۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

ویلا شهرکی یا تکی ؟ چه تفاوتی دارند ؟

بسیاری از افراد در هنگام خرید ویلا شهرکی یا تکی دچار تردید می شوند و نمی دانند که کدام یک از آن ها دارای مزیت بیشتری است. در این مطلب به بررسی جوانب مختلف ویلا شهرکی یا تکی خواهیم پرداخت. این دو نوع ویلا در موارد مختلفی مانند قیمت ، امنیت و …. دارای تفاوت هایی می باشند.

ویلا شهرکی یا تکی

ویلا شهرکی یا تکی ؟ از نظر شما کدام یک از این ویلاها برای خرید یا اجاره مناسب هستند ؟ خرید ویلا در زیباکنار و شمال  یا اجاره ویلا در شمال مزیت های زیادی برای افراد دارد زیرا سبب می شود که در هنگام مسافرت دغدغه سکونت نداشته باشند. همچنین افرادی که به دنبال یک مکان بکر و سرسبز هستند تا آرامش پیدا کنند نیز گزینه مناسبی محسوب می شوند. اما بسیاری از آن ها نمی دانند که ویلا شهرکی یا تکی را انتخاب کنند.

قیمت

واقعیت این است که قیمت ویلاهای شهرکی هنگام فروش ویلا در زیباکنار نسبت به ویلاهای تکی کمتر است. زیرا ویلاهایی که در زمین هایی با متراژ بزرگ ساخته می شوند به صورت انبوه هستند و هزینه مصالح آن ها به شدت کمتر از ویلاهای تکی است. این نوع از ویلاها که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند دارای مساحت و نقشه داخلی یکسانی هستند و کمتر از ویلاهای تکی دچار پرتی زمین می شوند. سازندگان ویلاهای شهرکی مصالح را با حجم انبوه از کارخانجات خریداری می کنند و همین امر موجب می شود که مبلغ نهایی ساخت ویلا کاهش پیدا کند.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که محدودیت بودجه دارید ویلای شهرکی برای شما مناسب تر خواهد بود در غیر این صورت می توانید اقدام به خرید ویلای تکی کنید. این ویلاها قابلیت سفارشی سازی دارند به این معنی که می توانید هر تغییری که بخواهید در آن اعمال کنید. ولی به طور معمول ویلاهای تکی دارای کامل ترین امکانات هستند و به این دلیل که به صورت انبوه ساخته نمی شوند از قیمت بالاتری برخوردار خواهند بود.

موقعیت مکانی

در خصوص تصمیم گیری برای خرید ویلا زیباکنار شهرکی یا تکی باید به موقعیت مکانی آن ها نیز اشاره کرد. معمولا ویلاهای تکی از نظر موقعیت جغرافیایی در موقعیت بهتری نسبت به ویلاهای شهرکی قرار دارند و فضای اطراف آن ها از تنوع بیشتری برخوردار است. شرکت هایی که در مناطق شمالی کشور در حال طراحی و ساخت ویلاها هستند معمولا به نحوی کار می کنند که تمام سلایق پوشش داده شود. به این معنی که این شرکت ها در زمینه ساخت ویلای شهرکی ، ساحلی و جنگلی فعالیت می کنند. در هنگام خرید ویلا در شمال باید به سراغ این شرکت ها بروید اما توجه داشته باشید که شرکت باید دارای اعتبار باشد. بارها در همین وب سایت و در مطالب مختلف به این موضوع پرداختیم که تعداد افراد و شرکت های فعال در زمینه فروش ویلا در شمال بسیار زیاد است و اگر می خواهید که سرتان کلاه نرود باید به سراغ افراد و شرکت های خوش نام و با سابقه بروید.

محدوده حریم خصوصی

یکی از مواردی که باید در زمان خرید ویلا زیباکنار و ویلا شهرکی یا تکی مد نظر قرار دهید این است که ویلاهای شهرکی این امکان را در اختیار شما قرار نمی دهند که برای حفظ حریم خصوصی از دیوارهای شخصی و دارای ارتفاع زیاد بهره بگیرید. چون نحوه ساخت ویلاهای شهرکی به شکلی است که باید تمام آن ها در یک ساختار باشند و معمولا دیوارهای تمام ویلاها به یکدیگر چسبیده است. به بیانی ساده تر باید بگوییم که زندگی در ویلاهای شهرکی مانند زندگی آپارتمان نشینی است و باید به تمام قوانین حاکم بر آن احترام بگذارید. اما این موضوع در خصوص ویلاهای تکی صادق نیست. چون شما آزادی عمل بیشتری دارید و می توانید برای حفظ حریم شخصی و همچنین امنیت ، ارتفاع دیوارها را بالا ببرید. به همین دلیل است که معمولا ویلاهای تکی از مشتریان بیشتری نسبت به ویلای شهرکی برخوردار می باشد.

