۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

چگونه یک ویلای کنار دریای خوب انتخاب کنیم؟

Real Places theme must be activated to use Property Listing Visual Composer element!

انتخاب ویلای کنار دریای خوب

در انتخاب ویلا کنار دریا فاکتورهای مهمی دخیل هستند که باید قبل از اقدام به خرید و یا اجاره ویلا کنار دریا این فاکتورها را مد نظر قرار دهید. عواملی مانند معماری ویلا , موقعیت جغرافیایی و میزان بودجه عوامل موثر در انتخاب ویلا کنار دریا هستند. در این مقاله علاوه بررسی جوانب مختلف اقدام به بررسی مواردی خواهیم کرد که بر اساس آن ها نباید ویلا را اتخاب کنید.ما در مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های یک ویلا کنار دریا بیشتر آشنا کنیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اجاره و خرید ویلا در زیباکنار می توانید با کارشناسان پارس ویلا در تماس باشید.

 

 ویلا کنار دریا 

اهمیت داشتن ویلا کنار دریا ویلای ساحلی ” در گذراندن تعطیلاتی خوش بر هیچ کس پوشیده نیست. امروزه افرادی زیادی با هر بودجه ای که دارند تلاش می کنند تا در مناطقی مانند شمال یک ویلای هر چند کوچک انتخاب کنند تا بتوانند برای فرار از تنش های روزمره و شغلی به این مکان پناه ببرند. ویلا کنار دریا به این دلیل که در نزدیکی دریا و بر روی خط ساحلی بنا می شوند دارای چشم اندازهای دلنشینی هستند و تصور اینکه هر روز صبح با صدای امواج دریا از خواب بیدار شوید هر ذهنی را مدهوش خود می کند . ویلاهای ساحلی نسبت به ویلاهای جنگلی دارای مزایای زیادی هستند که در مطالب پیشین به آن اشاره کردیم.

ویلا کنار دریا

چگونه می توان یک ویلا کنار دریا ی خوب انتخاب کنیم؟

شاید این تصور را داشته باشید که انتخاب یک ویلا کنار دریا کار بسیار سختی است و نمی توانید به خوبی از پس آن بر بیایید و ممکن است در این راه گرفتار افراد کلاهبردار شوید و یا ویلایی نامناسب نصیب شما شود .اما انتخاب ویلا کنار دریا نه تنها کار سختی نیست بلکه با رعایت نکاتی ساده می توانید به آن دست بیابید.

 

احساساتی عمل نکنید

مهم ترین اشتباهی که می توانید در انتخاب یک ویلا کنار دریا مرتکب شوید این است که احساساتی عمل کنید و به تعریف های یک شخص و یا مشاور املاک از آن ویلا بسنده کنید. به جرات می توان گفت اغلب افرادی که در خرید ویلا احساساتی عمل کرده اند بعد از مدت کوتاهی پشیمانی به سراغ آن ها آمده زیرا در آن هنگام نتوانسته اند مشخصات دیگر ویلا را به خوبی بررسی کنند و بسیاری از معایب آن از چشمانشان مخفی مانده است. این مساله می تواند موجب ایجاد خسارت نیز برای شما بشود چون اگر بخواهید معامله را فسخ کنید باید مبلغی را به عنوان خسارت فسخ معامله پرداخت کنید. پس اولین فاکتوری که باید در انتخاب یک ویلای کنار دریا در نظر بگیرید این است که عاقلانه و به دور از احساسات باشید!

 

انتظارات خود را از ویلا تعیین کنید

بعد از اینکه بر احساسات خود مسلط شدید نوبت به این می رسد که انتظارات خود را برای انتخاب یک ویلا کنار دریا مشخص کنید. هر ویلایی دارای امکانات منحصر به فردی است. ویلای لوکس امکاناتی متفاوت با ویلای معمولی دارد. به طور مثال ویلاهای لوکس دارای استخر , جکوزی و سونا هستند. در هنگامی که می خواهید معیارها و انتظارات خود را از داشتن یک ویلا مشخص کنید باید به این نکات نیز توجه کنید.

 

 بودجه خود را تعیین کنید 

بودجه مورد نظر باید زمانی تعیین شود که شما تمام معیارهای مورد نیاز خود و انتظارات را از داشتن یک ویلا مشخص کرده اید. ممکن است در حین انتخاب ویلا به هر دلیلی بودجه شما افزایش یا کاهش پیدا کند. در این هنگام نیز نباید شتاب زده عمل کنید بلکه باید از ابتدا معیارهای خود را بسنجید و ویلای جدید را بر اساس بودجه جدید انتخاب کنید.

