۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

ویلای سنتی یا ویلای لوکس

ویلای سنتی یا ویلای لوکس

تنوع ویلاهای شمال بسیار بالاست و ویلاهای با متراژ، معماری، تعداد طبقات مختلف که موجب تفاوت در شکل و ظاهر ویلاها شده است تقریبا پوشش دهنده ی هر نوع سلیقه ای است. برخی از ویلاها به صورت سنتی ساخته می شوند در حالی که برخی دیگر لوکس و لاکچری به شمار می روند. حکمران ویلای سنتی طبیعت است و جنگل و دریا و در ویلاهای لوکس و لاکچری امکانات است که حرف اول را می زند.

انتخاب بین ویلای سنتی و لاکچری به افراد بستگی دارد، عده ای دوست دارند که در شمال بوی دود و جنگل و دریا را تجربه کنند و میزان دسترسی به امکانات برایشان در اولویت نیست و عده ای نیز معتقدند که هنگام رفتن به شمال باید امکانات زیادی در اختیارشان باشد تا بتوانند از تفریحات شمال لذت ببرند. ویلاهای موجود در شمال پاسخگوی همه ی این نیازهای متنوع است و شما می توانید متناسب با نیاز خود اقدام به خرید ویلا در زیباکنار نمایید.

ویلای سنتی یا ویلای لوکس

معماری ویلاهای لوکس بیشتر شبیه ویلاهای اروپایی است و به معماری غربی نزدیک است. گرمایش و سرمایش ویلاهای لاکچری با اسپیلت، سیستم های گرمایش از کف و کولرهای گازی تامین می شود و از شیشه های دوجداره به عنوان عایق صوت و حرارت استفاده می شود. نورپردازی در این ویلاها بسیار اهمیت دارد تا بخش های مختلف ویلا در شب نیز روشنایی مطلوبی داشته باشد. اگر امکانات برای شما در اولویت قرار دارد می توانید اقدام به خرید ویلا زیباکنار یا خرید ویلا در متل قو که ساخت ویلاهای لوکس در آن رایج است نمایید.

در ویلاهای سنتی از سیستم های گرمایشی و سرمایشی جدید استفاده نمی شود و از وسایل سنتی همچون بخاری هیزمی یا شومینه برای گرم کردن ویلا استفاده می شود. در سقف ویلاهایی که به سبک سنتی ساخته می شوند در بخش هایی از سقف از چوب استفاده می شود. همچنین ممکن است که پنجره های این ویلاها نیز از چوب ساخته شود.

در این میان عده ای هم هستند که دوست دارند در خانه ای با کلیه ی امکانات زندگی کنند و در عین حال از فضای سنتی نیز بهره ببرند. تلفیق سنت و مدرنیته اقدامی است که برای پاسخگویی به نیاز این افراد شکل گرفته است. برای مثال تعبیه ی تراس سنتی با ستون های چوبی برای اتاق مستر از اقداماتی است که می توان در تلفیق این دو سبک از آن بهره برد.

افرادی هم که نمی توانند ویلای مطابق با سلیقه ی خود بیابند، اقدام به خرید زمین در شمال می نمایند و ویلایی که مد نظرشان است را در آن می سازند.

ویلای سنتی یا ویلای لوکس ، کدام را بخریم ؟

ویلای سنتی یا ویلای لوکس ؟ شما کدام را می پسندید ؟ واقعیت این است که زندگی در ویلای سنتی یکی از کارهای مورد علاقه برای افرادی است که همچنان در ذهن و رویاهای شان با نوستالژی و خاطرات قدیمی شان زندگی می کنند. ولی سوال این است که کدام یک گزینه بهتری است ؟ انتخاب ویلای سنتی یا ویلای لوکس ؟ در ادامه به این سوال مهم پاسخ خواهیم داد.

