۲۰۰۰ ۵۶۰ ۰۹۱۱
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم در انتخاب ویلا شمال

Real Places theme must be activated to use Property Listing Visual Composer element!

ویلا شمال 

در این مقاله قصد داریم به نکات مهم قبل از انتخاب و خرید ویلا شمال بپردازیم. انتخاب ویلا همان طور که امری لذت بخش می باشد کاری مهم و حساس نیز محسوب می شود. زیرا در صورت هر گونه اشتباه سرمایه تان به خطر خواهد افتاد. پس با ما باشید تا نکات مهم در انتخاب ویلا شمال را با یکدیگر بررسی کنیم. همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا در زیباکنار با کارشناسان پارس ویلا در تماس باشید.

 

انتخاب ویلا شمال 

در انتخاب ویلا شمال چه مواردی از اهمیت بالایی برخوردارند؟ قبل از اینکه دست به انتخاب  خرید ویلا بزنید باید به نیازها , بودجه , انتظارات و بسیاری موارد دیگر نگاهی بیندازید. متاسفانه برخی از افراد قبل از اینکه نیازهای خود را بسنجند دست به خرید ویلا می زنند. خرید های احساسی و به دور عقل نه تنها می تواند سرمایه شما را نابود کند بلکه می تواند موجب پشیمانی شما نیز بشود. اما نکات مهم قبل از انتخاب ویلا چیست؟

نکات مهم قبل از انتخاب ویلا شمال 

 

امکانات پایه  

مواردی مانند دارا بودن آب و برق و … را از امکانات پایه می دانند. زیرا هر ویلایی با ساده ترین امکانات نیز باید دارای آب , برق و گاز باشد . به این خاطر موجب آسایش ساکنین می شود. اگر ویلایی را یافتید که فاقد این موارد بود هر چند زیبا و چشم نواز باید به کلی آن را فراموش کنید ! البته ناگفته نماند که اغلب ویلاهای جنگلی به این دلیل که در دل جنگل ساخته شده اند فاقد این امکانات هستند و بسیاری از افرادی که این نوع از ویلاها را برای سکونت انتخاب می کنند مجبور به استفاده از آب چاه هستند .اگر شما هم به ویلاهای جنگلی علاقه مند هستید و می خواهید که آن ها را برای سکونت برگزینید باید موارد بهداشتی را در این خصوص رعایت فرمایید. برای اطلاعات بیشتر درباره ویلا های جنگلی و ساحلی می توانید مقالات دیگر ما را بخوانید.

استحکام و زیبایی 

بعد از اینکه فاکتورهایی را که شامل امکانات پایه است بررسی کردید و به نتیج مثبتی رسیدید باید به سراغ بررسی میزان استحکام بنا بروید. بهترین ویلا، ویلایی است که با مرغوب ترین مصالح ساخته شده و از زیبایی قابل قبولی برخوردار است. برخی از شرکت های انبوه ساز در شمال کشور اقدام به ساخت ویلاهایی می کنند که فقط زیبایی ظاهری دارند و از هیچ استحکامی برخوردار نیستند. قبل از خرید باید در مورد شرکت سازنده و سابقه آن نیز تحقیقی متخصر کنید.

ویلا شمال

تعیین بودجه 

بودجه نقش بسیار مهمی در انتخاب ویلا دارد. بودجه شما هر میزانی که باشد باید دو فاکتور بالا را در انتخاب ویلا در نظر بگیرید. در تعیین بودجه باید به تعداد افراد خانواده نیز توجه کنید. به طور مثال اگر خانواده ای ۶ نفره هستید باید ویلایی را انتخاب کنید که دارای ۳ اتاق خواب باشد همچنین مساحت ویلا نیز برای شما مناسب باشد. در انتخاب ویلا شمال می توانید هزینه آن را به طور نقد یا اقساط نیز پرداخت کنید. البته این قابلیت به شرکت و یا بنگاه املاک بستگی دارد.

