۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

چک لیست سفر شمال | برای مسافرت به چه لوازمی نیاز داریم ؟

چک لیست سفر شمال چه مواردی است ؟ همیشه شمال به عنوان اولین مقصد مسافران شناخته می شود. اغلب افراد به محض اینکه با تعطیلی چند روزه مواجه می شوند بار و بندیل خود را می بندند و با جمع کردن وسایل ضروری سفر خود را آغاز می کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با چک لیست سفر شمال آشنا کنیم و به وسایلی اشاره کنیم که همراه داشتن آن ها در مسافرت امری ضروری است.

چک لیست سفر شمال

اگر قصد سفر به شمال را دارید باید اطلاعات دقیقی از چک لیست سفر شمال داشته باشید. اغلب ما ایرانی ها سفرهای زمینی و کوتاه مدت را به سفرهای دریایی و هوایی ترجیح می دهیم زیرا اعتقاد داریم که سفر با ماشین شخصی لذت بخش تر است و این یکی از دلایل تمایل افراد به خرید ویلا در زیباکنار و شمال است. چک لیست سفر شمال باید بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله فصل در نظر گرفته شود.

لباس مناسب

برداشتن لباس مناسب در هر فصلی لازم است. در فصول گرم سال باید لباس های نخی و رنگ روشن را انتخاب کنید. اگر خانم هستید مانتوهای بلند را انتخاب نکنید زیرا باعث می شوند که اذیت شوید. شلوارهای خنک و تابستانی ، کفش های سبک و شال های نخی سبب می شود تا شما در طبیعت و سایر مکان ها از احساس راحتی بیشتری برخوردار شوید. در فصول سرد سال وضعیت فرق می کند. زیرا در برخی از مناطق شما سرما به قدر زیادی اذیت کننده است. لباس های پشمی ، کلاه های پشمی ، دستکش و پالتو می تواند به شما کمک کند تا از سرمای زیاد در امان بمانید و سفری لذت بخش را تجربه کنید.

کفش ها به عنوان مهم ترین گزینه ای محسوب می شوند که باید توجه زیادی به آن ها داشته باشید. زیرا باید با آن ها به مکان های مانند طبیعت ، صخره و . … بروید. اگر کفش ها اسپرت و راحت نباشند قطعا دچار مشکلاتی از جمله پادرد خواهید شد. توصیه می شود کفش هایی را انتخاب کنید که هوا به راحتی در آن جریان پیدا کند. حداقل دو کفش را با خود همراه ببرید.

لوازم خواب

لوازم خواب شامل بالش ، پتوی مسافرتی و کیسه خواب است. همراه داشتن کیسه خواب برای افرادی که علاقه به گذراندن شب در طبیعت دارند بسیار مهم است. در چک لیست سفر شمال باید مواردی را انتخاب کنید که حجم و فضای زیادی از چمدان شما را اشغال نکند. زیرا سنگین بودن بار ، می تواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورد. کیسه خواب ها دارای تنوع زیاد از نظر ابعاد و ضخامت هستند. به همین دلیل می توانید در فصول گرم سال از کیسه های نازک و در فصول سرد سال از کیسه های ضخیم تر استفاده کنید.

چادر مسافرتی

به گفته پارس ویلا که یکی از بهترین ها در زمینه فروش ویلا در زیباکنار است چادر مسافرتی نیز مانند کیسه خواب دارای تنوع زیادی است. توصیه می کنیم بهترین نوع آن را خرید کنید. همراه داشتن چادر مسافرتی سبب می شود تا هر زمان که بخواهید آن را برپا کنید و به استراحت بپردازید. اگر می خواهید شب را در طبیعت بگذرانید باید حتما این وسیله را جزو چک لیست سفر شمال در نظر بگیرید. نکات مهمی در انتخاب چادر مسافرتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید.

