۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

در شمال ویلا بخرم یا آپارتمان ؟ | ویلا یا آپارتمان در شمال

آیا شما قصد خرید ویلا یا آپارتمان در شمال را دارید اما نمی دانید که کدام یک گزینه بهتری هستند ؟ اغلب افراد ترجیح می دهند برای سرمایه گذاری و گذراندن اوقات فراغت ویلا یا آپارتمان در شمال خریداری کنند و از مزایای آن استفاده کنند. در این مطلب به بررسی جوانب مختلف این موضوع خواهیم پرداخت.

ویلا یا آپارتمان در شمالویلا یا آپارتمان در شمال

خرید ویلا یا آپارتمان در شمال ، کدام یک توصیه می شود ؟ حتما برای شما هم داشتن یک ملک در خوش آب و هواترین منطقه ایران یک رویا باشد. خرید ویلا زیباکنار یا آپارتمان تبدیل به یکی از مهم ترین سوالات افراد شده است. زیرا برخی از آن ها تمایل به سرمایه گذاری دارند و می خواهند از خرید خود بیشترین سود را برداشت کنند. خرید ویلا یا آپارتمان در شمال دارای تفاوت هایی است که قطعا بعد از خواندن این مطلب به تفاوت های آن پی خواهید برد.

استان مازندران و مناطقی مانند زیباکنار دارای محبوبیت زیادی برای ایرانی ها می باشد. البته نه تنها ایرانیان بلکه توریست های زیادی از کشورهای همسایه نیز برای دیدن این منطقه به کشور ما سفر می کنند. طبیعت بکر و دست نخورده شمال کشور بسیاری از افراد را ترغیب به گذراندن اوقات فراغت در این ناحیه از کشور می کند.

یکی از مواردی که در هنگام خرید ویلا و آپارتمان باید رعایت کنید این است که مزایا و معایب هر کدام از آن ها را بررسی کنید و با دانستن جوانب مختلف آن دست به انتخاب بزنید. این امر مستلزم تحقیقات گسترده است. چون برخی از افراد بدون دانستن این موارد دست به خرید می زنند و بعد پشیمان می شوند. در ادامه مزایا و معایب ویلا یا آپارتمان در شمال را بررسی می کنیم.

اولین تفاوت 

اولین موردی که می توان جزو تفاوت های ویلا و آپارتمان دانست این است که هنگام ساکن شدن شما در آپارتمان باید قوانین مربوط به آپارتمان نشینی را رعایت کنید. به این معنی که رفت و آمد خود را محدود کنید تا سر و صدای زیاد باعث سلب آرامش همسایه ها نشود. به هیچ عنوان نباید صدای موزیک را زیاد کنید. پرداخت شارژ ساختمان از دیگر مواردی است که باید نسبت به آن اقدام کنید. اما در خصوص خرید ویلا زیباکنار این نکات وجود ندارد و نه تنها شما هیچ همسایه ای در مجاورت خود نخواهید داشت ( به جز ویلاهای شهرکی ) بلکه مالک تمام ملک و زمین آن خواهید بود. ایجاد سر و صدا و تردد زیاد آزاد است و نیازی به رعایت قوانین آرپاتمان نشینی نیست.

دومین تفاوت 

یکی از تفاوت هایی که در خصوص آپارتمان و ویلا وجود دارد این است که برخی از افراد تصور می کنند که امنیت آپارتمان بیشتر از ویلاست. در صورتی که این مساله در سال های گذشته که تکنولوژی و فناوری پیشرفت نکرده بود صحیح بود اما در حال حاضر که امکانات مختلفی از جمله دزدگیرها ، سنسورها و سایر قابلیت ها وجود دارد می توان ویلا را نیز همانند آپارتمان تبدیل به خانه ای امن کرد. اگر نمی خواهید از تجهیزات ایمنی در ویلا استفاده کنید و نگران مسائل امنیتی هستید توصیه می کنیم نسبت به خرید آپارتمان اقدام کنید. چون محیط کوچکتری دارد و دارای چند همسایه است. هنگامی که خانه شما در معرض انواع خطرات مانند سرقت ، آتش سوزی و …. قرار می گیرد همسایه ها می توانند به شما کمک کنند.

اکنون “ اسمارت هوم ” رواج زیادی پیدا کرده است. اسمارت هوم ها خانه های هوشمندی هستند که تمام قابلیت ها و امکانات آن به صورت کنترل از راه دور است. به طور مثال شما می توانید از راه دور سیستم های امنیتی ، سیستم های روشنایی ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی را مدیریت کنید و به بهترین نحو ایمنی محل را نیز تحت نظر داشته باشید.