ویلا کنار دریا

مکان ویلا را بررسی کنید

مکان ویلا مورد بسیار مهمی است که باید در روند انتخاب ویلای مناسب در نظر بگیرید. به طور معمول مناطق سر سبزی مانند شمال کشور و نواحی مانند زیباکنار محل مناسبی برای انتخاب ویلا به نظر می رسد. زیرا با داشتن محیطی زیبا و پر از آرامش می تواند روزهای خوبی را برای گذراندن تعطیلات و زندگی در اختیار شما قرار دهد. ویلاها در هر منطقه ای که قرار گرفته باشند نیاز به بودجه ای متفاوت برای خرید و اجاره دارند. معمولا ویلاهای ساحلی قیمت بالاتری در این مناطق دارند .

 

ابعاد ویلا 

تعداد افراد خانواده شما چند نفر است؟ مورد دیگری که باید در انتخاب ویلا کنار دریا در نظر داشته باشید ابعاد ویلاست. ابعاد ویلا را باید بر اساس تعداد افراد خانواده مشخص کنید. زیرا ویلاهایی با ابعاد بسیار بزرگ نه تنها نیاز شما را برطرف نمی کند بلکه موجب هدر رفتن سرمایه خواهد شد. به طور مثال یک ویلای ۱۸۰ متری گزینه بسیار مناسبی برای خانواده های ۴ نفره محسوب می شود.

 

معماری و نقشه ساخت ویلا 

خوش ساخت بودن و معماری ویلا در انس گرفتن افراد با آن نقش مهمی ایفا می کند. اگر معماری ویلا باب میل شما نباشد مطمئن باشید بعد از گذشت مدت کوتاهی از خرید آن پشیمان می شوید چون در آن احساس راحتی نخواهید کرد. این معیار یک معیا جهانی در انتخاب بناها و ویلاهای ساحلی به شمار می رود و مختص به سلیقه افراد تمام کشورهاست.

 

ویلا کنار دریاچه ویلاهایی را نباید بخریم؟

مهم تر از اینکه بگوییم چه ویلاهایی برای خرید مناسب هستند باید بگوییم که چه ویلاهایی را خریداری نکنید. زیرا انجام ندادن اشتباه بسیار مهم تر از انجام دادن کار درست است.

 

موقعیت جغرافیایی نامناسب 

در انتخاب ویلا کنار دریا حتما موقعیت جغرافیایی آن را در نظر بگیرید. به طور مثال ویلاهایی که در بستر رودخانه بنا شده اند در خطر سیلاب قرار دارند و ممکن است به دلیل افزایش بارندگی با طغیان رودخانه مواجه شوید. همچنین ویلاهایی که بر روی زمین هایی ساخته شده اند که به مرور زمان نشست کرده اند نیز گزینه نامناسبی برای خرید هستند.

 

توجه به دکل های فشار قوی 

متاسفانه در ساخت و ساز ویلا به این مورد توجه نمی شود اما شما در هنگام خرید می توانید آن را یکی از معیارهای مهم قرار دهید و آن هم دکل های برق فشار قوی است. زمانی که یک ساختمان در کنار این دکل ها ساخته می شود شما را با انواع امواج مضر روبرو می کند.

 

توجه به امنیت محیط

برخی از ویلاها در مکانی پرت واقع شده اند که می توانند محیطی نا امن را برای شما درست کنند. بهتر است از خرید ویلاهایی که در این مکان ها واقع شده اند پرهیز کنید زیرا علاوه بر ایجاد نا امنی می توانند موجب عدم دسترسی شما به مناطق شهری و خدماتی شوند.

 

ویلاهای زیر قیمت بازار

به طور معمول ویلاهایی که زیر قیمت بازار به فروش می رسند گزینه های نا مناسبی برای خرید هستند. اغلب ویلاهایی که با مشکلات حقوقی , خانوادگی و کاربری مواجه اند با قیمتی زیر قیمت اصلی به فروش می رسند که  باعث وسوسه بسیاری از افراد برای خرید خواهند شد. اما شما نباید احساساتی عمل کنید و اصل اول را در خرید هر گونه ویلا و منزل رعایت کنید.

 

تماس