌دهد. از مستاجرین قبلی گرفته، تا شخص سازنده و مشاور املاک می‌توانند انتخاب شما را تحت تأثیر قرار دهند، تا اینکه شرایط خود ویلا نیز تأثیرگذار است.

بنابراین قبل از بستن قرارداد و نهایی کردن آن، شخص خریدار باید موارد مختلفی مد نظر قرار دهد و در واقع ویلا را با شرایط مشخص و دقیق انتخاب کند. متأسفانه افراد بسیاری به خاطر اهمال شخصی و اعتماد به افراد غیر در این مورد دچار مشکل می‌شوند.

ویلا در زیباکنار

اول؛ مجوز مشاور املاک فروشنده ویلا در زیباکنار را ببینید!

معتبر بودن و داشتن مجوز برای مشاور املاک موضوع مهمی در خرید ویلا در زیباکنار است و اگر در این مورد توجه زیادی به خرج ندهید ممکن است با مشکلات متعددی مواجه شوید.

برخی از افراد کلاهبردار به دلایل مختلفی امکان فعالیت به صورت قانونی را ندارند و حتی ویلاهایی که می‌سازند مشکلات قانونی بسیاری دارند. بنابراین رفتن به سمت آنها و اعتماد به آنها می‌تواند سرمایه شما را نابود کند و شما را با چالش‌های بزرگ‌تری مواجه کند.

متأسفانه تعداد مشاورین املاکی که به این روش برای خود کسب و کاری راه انداخته‌اند کم نیست و افرادی که در بازار ویلا زیباکنار تازه‌کار و مبتدی هستند در دام این افراد گیر می‌کنند. در اغلب مواد پیشنهادهایی غیرواقعی و پایین‌تر از حالت معمول دریافت می‌کنید که باید به آنها شک کنید.

ارائه قیمت پایین در کانال‌های تلگرامی و تبلیغات انبوه مخفیانه یکی از راهکارهای این دسته از افراد است که جذابیت بسیاری دارند. متأسفانه راه تشخیص درستی برای شناختن این کلاه‌برداران وجود ندارد و تنها راهی که دارید این است که مجوز رسمی و تأیید شده فروش ویلا در استان گیلان یا سایر شهرهای شمال کشور از آنها بخواهید.

مجوز ساخت و پایان کار ویلا در زیباکنار را ببینید!

بعد از دریافت قیمت و مشخصات ویلا زیباکنار و توافق اولیه، قبل از اینکه به ویلا بروید و از آنجا دیدن کنید، حتماً از مشاور املاک یا فروشنده مجوز ساخت و پایان کار را بخواهید. یکی از مشکلاتی که در مورد ویلاهای شمال کشور وجود دارد این است که بسیاری از آنها فاقد مجوز هستند و به صورت مخفیانه ساخته شده‌اند. طبیعتاً هر ملکی که مجوز ساخت نداشته باشد و دولت نیز وجود آن را تأیید نکرده باشد در معرض تخریب و مسائل دیگری وجود دارد. البته شاید به قول‌هایی مبنی بر صدور مجوز یا پایان کار در زمان دیگری مواجه شوید که نمی‌توان به آنها اعتماد کرد.

توصیه ما این است که به هنگام خرید ویلا در زیباکنار حتماً از فروشنده مجوز ساخت را درخواست کنید و حتی‌الامکان مجوز پایان کار را بگیرید. این مجوزها شما را مطمئن خواهد کرد که ملک مورد نظر مشکلی ندارد و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که ممکن است صدور مجوز برای یک ویلا کمی زمان‌بر باشد و فروشنده نیز از شما بخواهد کمی صبر کنید. اگر با یک فروشنده یا مشاور املاک معتبر قرارداد بسته‌اید می‌توانید در قرارداد خود این مورد را ذکر کنید و به آنها فرصت دهید که مجوزهای لازم را به شما ارائه دهند.

ویلا در زیباکنار

منابع آب، برق و گاز را بازرسی کنید!

یکی دیگر از مواردی که در ویلا زیباکنار فاقد مجوز می‌تواند رخ دهد این است که سازندگان و فروشندگان آنها از شیوه‌هایی مخفیانه و غیرقانونی برای تأمین آب، برق و گاز ویلا استفاده می‌کنند.

اگر یک ویلا فاقد مجوز باشد، سازندگان با ویلاهای مجاور توافق می‌کنند و امکانات اولیه خود را از آن‌ها تأمین می‌کنند. شاید در نگاه اول به این مسئله اهمیت ندهید و به اینکه این امکانات تأمین باشند بسنده کنید. اما باید توجه داشته باشید که این مسئله می‌تواند بحران‌های بزرگ‌تری برای شما به وجود آورد با همسایه‌های خود دچار مشکل شوید.

یک نکته مهم دیگر در مورد ویلا در زیباکنار این است که برخی از آنها از چاه برای تأمین آب استفاده می‌کنند. اگرچه استفاده از چاه آب گزینه بدی نیست و حتی هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد، اما برخی از افراد متقلب از بشکه‌های ۲۰۰ لیتری دفن شده به عنوان چاه آب استفاده می‌کنند و مشکلات شما را بیشتر خواهند کرد. اگر قرارداد خرید ویلای خود را بسته باشید راه فراری نخواهید داشت.

دیوارهای ویلا را بررسی کنید!

یکی از مواردی که به هنگام پایین بودن قیمت ویلا در زیباکنار باید به آن شک کنید، وضعیت دیوارهای ویلا است. دیوار ویلا را از چند جهت می‌توانید بررسی کنید.

در وهله اول دیوارهای اصلی ساختمان به دلیل اینکه در معرض رطوبت قرار دارند ممکن است دچار مشکل شده باشند، بنابراین باید آنها را از لحاظ استحکام و شرایط فیزیکی مورد بررسی قرار دهید.

اما علاوه بر دیوار اصلی ویلا زیباکنار، دیوارهای اطراف و محوطه ویلا نیز اهمیت بسیاری دارند و مرز شما را با محیط اطراف نشان می‌دهند. خراب بودن دیوارها، مشخص نبودن وضعیت دیوارها و حتی معلوم نبودن مرز ویلا مشکلاتی است که ممکن است به خاطر مشخص نبودن دیوار ویلا ایجاد شود.

بد نیست در اطراف ویلا چرخی بزنید!

اگر بخش‌های داخلی ویلا زیباکنار را بررسی کردید و شرایط آنها راضی‌کننده بود، توصیه می‌شود که محیط خارج از ویلا را چرخی بزنید و وضعیت همسایه‌ها و زمین‌های اطراف ویلا را بررسی کنید.

ممکن است یک ویلا در یک منطقه نامناسب از لحاظ زمین شناختی دچار مشکل شده باشد؛ یا حتی ممکن است از لحاظ همسایه‌هایی که در کنار شما هستند و وضعیت فرهنگی آنها دچار مشکل شوید. بنابراین حتی‌الامکان اطلاعات کاملی در مورد اطراف ویلا کسب کنید و به راحتی از این مسئله عبور نکنید.

تماس