ویلای سنتی یا ویلای لوکس ، کدام را بخریم ؟

ویلای سنتی یا ویلای لوکس ؟ 

آیا شما تمایل به خرید ویلای سنتی یا ویلای لوکس دارید ؟ برای بسیاری از افراد انتخاب سخت است. برخی از انسان ها عاشق خاطرات و نوستالژی هستند و همیشه به دنبال موقعیتی برای زنده نگه داشتن آن هستند و به همین دلیل ویلای سنتی برای آن ها انتخاب مناسب تری است. زیرا برای آن ها تداعی کننده دورانی است که زندگی ها بسیار ساده و به دور از تجملات بود. اما در نقطه مقابل افرادی وجود دارد که دنیای مدرن در آن ها نفوذ زیادی کرده است و به دنبال خرید ویلای لوکس و مدرن هستند. در ادامه شما را با جوانب مختلف خرید ویلای سنتی یا ویلای لوکس آشنا خواهیم کرد.

پاسخ به یک سوال مهم ! 

خرید ویلای سنتی بهتر است یا ویلای مدرن و لاکچری ؟ واقعیت است که نمی توان یک پاسخ قاطعانه به این پرسش داد زیرا انتخاب ویلای سنتی یا ویلای لوکس کاملا بر اساس به علایق و سلیقه های شخصی شما است. زندگی در ویلای سنتی و ویلای لاکچری دارای مزایا و معایب خاص خود است. بسیار جالب است که بدانید حتی معایب زندگی در ویلاهای قدیمی و سنتی از منظر طرفداران آن نوعی حسن به شمار می رود زیرا در آن جا آرامش خاطر دارند و به دنبال راحتی و زندگی مدرن نیستند.

به عنوان نمونه باید گفت که یکی از فاکتورهایی که می توان آن را به منظور یک تفاوت بزرگ بین ویلای سنتی و ویلای مدرن دانست قیمت خرید ویلا می باشد. قطعا ویلای لاکچری با حجم بسیار زیادی از امکانات و قابلیت های هوشمند دارای قیمت بالاتری نیز می باشد.  پس اگر طرفدار زندگی در ویلای مدرن هستید باید مبلغ هنگفت و قابل توجهی را برای خرید این ویلا صرف کنید. برخی از افراد هیچ گونه محدودیت مالی ندارند اما با این حال تصمیم می گیرند که اوقات فراغت خود را در ویلای سنتی بگذرانند.

امکانات مختلف در ویلاهای لوکس و سنتی 

امکانات زندگی در ویلای سنتی و ویلای لوکس با یکدیگر متفاوت است. باید بگوییم که اگر عاشق زندگی در یک محیط قدیمی و خاطره انگیز هستید باید از برخی امکانات امروزی چشم پوشی کنید. زیرا بسیاری از امکانات مدرن قابلیت اجرا در ویلاهای لاکچری را ندارند. در ویلاهای سنتی شاهد وجود شومینه های طبیعی در فضای داخلی ویلا ، یک حوض با کاشی های آبی رنگ و چند عدد ماهی در آن ، کفپوش هایی از جنس چوب و دیوارهایی که عایق صدا و رطوبت و دما نیستند .

اما در ویلای لوکس این اختیار را دارید که انواع و اقسام امکانات را در خدمت خود داشته باشید و از آن ها لذت ببرید. از سیستم های هوشمند به منظور تسهیل در زندگی و افزایش امنیت خانه گرفته تا استخر و سونا و …. همچنین وجود سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدرن و بسیار پیشرفته یکی دیگر از مزایای ویلاهای مدرن محسوب می شود. اغلب این ویلاهای دارای شیشه های دوجداره هستند که از عبور صدا جلوگیری می کنند و شما می توانید به دور از هیاهوی شهر یک روز آرام را سپری کنید. . پس با زندگی در ویلای لوکس و مدرن از لحاظ امکانات هیچ گونه کمبودی برای شما وجود ندارد.

