۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

معرفی جاهای دیدنی زیباکنار

Real Places theme must be activated to use Property Listing Visual Composer element!

مکان های تفریحی زیباکنار

جاهای دیدنی زیباکنار کدامند؟ زیباکنار در موقعیتی فوق العاده در شمال کشور واقع شده است. این منطقه که از مناطق بکر ایران به شمار می رود دارای مراکز دیدنی و جذاب بسیاری است که هر گردشگری را مجذوب خود می کند. پارک ملی بوجاق و پارک جنگلی کیاشهر از نمونه جاذبه های گردشگری این منطقه محسوب می شود. با ما همراه باشید تا شما را با جاهای دیدنی زیباکنار آشنا کنیم. همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا در زیباکنار با کارشناسان پارس ویلا در ارتباط باشید.

زیباکنار 

بهتر است قبل از اینکه به معرفی جاهای دیدنی زیباکنار بپردازیم زیباکنار را بهتر معرفی کنیم. زیباکنار ناحیه ای ساحلی در شمال کشور است که از نظر جغرافیایی در استان گیلان واقع شده است. قرار گرفتن این منطقه بین شهرهای رشت , لاهیجان , بندر انزلی و بندر کیاشهر موجب شده تا گردشگران زیادی برای دیدن این منطقه زیبا به آن جا بروند. زیباکنار دارای تعداد زیادی روستاست که جمعیت آن از ۷ هزار نفر تجاوز نمی کند. می توان گفت منطقه ای با طبیعتی بی نظیر و مردمانی عالی که موجب گذراندن بهترین اوقات برای شما خواهند شد.

اگر عاشق باران هستید حتما به این خطه سرسبز کشورمان سری بزنید چون در تمام فصول سال از بارش باران , این رحمت الهی بهره مند است و همین مساله موجب شده تا سرسبزی آن در طول تاریخ زبانزد باشد. اما زیباکنار با وجود اینکه یک منطقه دیدنی است اما در دل خود دارای مناطق دیدنی دیگری نیز هست. در ادامه به جاهانی دیدنی زیباکنار می پردازیم.

جاهای دیدنی زیباکنار

  • رودخانه اوشمک 

وجو رودخانه در هر منطقه ای نشنا از سرسبزی و طراوت آن منطقه دارد.رودخانه اوشمک که به موازات رودخانه سفید رود واقع شده امکان ماهی گیری را در اختیار شما قرار می دهد. اگر عاشق ماهی گیری هستید می توانید برای گذراندن اوقات فراغت به این رودخانه بیایید و از طبیعت عالی آن بهره ببرید. دسترسی رودخانه اوشمک از سه جهت جغرافیایی به شهرهای استان عالی است.

 

  • پارک ملی بوجاق 

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که نام پارک ملی بوجاق به عنوان تالاب بوجاق در لیست تالاب های بین المللی کنواسیون رامسر ثبت شده و جزو جاهای دیدنی زیباکنار است. این تالاب آبی شیرین دارد و زیستگاه گونه های مختلف پرندگان می باشد. پارک ملی بوجاق که جزو اولین پارک های ملی کشور شناخته می شود میزبان بیش از ۲۰۰ گونه پدنه است. علاوه بر اینکه می توانید به پرنده نگری بپردازید و از زیبایی آن ها لذت ببرید باید بدانید که این تالاب تنها میزبان پرندگان نیست بلکه گونه های مختلفی از ماهی ها و آبزیان دریایی که تعداد آن ها به بیش از ۵۰ مورد می رسد نیست در این تالاب زندگی می کنند. تالاب بوجاق تا کنون بارها در خطر نابودی قرار گرفته اما با تلاش بی وقفه محیط بانان و حامیان محیط زیست تا به امروز توانسته پا برجا بماند و حود را حفظ کند.