بررسی مالکیت ویلا 

امروزه ساخت , خرید و فروش ویلا در شمال رواج بسیاری پیدا کرده است. به همین دلیل زمینه مناسبی برای افراد سودجو نیز فراهم شده. برای این که در انتخاب و خرید ویلا اصطلاحا سرتان کلاه نرود باید ویلای خود را از یک شرکت خوش سابقه و اسم و رسم دار خریداری کنید. با این کار احتمال خطا به میزان زیادی کاهش پیدا می کند و موجب از دست رفتن سرمایه شما نخواهد شد. مورد دیگری که می توانید در این خصوص انجام دهید این است که سند را همان موقع انتقال دهید و آن را به زمان دیگری موکول نکنید.

شناسایی بهترین زمان برای خرید 

اگر بهترین زمان را برای انتخابو  خرید ویلا شناسایی کنید برای شما سودآوری به همراه خواهد داشت. واقعیت این است که خرید و فروش ویلا امری فصلی است و مناسب ترین زمان برای خرید فصل ویلا شمال تابستان است. زیرا در این فصل اغلب شرکت ها و سازنده های ویلا اقدام به فروش شرایطی ویلا می کنند و شما می توانید یک ویلای عالی با بهترین شرایط و قیمت را به صورت اقساطی و یا قیمت پایین خریداری کنید. برخی از افراد این کار را به عنوان شغل خود انتخاب کرده اند و با خرید ویلا در فصل تابستان و فروش آن در فصل زمستان سود خوبی را نصیب خود می کنند.

نمای خارجی 

شاید با دیدن عنوان مطلب و خواندن ” نمای خارجی ” ذهن شما به این سمت برود که ما قصد داریم در مورد زیبایی نمای ویلا با شما صحبت کنیم. در صورتی که هدف ما بیان این مساله است که سازه و نمای خارجی ویلا باید به نحوی ساخته شود که با آب و هوای شمال سازگاری داشته باشد. شمال منطقه ای است که به دلیل نزدیکی به دریا همیشه رطوبت بالایی دارد. به همین دلیل در ساخت آن باید از مصالحی استفاده شود که در برابر رطوبت و جذب آن مقاوم باشد. زیرا رطوبت به مرور زمان می تواند تا حدی زیادی نمای خارجی ساختمان را تخریب کند و تاثیری منفی در زیبایی آن بگذارد. همچنین به دلیل رطوبت بالای محیط باید سیستم تهویه مناسب در داخل ویلا به کار گرفته شود تا هوای داخل خانه بوی نا مطبوعی به خود نگیرد.

ویلا شمال

میزان نورگیری 

میزان نورگیر بودن ویلا یا خانه تاثیر مستقیمی در دلبازی و با صفا بودن آن دارد. به جرات می توان گفت یکی دیگر از مهم ترین نکات انتخاب ویلا شمال بررسی نورگیر بودن ساختمان است. این مورد نه تنها می تواند محل سکونت شما را زیباتر کند بلکه در چینش وسایل و دکوراسیون داخلی ویلا نیز تاثیر گذار است.

موقعیت جغرافیایی 

موقعیت جغرافیایی ویلا شمال می تواند میزان دسترسی شما را به جاده اصلی , مرکز شهر , مراکز خدماتی و درمانی و … تعیین کند. قطعا هیچ کس تمایل به سکونت در ویلایی ندارد که دسترسی آن بسیار محدود است و ساعت ها و کیلومترها راه تا جاده اصلی و مراکز خدماتی وجود دارد. مورد دیگری نیز که در میزان دسترسی باید در نظر داشته باشید دریا و جنگل های اطراف است. اغلب افراد دلیل اصلی اقامت در ویلا را نزدیک بودن به دریا و یا جنگل می دانند به همین دلیل باید فاصله ویلا تا دریا و جنگل نیز بررسی شود.

تماس