۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی شامل چه مواردی هستند؟

Real Places theme must be activated to use Property Listing Visual Composer element!

وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی

وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی

وجود وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی می تواند از بروز مشکلات در حین سفر جلوگیری کند .اگر جزو کسانی هستید که به تازگی قصد سفر دارید و تجربه ای در این زمینه ندارید به شما توصیه می کنیم با این مقاله همراه باشید. در این قسمت در مورد وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی صحبت خواهیم کرد. همچنین اگر هم به فکر خرید ویلا افتادید می توانید برای اطلاعات بیشتر از خرید ویلا در زیباکنار با کارشناسان ما در پارس ویلا در تماس باشید.

 

 

لوازم مورد نیاز برای مسافرت با ماشین چه چیز هایی هستند ؟

ایام عید نوروز نزدیک است به همین خاطر به موضوع وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی اشاره می کنیم. در این ایام اغلب افراد قصد سفر دارند اما اغلب آن ها بی تجربه و یا کم تجربه هستند. عدم همراه داشتن وسایل ضروری در سفر موجب می شود که در حین سفر مشکلات فراوانی برای شما به وجود بیاید و باعث شود تا سفرتان خراب شود. اما این وسایل ضروری کدامند؟ چه چیز هایی برای مسافرت لازم است ؟

 

چادر مسافرتی

به همراه بردن چادر مسافرتی بسیار مهم است. شاید با خود فکر کنید که شما قرار است در هتل اقامت داشته باشید و همراه بردن چادر مسافرتی ضرورتی ندارد. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است زیرا ممکن است بخواهید برای ساعاتی در کنار دریا , ساحل و جنگل سکونت کنید و باید چادر مسافرتی را با خود ببرید. علاوه بر این اگر مجبور به رانندگی در مسیرهای طولانی هستید حتما بعد از چند ساعت رانندگی احساس خستگی خواهید کرد و برای استراحت باید در جایی سکونت کنید.

در هنگام خرید چادر مسافرتی که از وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی است باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. به طور مثال از خرید چادر با وزن زیاد خودداری کنید زیرا سنگین بودن بار می تواند شما را خسته کند. نکته دیگری که باید حتما توجه ویژه ای به آن داشته باشید این است که چادرهای بزرگ را انتخاب کنید. اغلب چادرها فضای بسیار کوچکی دارند. اگر تعداد افراد خانواده شما ۳ نفر است نباید چادر ۳ نفره بخرید بلکه باید چادری را تهیه کنید که ظرفیت آن ۶ نفر باشد.

 

زیر انداز

همراه داشتن زیرانداز باید با توجه به مقصد انتخاب شود. به طور مثال قصد دارید به مناطقی سفر کنید که محیطی کوهستانی دارد. قطعا استفاده از زیر اندازهای معمولی نمی تواند نیاز شما را پاسخگو باشد زیرا بسیار نازک هستند و سنگ هایی که بر روی سطح زمین قرار دارند موجب آزار خواهند شد. بدین منظور باید از زیر اندازهایی استفاده کنید که دارای لایه ای اسفنج هستند. در خرید زیر انداز نیز نکات مهمی وجود دارد. بزرگ بودن و ضد آب بودن آن از مهم ترین نکات در خرید محسوب می شود. تصور کنید که مقصد شما مکانی مانند شمال کشور است و می خواهید که در ساحل اقامت داشته باشید. اگر زیرانداز شما ضد آب نباشد باعث خیس شدن شما و وسایلتان خواهد شد.

 

وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی

سبد بزرگ

اگر در سفر با ماشین شخصی وسیله ای مانند سبد و یا جعبه بزرگ به همراه نداشته باشید موجب می شود که تمام وسایل شما پراکنده باشند و در صورتی که به یکی از آن ها نیاز داشتید باید تمام ماشین را بگردید تا آن را پیدا کنید. اما سبدهای مسافرتی شما را نجات خواهند داد! زیرا تمام وسایل در آن چیده می شوند و به راحتی می توانید آن ها را پیدا کنید. سبدهای مسافرتی از وسایل مورد نیاز و مهم به شمار می روند.

 

وسایل خواب

وسایل خواب مانند کیسه خواب , بالش و پتوی مسافرتی نیز وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی هستند. کیسه های خواب از متریال مختلفی ساخته می شوند که در هنگام خرید می توانید به آن توجه کنید. پارامترهای دیگری نیز مانند تحمل و شکل کیسه خواب در خرید آن موثر است. اگر قصد اقامت در هتل و یا مسافرخانه را دارید بهتر است از هزینه کردن برای خرید آن منصرف شوید زیرا معمولا قیمت بالایی دارند.

 

آب و نوشیدنی

آب از جمله ضروری ترین وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی است. زیرا بدون آب نمی توان مسیر طولانی جاده را به راحتی طی کرد. تشنگی کودکان نیز مزیت بر علت می شود تا سفر شما تلخ شود. پس همیشه چند بطری بزرگ پر از آب با خود همراه ببرید. می توانید تعدادی از بطری ها را نیز به صورت یخ زده حمل کنید تا همیشه آب خنک در دسترس داشته باشید.

 

غذای سالم

توصیه کارشناسان به شما این است که هیچ گاه از رستوران های بین راهی غذا تهیه نکنید. معمولا غذای این نوع از رستوران ها بهداشتی نیستند و قیمت بالایی دارند. برخی از افراد مانند کودکان معده حساسی دارند و ممکن است با مصرف غذای رستوران های بین راهی دچار مسومیت شوند و سفر را به کام شما تلخ کنند. پس بهترین کار این که برای حداقل دو وعده غذاهای سالم و سرد همراه داشته باشید. از حمل غذاهای پخته اجتناب کنید چون ممکن است در طول راه دچار خرابی شوند. می توانید تعداد کنسرو را بجوشانید و با خود همراه ببرید.

 

وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی

وسایل پخت و پز

وسایلی مانند قابلمه کوچک , ماهی تابه , روغن , کبریت و … را در سبد مسافرتی جای دهید تا در اوقات مختلف بتوانید غذاهای مورد نظر را بر روی شعله گاز بپزید. همراه داشتن وسایل پخت و پز برای زمانی مناسب است که قصد دارید شبی را در چادر اقامت کنید. در غیر این صورت اگر قصد اقامت در هتل را دارید نمی توانید در آن جا پخت و پز انجام دهید.

 

داروها و کمک های اولیه

ممکن است در سفر نیاز به چسب زخم پیدا کنید. پس حتما جعبه کمک های اولیه مانند چسب زخم , الکل , بتادین و باند را همراه ببرید. همچنین قرص های مسکن , ضد تهوع و تب بر نیز جزو وسایل مورد نیاز برای مسافرت با ماشین شخصی هستند. پس از آن ها غافل نشوید. لازم به ذکر است اگر شخصی همراه شماست که بیماری خاصی دارد داروهای او را فراموش نکنید.

 

وسایل بهداشتی

وسایل بهداشتی مانند انواع دستمال کاغذی , دستمال توالت , شامپو , صابون و … در سفر ضروری هستند. حتما قبل از بستن چمدان مسافرتی از وجود آن ها در چمدان مطمئن باشید. برای سهولت در استفاده می توانید آن ها در ماشین و یا سبد مسافرتی قرار دهید.

 

تماس