حتما می دانید که فضای چادرهای مسافرتی زیاد نیست به همین دلیل باید فضای کمتری را برای هر نفر در نظر گرفت. فضا و ظرفیت این چادرها بر اساس کف آن تعیین می شود و حتما در زمان خرید به وزن خالص چادر که بر روی بسته بندی آن قید شده است توجه کنید.

چادرهای مسافرتی دارای پنجره هستند .اگر می خواهید که نور و تهویه بهتری داشته باشید باید نوعی از آن را انتخاب کنید که دارای پنجره های بیشتری باشد. قطعا هر چه چادر بزرگ تر باشد شاهد بیشتر بودن تعداد پنجره های آن خواهیم بود.

چک لیست سفر شمالغذا و میان وعده

یکی از توصیه های مهم که به مسافرین عزیز داریم این است که حتما غذا و میان وعده هایی مانند تنقلات را در چک لیست سفر شمال داشته باشید. بهترین نوع غذا ، آن هایی هستند که فاسد نمی شوند و می توان طولانی مدت آن ها را با خود همراه داشت. معمولا کنسروها جزو این دسته هستند. زیرا برای مصرف آن ها فقط نیاز دارید که ۲۰ دقیقه آن ها را بجوشانید.

همراه داشتن میان وعده هایی مانند تنقلات نیز توصیه می شود. به طور مثال مغزها ، میوه های خشک شده ، ذرت و  …. می توانند به بهترین نحو شما را سیر نگه دارند. همچنین آبمیوه های مدت دار نیز گزینه مناسبی محسوب می شوند. زیرا بدن شما در طول سفر و فعالیت به مایعات فراوان نیاز دارد. آب و آبمیوه می تواند رطوبت بدن شما را تامین کند. همراه داشتن مواردی همچون چای خشک ، قند ، شکر و قهوه نیز فراموش نشود. درست کردن چای زغالی یکی از لذت بخش ترین کارها در سفر است.

زیر انداز

وجود زیر انداز در چک لیست سفر شمال بسیار ضروری است. زیر اندازها انواع مختلفی دارند و برای رفتن به مکان های مختلف ساخته می شوند .به طور مثال اگر قصد سفر به مناطق کوهستانی دارید باید از زیر اندازهای نرم و منعطف استفاده کنید. این نوع از زیر اندازها به راحتی در کوله پشتی شما جا می شوند و از وزن بسیار کمی نیز برخوردارند. زیر اندازها دارای ابعاد مختلفی می باشند. اگر تعداد همراهان شما زیاد است باید نوعی را انتخاب کنید که ظرفیت زیادی داشته باشد. در غیر این صورت توصیه می کنیم از زیر اندازهای کوچک استفاده کنید که بار سفر سنگین نشود.

3 2جعبه کمک های اولیه

واقعیت این است که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند. در طول سفرهای زمینی اتفاقات غیر قابل پیش بینی رخ می دهد. بریدن انگشت در هنگام باز کردن کنسرو ، سوختن دست در هنگام برپا کردن آتش و بسیاری از این موارد شما را قانع می کند که همیشه جعبه کمک های اولیه را با خود همراه داشته باشید. چون نمی توان در مواقعی همچون وسط جاده به بیمارستان دسترسی داشت. در جعبه های کمک های اولیه باید چسب زخم ، گاز ، بتادین ، قرص مسکن و …. وجود داشته باشد.

وسایل آشپزی

وسایل آشپزی در چک لیست سفر شمال وجود دارند اما در هنگام انتخاب آن ها توجه کنید که مدل هایی از قابلمه ، ملاقه و … را بردارید که فضای کمتری را اشغال می کنند. همراه داشتن یک ماهیتابه متوسط ، قابلمه متوسط ، دم کنی ، اجاق سفری کوچک ، قاشق ، درب باز کن ، لیوان ، بشقاب و کتری توصیه می شود. البته افرادی که ویلا زیباکنار و یا در سایر شهر ها  ویلا دارند از این لحاظ راحت می باشند.

تماس