۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

ویلا مستقل چیست ؟ | بررسی مزایا و معایب

منظور از ویلا مستقل ، ویلایی است که در یک زمین مستقل و معمولا در حومه شهر ساخته می شود. صاحبین این نوع از ویلاها علاقه ای به قوانین و مقررات شهری ندارند و ترجیح می دهند در یک ویلا مستقل و اغلب خارج از شهر زندگی کنند. این ویلاها دارای مزایا و معایبی هستند که در این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ویلا مستقل

ویلا مستقل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ شمال کشور نه تنها به عنوان یک مقصد گردشگری بلکه به عنوان یکی از مکان هایی شناخته می شود که اغلب افراد تمایل زیادی به ساخت و ساز در آن دارند. زیرا از آلودگی های شهری به دور است و از آب و هوایی خوش بهره مند می باشند. همین امر سبب شده تا ویلا سازی در آن رونق بگیرد و افراد با بودجه هایی هر چند محدود اقدام به خرید ویلا زیباکنار یا ساخت آن کنند.

ویلای مستقل همان ویلایی است که سازنده آن را در زمین خود می سازد. این نوع از ویلاها معمولا خارج از شهر و یا در حومه ساخته می شوند. ویلاهای مستقل برای افرادی مناسب اند که علاقه به قوانین و مقررات شهرکی ندارند و سکونت در ویلاهای شهرکی را نمی پسندند.

افرادی که در این ویلاها سکونت می کنند دارای حریم شخصی مخصوص به خود هستند و از آن جایی که در ساخت یک ویلا تمرکز دارند غالبا از مواد اولیه و مصالح خوب استفاده می کنند. در مطالب قبل اشاره کردیم که مهم ترین نکته در ساخت و ساز ویلا استفاده از مصالح مرغوب است. چون شمال و مناطقی مانند زیباکنار دارای آب و هوای مرطوب می باشد که نفوذ رطوبت به درون مصالح نامرغوب سبب تخریب ساختمان به مرور زمان خواهد شد.

اگر خودتان اقدام به ساخت ویلا نکرده اید و آن را از سازنده می خرید ، حتما توجه داشته باشید که کیفیت مواد و مصالح ساختمانی در چه حد است. افرادی که خودشان اقدام به ساخت ویلا مستقل می کنند باید سایر امکانات از جمله آب و برق و … را تامین کنند. معمولا فاصله بین ویلاهای مستقل با یکدیگر زیاد است و هر کدام از آن ها از یک زمین بزرگ بهره گرفته اند.

مزایای ویلا مستقل چیست ؟

احساس آرامش

اولین نکته ای که در خصوص مزایای ویلای مستقل وجود دارد احساس آرامش و آزادی در یک محیط باز است. چون محدوده بزرگی در اختیار شماست و هر زمان که بخواهید می توانید وارد محوطه باز شوید و از آزادی خود لذت ببرید.

بهترین گزینه برای اقامت طولانی مدت

اگر قصد دارید در شمال کشور اقامت طولانی مدت یا دائم داشته باشید ، ویلای مستقل گزینه ایده آلی برای شما محسوب خواهد شد. زیرا درگیر قوانین مربوط به ویلاهای شهرکی نمی شوید.

کیفیت بالای ساخت

معمولا ویلاهای مستقل نسبت به سایر ویلاها از جمله ویلاهای شهرکی و ساحلی دارای بالاترین کیفیت هستند. چون سازنده تمرکز بیشتری بر روی ساخت آن می گذارد و از هیج تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

ویلا مستقل

معایب ویلا مستقل چیست ؟

قیمت بالا

تمام ویلاهایی که به عنوان ویلای مستقل شناخته می شوند از قیمت بالایی برخوردار هستند. زیرا در زمین هایی با متراژ بالا ساخته می شوند. افرادی که دارای عدم محدودیت مالی هستند می توانند نسبت به خرید ویلا در زیباکنار و  این ویلاها اقدام کنند. اما اگر بودجه کمتری در اختیار دارید می توانید به سراغ ویلاهای شهرکی بروید و با هزینه ای کمتر ، مکانی برای سکونت کوتاه مدت یا بلند مدت خود تهیه کنید.

دور از شهر

همان طور که اشاره کردیم اغلب ویلاهای مستقل در حومه یا خارج از شهر قرار دارند و همین امر سبب می شود که دسترسی شما به امکانات شهری کم شود. در هنگام خرید ویلا مستقل بهتر است به مواردی از جمله نزدیکی به جاده اصلی توجه داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به شهر برسانید.

امنیت کم

از آن جایی که ویلاهای مستقل دارای فاصله زیادی از یکدیگر هستند و در حومه شهر واقع شده اند دارای امنیت پایینی هستند. اما برخی از افراد از نگهبانان و سرایداران برای محافظت از ویلا استفاده می کنند. یکی از مواردی که در خصوص سکونت در ویلا مستقل وجود دارد این است که اگر قصد سکونت دائم و بلند مدت را ندارید می توانید آن را به یک بنگاه مشاور املاک بسپارید تا مواقعی که در ویلا زیباکنار حضور ندارید آن را به گردشگران و توریست ها اجاره دهد. این کار سبب ایجاد درآمد برای شما نیز خواهد شد.

ویلا مستقلویلای پیش ساخته مستقل

ویلاهای پیش ساخته که در مطالب گذشته از آن ها یاد کردیم نوعی از ویلاهای مستقل محسوب می شوند. ویلاهای پیش ساخته از جدید ترین انواع ویلاها به شمار می روند که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. این نوع از ویلاها در مدت زمان کوتاهی نسبت به سایر ویلاها ساخته می شوند و به سرعت آماده بهره برداری خواهند شد.

ویلاهای پیش ساخته با توجه به فاکتورهایی از جمله متراژ و مساحت زمین ساخته می شوند و در زمین های مقصد در کنار یک دیگر قرار داده می شوند. جالب است بدانید که این ویلاها توسط تریلی حمل می شوند و هر تریلی می تواند فقط سی متر را حمل کند. ساخت ویلاهای پیش ساخته در شرکت های مربوطه انجام می شود و هیچ کدام از مراحل ساخت در زمین صورت نمی گیرد.

ویلاهای پیش ساخته از نظر قیمت ، مقرون به صرفه هستند و برای افرادی که بودجه زیادی در اختیار ندارند گزینه مناسبی محسوب می شوند. قرار گرفتن این ویلاها در کنار یکدیگر می تواند این تصور را برای شما به وجود آورد که این ویلاها مستقل نیستند اما این تصور کاملا اشتباه است. زیرا شما می توانید ویلای مورد نظر خود را به شرکت های سازنده سفارش دهید و از آن ها بخواهید تا آن را در زمین مورد نظر شما مستقر کند. هر متر مربع از ویلاهای پیش ساخته دارای ۶۵۰ کیلو گرم وزن است و از متریال و مواد اولیه مرغوب در ساخت آن ها استفاده می شود. قبل از انتخاب شرکت ، باید شناخت خوبی از آن ها داشته باشید و سپس سرمایه خود را به دست آن ها بسپارید.

تماس