ویلا شهرکی یا تکی

امنیت

افرادی که مدت کوتاهی در سال در ویلا سکونت دارند باید اقدام به خرید ویلا شهرکی در شمال کنند. چون ویلاهای تکی از امنیت کافی برخوردار نیستند مگر اینکه به وسیله دوربین های مدار بسته و استخدام نگهبان زمینه را برای حفظ امنیت فراهم کنند. اما ویلاهای شهرکی به دلیل وجود نگهبان و حراست ۲۴ ساعته دارای امنیت کامل است. به نحوی که هر گونه تردد و رفت و آمد به ویلا به شما گزارش داده می شود و اگر شما در طول سال به ویلای خود سر نزنید امنیت آن تامین خواهد بود.

افرادی که دارای هوش اقتصادی هستند بعد از خرید ویلا در شمال اقدام به اجاره دادن آن به توریست ها و گردشگران می کنند و از این راه درآمد خوبی بدست می آورند. ویلا شهرکی یا تکی هیچ محدودیتی در اجاره دادن ندارند.

هزینه نگهداری

معمولا هزینه های نگهداری و جانبی در خصوص ویلاهای شهرکی بیشتر از ویلای تکی است. زیرا هنگامی که در ویلای شهرکی زندگی می کنید باید افرادی را برای نظافت و رسیدگی به اموری نظیر مراقبت از فضای سبز و محوطه استخدام کنید و ماهیان مبلغی را به عنوان شارژ ویلا پرداخت کنید. اما این موضوع در خصوص ویلاهای تکی وجود ندارد. چون اطراف آن توسط نیروهای شهرداری تمیز می شود و شما هیچ هزینه اضافی را پرداخت نخواهید.

تامین امکانات اولیه

در این بخش منظور از امکانات اولیه آب ، برق ، گاز و تلفن است. اگر قصد خرید یا ساخت ویلای تکی را دارید باید شخصا برای دریافت این امکانات به سازمان های مربوطه مراجعه کنید و هزینه آن را نیز پرداخت کنید. اما در خصوص ویلاهای شهرکی تامین امکانات اولیه بر عهده شرکت های انبوه ساز می باشد و شما به عنوان صاحب جدید ویلا نیاز به هیچ گونه پیگیری در این خصوص نخواهید داشت.

میزان تردد

اگر در ویلای شهرکی زندگی می کنید به خوبی می دانید که در برخی از فصول سال مانند تابستان که حجم سفر به مناطق شمالی بیشتر می شود جمعیت بالاتری را در شهرک شاهد خواهید بود. زیرا تردد در این فصول بیشتر است. اما در خصوص ویلاهای تکی باید بگوییم که این مشکل را ندارند و تراکم جمعیت در آن ها بسیار کمتر خواهد بود که این امر سبب آسایش ساکنین خواهد شد.

ویلا شهرکی یا تکیسخن پایانی !

زمانی که صحبت از خرید ویلا شهرکی یا تکی می شود بسیاری از افراد چشم انداز آن را در نظر می گیرند. واقعیت این است که چشم انداز ویلای تکی زیباتر از ویلای شهرکی است. زیرا ویلای شهرکی در مکان های مسکونی ساخته می شوند .اما ویلای تکی می تواند در کنار ساحل یا جنگل ساخته شود و چشم اندازی زیبا را نصیب شما کند. هر چه ارتفاع ویلا بیشتر باشد چشم انداز آن بهتر خواهد بود. در مطالب گذشته تحت عنوان ” معرفی انواع ساختمان ویلا در شمال ” به بررسی ویلاهای فلت ، نیم پیلوت ، دوبلکس و تریبلکس پرداختیم. شما می توانید برای آشنایی با این نوع از ویلاها مطلب مربوطه را مطالعه فرمایید.

تماس