 

  • ساحل حاجی بکنده 

ساحل حاجی بکنده جزو جاهای دیدنی زیباکنار است که در سال های اخیر توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند. دلایل مختلفی در جذب گردشگران وجود داشته که می توان به وجود خدمات رفاهی مانند محل اقامت , بازی , انواع ورزش های ساحلی و شنا اشاره کرد. همچنین وجود امکان قایق سواری و صید ماهی موجب شده تا توجهات زیادی به سمت این منطقه جلب شود و آن را از نظر اقتصادی رونق ببخشد. همان طور که می دانید اگر منطقه ای دارای رونق اقتصادی باشد مطمئنا خدمات و مهمان پروری بهتری نیز انجام خواهد شد. در ساحل حاجی بکنده می توانید هنگام تماشای طلوع و غروب آفتاب از امواج دلنشین دریا و حس آرامشی که به شما القا می کنند بهره ببرید و روزهای خوشی را در این ساحل بگذرانید. مردم این ساحل تمام مراسمات مربوط به ایام های مختلف سال را جشن می گیرند .

جاهای دیدنی زیباکنار

 

  • سفید رود

سفید رود به موازات رودخانه اوشمک قرار گرفته است و لقب دومین رودخانه بزرگ کشور ایران را بر دوش می کشد. این رود جزو جاهای دیدنی زیباکنار است. اگر به پارک ملی بوجاق بروید حتما خواهید دید که سفید رود زیبا از میان پارک عبور می کند و زیبایی آن را دوصد چندان کرده است. اما سفید رود تنها یک رودخانه نیست بلکه محل مناسبی برای تجمع انواع مختلف آبزیان است. همچنین می توانید از دیدن گونه های مختلف گیاهی در این منطقه نیز لذت ببرید. اگر به منطقه زیبای زیباکنار سفر کنید و نام جاهای دیدنی زیباکنار را بپرسید حتما نام سفید رود را خواهید شنید !

جاهای دیدنی زیباکنار

  • باغ محله 

یکی دیگر از جاهای دیدنی زیباکنار که نمی توان ان را نادیده گرفت باغ محله است. این منطقه زیبا که رو به دریا واقع شده است مجموعه بی نظیری از ویلاهاست که در کنار جاده انزلی رو به کیاشهر قرار گرفته است. در این منطقه می توانید طلوع و غروب زیبای خورشید را ببینید و اگر عاشق عکاسی هستید حتما سوژه های جذابی را برای عکاسی پیدا خواهید کرد. باغ محل امکانات جالبی دارد که می توانید چند روز را به راحتی در آن سپری کنید. امکاناتی از جمله کافه های سنتی و انواع رستوران ها می توانند خاطره خوشی را از خود در ذهن شما به جای بگذارند.

 

  • مجتمع آموزشی و فرهنگی زیباکنار 

در مجتمع آموزشی و فرهنگی زیباکنار بهترین هتل های کشور دور هم جمع شده اند تا با ارائه امکاناتی در خور و شان مردم ایران از آن ها پذیرایی کنند و اوقات خوشی را برای آن ها بسازند. این مجموعه که از محبوبیت زیادی در بین گردشگران دارد در تمام فصول سال فعال است و پذیرای هم وطنان عزیز کشورمان می باشد.

  • پارک جنگلی کیاشهر 

اگر به سفید رود سری بزنید حتما در آن سوی رود پارک جنگلی کیاشهر را خواهید دید. پارک جنگلی کیاشهر منطقه ای بکر و دست نخورده است که هیچ کدام از نمادهای شهری را در آن پیدا نخواهید کرد. پارک جنگلی کیاشهر مکان امنی برای تفریح و تمدد اعصاب و فرار از تنش های روزمره است. این پارک جنگلی در نزدیکی زیباکنار است و از جاهای دیدنی زیباکنار محسوب می شود که چشم هر گردشگری را به خود خیره خواهد کرد.

جاهای دیدنی زیباکنار

تماس