۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

آیا اجاره ویلای چوبی انتخاب مناسبی است؟

Real Places theme must be activated to use Property Listing Visual Composer element!

ویلای چوبی 

ویلای چوبی جزو زیباترین و امن ترین ویلاها شناخته شده است. این زیبایی مرهون چوب ترموود است. این نوع از چوب ها به دلیل نیم سوز شدن نه تنها مقاومت بالایی پیدا می کنند بلکه زیبایی چشم گیر و جذابیت بالایی را نیز با خود به همراه می آورند. اجاره ویلای چوبی گزینه مناسبی است. در این مقاله به دلیل مناسب بودن این گزینه خواهیم پرداخت. همچنین برای اطلاعات بیشتر از خرید ویلا در زیباکنار با کارشناسان ما در پارس ویلا تماس بگیرید.

 

مزایای ویلای چوبی 

اجاره ویلای چوبی گزینه بسیار جذابی برای گردشگران و توریست ها محسوب می شود زیرا این نوع از ویلاها تفاوت های عمده ای با ویلاهای عادی دارند. این تفاوت ها باعث به وجود آمدن مزایای زیادی برای ویلاهای چوبی شده است که به آن ها اشاره می کنیم.

مقاوم در برابر جذب رطوبت 

مناطق شمال کشور به دلیل نزدیکی به دریا و نواحی ساحلی دارای آب و هوایی مرطوبت است. به همین دلیل باید در ساخت ویلا از مصالحی استفاده شود که دارای کم ترین میزان در جذب رطوبت باشد. ویلای چوبی به دلیل نوع ساختاری که دارد دارای این قابلیت است. چوبی که در ساخت این نوع از ویلاها به کار رفته می شود چوب ترموود یا چوب نما نام دارد. چوب ترموود همان چوب خام است که فرآوری شده و تمام عناصر آسیب زننده از آن جدا شده است. چوب های ترموود که به چوب های نیم سوخته هم شناخته می شوند هیچ گونه جذب رطوبت , پوسیدگی , خوردگی و … را ندارند. به همین دلیل اجاره ویلای چوبی در شمال کشور موقعیت مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد.

طراحی منحصر به فرد 

بسیاری از افراد با دیدن ویلای چوبی به یاد رویاهای خود می افتند. اغلب ویلاهای چوبی شمال کشور در مناطق جنگلی ساخته می شوند. یکی از قابلیت هایی که چوب دارد این است که انعطاف بالایی در طراحی دارد و می توان آن را با طرح های خلاقانه و انواع ایده ها تولید کرد. به همین دلیل این نوع از ویلاها در مقایسه با ویلاهای ساحلی از زیبایی بیشتری برخوردار هستند. تنوع در نوع چوب ها نیز گزینه دیگری در افزایش زیبایی آن هاست.

امروزه ۵۰۰۰ نوع چوب برای استفاده در امور مختلف مانند ویلا سازی در اختیار داریم که رنگ پذیری و صیقلی کردن آن ها از ویژگی های مهم این چوب ها به شمار می رود.

 

ویلای چوبی

مناسب برای افراد آلرژیک 

برخی از افراد دارای حساسیت های تنفسی هستند و باید همیشه در محیط هایی قرار داشته باشند که رطوبت کافی دارد. چوب دارای بار الکترواستاتیک صفر است و این ویژگی می تواند موجب تنظیم رطوبت محیط شود. اگر شما یا اعضای خانواده تان دارای حساسیت و آلرژی های تنفسی هستید باید اقدام به اجاره ویلای چوبی کنید تا در آرامش خاطر و سلامت سفر خود را به پایان برسانید. البته نا گفته نماند که وجود چوب های غیر پوششی در داخل محیط ویلا می تواند موجب تنظیم رطوبت شود نه چوب های پوششی.

عایقی مطمئن 

در ویلای چوبی دما ثابت می ماند و دلیل آن هم ویژگی عایق چوب است. بسیاری از مصالح مانند آجر , سیمان و فلز زمانی که دچار گرما می شوند منبسط می شوند. این انبساط می تواند آسیب زننده باشد به طوری که در مدت زمان کوتاهی موجب تخریب خواهد شد و دائما نیاز به نگهداری و مراقبت دارند و در صورت آسیب دیدگی باید هزینه زیادی را برای تعمیر آن ها پرداخت کرد. اما چوب دقیقا بر عکس است و در هنگامی که حرارت می بیند نه تنها منبسط نمی شود بلکه به استحکام آن نیز کمک شده و محکم تر می شود. چوب هایی که در ساخت ویلای چوبی به کار می روند نه تنها در برابر گرما بلکه در برابر سرما نیز عایق هستند و اغلب اوقات دمای داخل ویلا ثابت باقی می ماند.

مستحکم و مقاوم 

مقاومت کششی چوب در برابر دیگر متریال بسیار بالاست و در مقابل فلزاتی مانند فولاد طول پارگی متفاوتی را دارد. یکی از دلایلی که در اغلب سالن های ورزشی از لمینت های چوبی در کف استفاده می کنند نیز همین است. این مقاومت و استحکام دلیل خوبی برای بکار بردن چوب در ویلاها است به این دلیل که نگهداری و تعمیر آن آسان تر از فلز است و در صورت خرابی می توان آن را ترمیم کرد در صورتی که مصالحی مانند فلز اگر دچار خوردگی و پوسیدگی شوند قابل ترمیم نخواهند بود. پس اگر قصد اجاره ویلای چوبی در شمال کشور را دارید تردید نکنید !

جذب دی اکسید کربن 

به طور معمول هوای اطراف ویلای چوبی هوایی تمیز و پاک است. پاکیزه بودن این هوا به دلیل جذب دی اکسید کربن توسط چوب است. به همین دلیل است که چوب ها گزینه مناسبی برای بکار گیری در ساخت ویلا را دارند. جالب است بدانید که درخت های بالغ نسبت به درخت های جوان توان کمتری در جذب دی اکسید کربن و پاکسازی هوا دارند. به همین دلیل درختان بالغ را برای استفاده در صنعت ویلا سازی می برند و از چوب آن استفاده می کنند و به جای آن ها درختان جوان می کارند.

 

ویلای چوبی

سبک و قابل انعطاف 

به کار بردن چوب ترموود در ساخت ویلا موجب می شود که با تغییر و جابجایی فنداسیون هیچ آسیبی به آن نرسد در صورتی که در متریالی مانند آجر یا سیمان با کوچک ترین جابجایی دچار ترک و شکستگی خواهد شد. خاصیت انعطاف پذیری چوب می شود که در حین ساخت بتوان به آن حالت داد و آن را خم کرد. چوب علاوه بر انعطاف دارای ایمنی , دوام و استحکام بی نظیری می باشد.

عایق صدا 

معمولا در ویلاهای چوبی برای ایجاد دیوار بین اتاق ها نیز از چوب استفاده می شود. این کار موجب می شود تا صدا بین اتاق ها جابجا نشود. چوب به عنوان عایق صدا عمل می کند و طول موج های صوتی را منتقل نمی کند. علاوه بر ویلاهای چوبی در بسیاری از سالن های کنسرت در جهان نیز از این متریال استفاده می شود.

تماس