ویلا یا آپارتمان در شمالسومین تفاوت 

سومین تفاوت هایی که در خصوص مقایسه ویلا و آپارتمان باید به آن اشاره کرد این است که ویلا دارای فضای بزرگ تری است و به دلیل داشتن محوطه می توانید انواع گل و گیاه را در آن بکارید. به این دلیل که ویلا سازی در شمال رونق زیادی پیدا کرده است شاهد معماری و طراحی های خاص و مدرن هستیم و شما می توانید هر ویلایی را با سلیقه خودتان انتخاب و خریداری کنید. در مطالب گذشته تحت عنوان “ ۱۰ ویژگی ویلا شیک در شمال چیست ؟ ” به بررسی امکاناتی بپردازید که در ویلاهای شمال موجود هستند. این امر کمتر در خصوص آپارتمان ها صادق است. اگر در خرید ویلا در زیباکنار و شمال یا آپارتمان  دچار تردید هستید باید نیاز و سلیقه خودتان را بسنجید. اگر به داشتن فضای بیرونی و امکاناتی از جمله آلاچیق نیاز دارید می توانید نسبت به خرید ویلا اقدام کنید.

ویلا یا آپارتمان در شمالچهارمین تفاوت 

واقعیت این است که ویلا نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به آپارتمان دارد. زیرا دارای فضایی بزرگ تر است. اگر در محوطه بیرونی ویلا باغچه و گل و گیاه کاشته اید باید در تمام فصول از آن ها نگهداری کنید. برخی از افراد قصد دارند بعد از خرید ویلا یا آپارتمان در شمال به مدت طولانی در آن ساکن شوند. اما برخی دیگر فقط تمایل دارند تا چند روز از سال را تحت عنوان اوقات فراغت در ویلا یا آپارتمان بگذرانند. پس نتیجه می گیریم که اگر می خواهید مدت طولانی از ویلا دور باشید اقدام به استخدام نگهبان و باغبان کنید و اگر قادر به انجام این کار نیستید بهتر است آپارتمان را انتخاب کنید.

پنجمین تفاوت 

منطقه ای که در آن نسبت به خرید ویلا یا آپارتمان اقدام می کنید بسیار مهم است. برای مثال یکی از شهر های مناسب برای خرید یا فروش ویلا در زیباکنار میباشد. اگر به قصد سرمایه گذاری می خواهید خریدی را انجام دهید توصیه می کنیم مناطقی را انتخاب کنید که جای پیشرفت دارد. همچنین مکان هایی مانند ساحل ، شهرک و جنگل را نیز در نظر بگیرید. در مطالب قبل اشاره کردیم که هر کدام از این مکان ها چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند. اما در این بخش نیز به طور مختصر به این موارد اشاره می کنیم تا مطلب ناتمام نماند.

ویلاهای شهرکی نسبت به ویلاهای ساحلی و جنگلی دارای بالاترین میزان امنیت هستند. زیرا در یک مجموعه واقع شده اند که چندین ویلا در کنار یکدیگر ساخته شده اند. این شهرک ها دارای نگهبانانی ۲۴ ساعته می باشند که به بهترین نحو از محیط مراقبت می کنند. نوع دیگری از ویلا به عنوان ویلای ساحلی شناخته می شود. در مطلبی تحت عنوان ” مزایای خرید ویلای ساحلی در شمال و زیباکنار ” به مزایای این نوع از ویلاها پرداختیم. چشم انداز زیبا و تماشای طلوع و غروب آفتاب از زیبایی های انکار ناپذیر ویلاهای ساحلی است. اما اگر دچار مشکلاتی از جمله استخوان درد هستید این نوع از ویلاها برای شما نامناسب می باشند. چون هوا مرطوب است و می تواند موجب تشدید درد شما شوند.

نوع دیگری از ویلا به عنوان ویلای جنگلی شناخته می شوند. میزان امنیت این ویلاها نسبت به دو نوع قبلی خیلی کمتر است. زیرا در اطراف شهر واقع است و علاوه بر نداشتن نگهبان دارای پایین ترین میزان دسترسی به جاده اصلی و مراکز شهری است. به این معنی که اگر مشکلی برای شما به وجود آید به سختی می توانید خودتان را به شهر برسانید. علاوه بر این امکاناتی مانند اینترنت پر سرعت ، آب و … ندارد.

ششمین تفاوت  

ششمین تفاوت که به عنوان یکی از مهم ترین تفاوت ها محسوب می شود بودجه و قیمت ویلا یا آپارتمان در شمال است. قطعا مبلغ خرید ویلا از آپارتمان بیشتر است. زیرا متراژ ویلا بسیار بیشتر از آپارتمان است و به دلیل گستردگی در امکانات و سایر مواردی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم باید مبلغی چند برابر از آپارتمان برای خرید آن اختصاص دهید.

تماس