ویلای سنتی یا ویلای لوکس ، کدام را بخریم ؟قیمت ویلای سنتی یا ویلای لوکس  

اگر بخواهیم به مقایسه قیمت ویلای لوکس و ویلای سنتی بپردازیم باید بگوییم که قطعا قیمت ویلای لوکس به دلیل امکانات کامل و بی نظیری که در آن وجود دارد بیشتر از ویلای سنتی است. معمولا متریالی که به منظور ساخت ویلای سنتی به کار می رود از طبیعت گرفته شده و سازگاری عالی با آن دارد. این در حالی است که متریال بکار رفته برای ساخت ویلای مدرن جزو متریال و مصالح نوین و جدید است که از نظر قیمتی قابل مقایسه با متریال سنتی نمی باشد.

یکی از این متریال چوب ترمووود است که در ویلاهای لاکچری استفاده می شود و در نما و سایر بخش های ویلا کاربرد دارد. قیمت این چوب بسیار گران است. نکته ای که در خصوص متریال جدید و سنتی وجود دارد این است که نوع جدید آن به مراتب مقاومت بیشتری دارند و در برابر عوامل محیطی و جوی مانند شرایط آب و هوایی دوام و مقاومت بالاتری خواهد داشت. به همین دلیل است که برای فروش ویلا در زیباکنار برای ویلای سنتی می توانید مبلغ کمتری پرداخت کنید.

مکان جغرافیایی در خرید ویلای سنتی یا ویلای لوکس 

آیا قصد خرید ویلای سنتی یا ویلای لوکس را در جنگل دارید یا کنار ساحل ؟ در این خصوص باید بگوییم که غالبا ویلاهای سنتی در مناطق جنگلی و در دل روستاها ساخته می شوند. البته ویلاهای ساحلی نیز می توانند به نوع قدیمی و سنتی نیز ساخته شوند اما به طور کلی شاهد ساخت این ویلاها در مناطق روستایی شمال مانند منطقه بکر زیبا کنار هستیم. زندگی در مناطق ساحلی و جنگلی مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد و شما می توانید با مراجعه به مقاله های موجود در همین وب سایت نسبت به مزایا و معایب آن ها آگاهی پیدا کنید. به طور مثال ویلاهای ساحلی دارای آب و هوایی مرطوب تر نسبت به ویلاهای جنگلی هستند زیرا در کنار دریا واقع شده اند. اما این ویلاها دارای بیشترین میزان دسترسی به امکانات شهری می باشند که این امر در خصوص ویلاهای جنگلی صدق نمی کند.

ویلای سنتی یا ویلای لوکس ، کدام را بخریم ؟نمای ویلای سنتی یا ویلای لوکس 

یکی دیگر از تفاوت هایی که باید در خصوص ویلای سنتی و لوکس بدانید نمای آن است که تفاوت آن ها را می توان در ویلا زیباکنار دید. نمای ویلای سنتی به نحوی است که یادآور حال و هوای روستا و مناطق جنگلی و تداعی کننده زندگی به سبک دوران قدیمی است. زندگی در این ویلاها خاطرات قدیمی را برای افراد زنده می کند. معمولا نمای ویلاهای سنتی را با سفال و چوب می سازند و برای طراحی آن از محیط طبیعی ایده می گیرند. غالبا پنجره های چوبی با گل هایی مانند گل شمعدانی و یاس زینت داده می شوند که گلدان های آن با طرح های سنتی و نقوش برجسته هستند که دیدن آن ها زیبایی وصف ناپذیری را به چشمان شما هدیه می کند.

دکوراسیون داخلی در ویلای سنتی یا ویلای لوکس 

ویلای سنتی یا ویلای لوکس از منظر دکوراسیون داخلی نیز دارای تفاوت هایی هستند. به بیانی ساده تر باید بگوییم که ورود به ویلای سنتی و ویلای مدرن مانند وارد شدن به دو دنیای مختلف و سرشار از ویژگی های مختلف است. دکوراسیون داخلی ویلای مدرن با دنیایی از وسایل شیک و مجلل پر شده است در صورتی که ویلای سنتی دارای قالیچه های دستباف ، مبلمانی با پارچه های سنتی و شومینه های چوبی است.

تماس