۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

چگونه سفر با کودکان برایمان لذت بخش شود؟

Real Places theme must be activated to use Property Listing Visual Composer element!

سفر با کودکان

اغلب والدین سفر با کودکان را امری دشوار می دانند. تا حدودی حق با آن هاست اما رفتار کودک در سفر به رفتار والدین بستگی دارد. اگر به کودک سخت بگیرید , وسایل مورد نیاز او را همراه نداشته باشید و یا دل به دل او ندهید مطمئن باشید که سفر را برایتان تلخ خواهند کرد. اما نگران نباشید. با در نظر گرفتن راهکارهایی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم خواهید توانست که سفر با کودکان را به خوبی تجربه کنید. برای اطلاعات بیشتر از خرید ویلا در زیباکنار با کارشناسان ما در پارس ویلا تماس بگیرید.

 

 

سفر با کودکان چگونه به راحتی انجام می شود ؟

آیا شما هم جزو آن دسته از والدینی هستید که تصور می کنید سفر با کودکان دشوار است؟ تصور شما در صورتی می تواند صحیح باشد که احساسات کودک را در نظر نگیرید. اگر می خواهید سفری لذت بخش و پر خاطره ای را تجربه کنید اول از همه باید کودک را در یابید. چون اگر کودک بی حوصله و کلافه شود محال است که اجازه بدهد به شما خوش بگذرد. پس با انجام کارهای زیر دل کودک تان را به دست بیاورید تا سفر با کودکان برایتان جذاب شود.

 

روحیه کودک را بشناسید

روحیه کودک شما چگونه است؟ آیا از تنهایی لذت می برد یا از شلوغی ؟ برخی از کودکان از تنهایی به شدت بیزارند و به دنبال همبازی هستند. اگر کودک شما این روحیه را دارد نباید در مکان هایی مانند ماشین او را تنها بگذارید. تنها بودن در سفر موجب می شود که حوصله او سر برود و شروع کند به غر زدن.

 

نحوه سفر را توضیح دهید

آیا برای اولین بار کودک را سوار هواپیما می کنید؟ آیا تا کنون سفر با کودکان را با قطار تجربه کرده اید؟ اگر برای اولین بار است که می خواهید با یک وسیله جدید سفر کنید ممکن است کودک دچار ترس و دلهره شود. بهتر است چند روز قبل از سفر در این مورد با او صحبت کنید و روند مسافرت با این وسیله جدید را برای او توضیح دهید. زیرا آشنایی قبلی می تواند بسیاری از دلهره های کودکان را از بین ببرد.

 

به تفریح کودک در سفر اهمیت بدهید

متاسفانه یکی از دلایلی که سفر با کودکان را دشوار می کند این است که والدین تنها به نظر خود اهمیت می دهند. کودکان در همه حال بازی را دوست دارند. اگر در هتلی اقامت دارید که زمین و یا محلی برای بازی کردن دارد او را به آن جا ببرید تا مقداری بازی کند. در شهر نیز اماکن تفریحی زیادی وجود دارند که می توانید همزمان با خرید کردن از آن جا کودک را نیز به شهربازی آن مکان ببرید. امروزه مجتمع های تفریحی در اغلب شهرها وجود دارند.

 

سفر با کودکان

به استقلال کودک اهمیت دهید

کودکان نیاز به احساس استقلال دارند. شما با انجام روشی که به شما پیشنهاد می کنیم می توانید حس استقلال را به آن ها القا کنید. به طور مثال مقداری خوراکی خوشمزه , اسباب بازی و وسایل مورد علاقه او را در یک کوله پشتی قرار دهید و به او اجازه دهید تا در حین سفر کوله پشتی خود را حمل کند. این روش می تواند به خوبی حس استقلال را به او القا کند و حتما برای او خوشایند خواهد بود.

 

مراقب سلامت او باشید

یکی از معایب سفر با کودکان این است که آن ها دائما هوس خوراکی های مختلف می کنند. البته مشکل از آن جا آغاز می شود که مجبور به تهیه خوراکی از رستوران های بین راهی و اماکن بی کیفیت هستید. خوردن این نوع از خوراکی ها منجر به مسموم شدن کودک خواهد شد و در هیچ چیزی مانند مریض شدن در سفر نمی تواند آزار دهنده باشد. بهترین کار برای جلوگیری از بهانه های گاه و بی گاه کودکان این است که همیشه خوراکی های خوشمزه و مورد علاقه او را در کوله پشتی اش قرار دهید.

 

به او یک وسیله برای سرگرم شدن بدهید

به نظر شما چه وسیله ای برای کودک جالب است و می تواند به خوبی او را سرگرم کند؟ برخی از کودکان به تلسکوپ , دوربین و امثال اینها تمایل دارند. شما می توانید با در اختیار گذاشتن یک دوربین به کودک او را به خوبی سرگرم کنید. مطمئن باشید او از اماکن مختلف و در حالات مختلف عکس برداری می کند و این عکس ها خاطره ای خوش برای شما و او ایجاد خواهد کرد.

 

به ساعت خواب او اهمیت بدهید

در سفر با کودکان باید به ساعت خواب آن ها اهمیت دهید. کودکان اگر بی خواب شوند به شدت بداخلاق می شوند و سفر را برای شما تلخ خواهند کرد. راهکاری که در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم این است که یک پتوی نرم مسافرتی و یک بالشت کوچک را با خود به همراه داشته باشید تا اگر به هر دلیلی مجبور شدید که دیر وقت بخوابید کودک بتواند در ساعت خود به خواب برود.

 

سفر با کودکان

همراه داشتن داروهای ضروری

همراه داشتن داروهای ضروری نه تنها در هنگام سفر با کودکان بلکه در تمام سفرها مهم است. کودکان از نظر جسمانی از بزرگسالان ضعیف تر هستند به همین دلیل ممکن است در حین سفر به هر دلیلی دچار تهوع , استفراغ , تب و …. شوند. با همراه داشتن این داروها می توانید از بروز بیماری های جدی جلوگیری کنید.

 

صبور باشید

و اما نکته پایانی که والدین باید در نظر داشته باشند صبوری در سفر است. اغلب کودکان برای جلب محبت و توجه شما غر می زنند و بی قراری می کنند. شما صبوری کنید و با محبت کردن و همراهی با کودک او را آرام کنید. والدینی که در انعطاف زیادی از خود نشان می دهند معمولا سفر بهتری را تجربه خواهند کرد.

تماس